Franču prese publicē aicinājumu boikotēt jauno Austrijas valdību

  0
  1056

  Parīze/Vīne, 29.dec., LETA–DW/AFP. Franču laikrakstā “Le Monde” publicēts aicinājums boikotēt jauno Austrijas valdību, kuru cita starpā parakstījis arī bijušais Francijas ārlietu ministrs Bernārs Kušnē.
  Atklātās vēstules autori aicina Eiropas valdība nepieņemt tos sešus kanclera Sebastiana Kurca vadītās valdības ministrus, kuri pārstāv galēji labējo Brīvības partiju (FPÖ), kā arī boikotēt Austrijas Eiropas Savienības (ES) prezidentūru, kuru Vīnei rotācijas kārtībā jāuzņemas nākamā gada otrajā pusē.
  Atklāto vēstuli iniciējis Kušnē un Eiropas Pretrasisma pilsoniskās kustības (EGAM) prezidents Benjamins Abtans, un tajā apgalvots, ka Austrijā pie varas esot nonākuši “nacisma mantinieki”.
  Vēstuli parakstījuši arī Nobela Miera prēmijas laureāts un Austrumtimoras politiķis Žozē Ramušs-Orta, nacistisko noziedznieku mednieki Beāte un Seržs Klārsfeldi, bijušais Spānijas ārlietu ministrs Migels Angels Moratinoss un kādreizējā Kanādas premjere Kima Kempbela.
  Vēstules autori pārmetuši Eiropai “nosodāmo klusēšanu un apātiju”, ar kādu tā reaģējusi jaunās Austrijas valdības izveidi, Kurca pārstāvētajai konservatīvajai Tautas partijai (ÖVP) noslēdzot koalīcijas līgumu ar (FPÖ).
  FPÖ Kurca valdībā ir seši, tostarp iekšlietu, ārlietu un aizsardzības ministru portfeļi.
  Reaģējot uz šo boikota aicinājumu, FPÖ norādījusi, ka tas ir “apvienoto kreiso izmisuma solis” un “caurskatāms manevrs”.
  Brīvības partijas ģenerālsekretārs Haralds Vilimskis piektdien izplatītajā paziņojumā, atzinis, ka šis atklātā vēstule ir “pensionēto kreiso politiķu mēģinājums gūt publisku ievērību”.
  “Neviens nopietns pašreizējais politiķis nepiedos nopietnību šīm balsīm no politiskās pagātnes,” piebildis Vilimskis.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/3D4CA50F-689D-456A-85C1-8D858AD8A60E/