Francijas valdība plāno aizliegt piedalīšanos neatļautos protestos

  0
  170

  Parīze, 7.janv., LETA–AFP. Francijas premjerministrs Eduārs Filips pirmdien paziņoja par plāniem aizliegt piedalīšanos neatļautās demonstrācijās, valdībai mēģinot izbeigt kopš novembra notiekošos “dzelteno vestu” protestus.
  Filips sacīja, ka valdība atbalstīs “jaunu likumu, kas paredz sodīt tos, kuri neievēro prasību pieteikt [protestus], tos, kuri piedalās neatļautās demonstrācijās, un tos, kas ierodas demonstrācijās, valkājot sejas maskas”.
  Premjers arī paziņoja par plāniem aizliegt zināmiem “nekārtību cēlājiem” piedalīties demonstrācijās, līdzīgi kā zināmiem futbola huligāniem agrāk ticis aizliegts ierasties stadionos.
  “Šis pasākums labi nostrādāja,” teica premjers, ar to saprotot aizliegumu ierasties stadionos.
  Filips sacīja, ka nākotnē “nekārtību cēlājiem, nevis nodokļu maksātājiem, būs jāmaksā par [protestu gaitā] nodarītajiem postījumiem” uzņēmumiem un īpašumiem.
  “Dzelteno vestu” kustība radās novembra vidū kā reakcija uz plānotu degvielas nodokļa paaugstināšanu, bet ātri pārauga plašākā kustībā pret prezidenta Emanuela Makrona politiku. Protestētāji valkā atstarojošās dzeltenās vestes, no kā arī aizgūts šīs protestu kustības nosaukums.
  Piekāpjoties protestētājiem, valdība sākotnēji paziņoja par atteikšanos no iecerētās degvielas nodokļa paaugstināšanas, bet decembra vidū Makrons paziņoja par minimālās algas paaugstināšanu un piekāpšanos arī attiecībā uz izteikti nepopulāro nodokļu palielināšanu pensionāriem.
  Daudzi no protestētājiem pieprasa Makrona atkāpšanos, bet valdība ir noraidījusi šīs prasības kā nedemokrātiskas.
  Sestdien demonstranti ar būvdarbu automašīnu izsita durvis kādai valdības ēkai. Tika arī nofilmēts, kā bijušais profesionālais bokseris Kristofs Detinžē piekāva policistus, kuri sargāja tiltu ceļā uz Nacionālo asambleju.
  Detinžē svētdien sociālajā tīklā “Facebook” ievietotā video sevi raksturoja kā “vienkāršu pilsoni”, kas rīkojies aiz sašutuma par policijas represīvo taktiku. Pirmdienas rītā viņš pats ieradās policijā Parīzē.
  Francijā plašu nosodījumu izpelnījās fotogrāfijas, kurās redzams, kā policists sestdien Tulonā piekāva vairākus protestētājus. Šis policists, kuram 1.janvārī tika piešķirts Goda leģiona ordenis, tagad ir pakļauts izmeklēšanai par to, ka vairākkārt iesitis pa seju vienam protestētājam.
  “Tie, kas apstrīd mūsu institūcijas, neteiks pēdējo vārdu,” sacīja Filips, paziņojot par plāniem nosūtīt 80 000 drošības spēku pārstāvju uz nākamajām “dzelteno vestu” demonstrācijām, kas gaidāmas nedēļas nogalē.
  “Dzelteno vestu” protesti ir Makrona 20 mēnešu prezidentūras lielākā politiskā krīze. Sestdien tajos piedalījās apmēram 50 000 cilvēku.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/134139CC-1CDF-737E-C718-1990B31DC3B8/

  Attēla avots: https://pasidupes.blogspot.com/