Ja gada ministre- Reiziniece-Ozola, tad Gada hokejists Kalvītis, jo 3x Gada banka bija Parex

  0
  2232

  Lielbritānijas lietišķā laikraksta “Financial Times” banku jautājumiem veltītais žurnāls “The Banker” par šā gada labāko finanšu ministri Eiropā atzinis Latvijas finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

  The Banker ir arī vismaz 3 reizes par labāko Latvijas banku nosaucis Parex banku.
  http://www.db.lv/laikraksta-arhivs/citas/the-banker-nosauc-labakas-bankas-308809

  2016. gadā arī negaidīti Lipmana ēra beidzās, kad par jauno Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidentu kongresā negaidīti kļuvis Aigars Kalvītis.

  Gada citāti no Danas Reizinieces-Ozolas par MUN gada laikā lēkājuši kā šaha kauliņi sākot ar 9% uz 12% un atkal uz 9% vismaz pirmos 3 gadus līdz izveidoja 2016. gada budžetā likumu kas izraisīja protestus un arī tajos neieklausījās un neatgriezās pie saviem solījumiem, bet pacēla uz 15%. Jāatzīmē ka MUN nodoklis bijis paredzēts lai veicinātu uzņēmumu attīstību un bezdarba sloga samazināšanos, taču budžeta likums pieņemts lai vairāk nodokļus iegūtu īstermiņā nevērtējot cik daudzi uzņēmumi atgriezīsies uz bezdarba izmaksu sloga.

  «Mēs no savas puses esam vērsti uz kompromisiem. Mēs ņemam vērā gan FM, gan Labklājības ministrijas viedokļus. Priekšlikums mikrouzņēmuma nodokli saglabāt 9% apmērā trīs gadus un pēc tam to palielināt līdz 12%, manuprāt, jau ir kompromisa priekšlikums. Tādēļ gribētos, lai arī FM vairāk ieklausās un palīdz risināt tās problēmas, kuras viņi no savas puses redz, nevis tikai mēģina bombardēt Ekonomikas ministrijas argumentus ar pretargumentiem. Pagaidām tā saruna īsti nevedas, jo

  viņi runā tikai budžeta ieņēmumu valodā, nedomājot par uzņēmējdarbības vidi kopumā,»

  klāstīja Reizniece-Ozola.

  Viņa atzīmēja, ka mikrouzņēmuma nodokļa režīms Latvijā tika ieviests, lai krīzes laikā iesaistītu uzņēmējdarbībā cilvēkus, kuri palika bez darba, un lai mazināta ēnu ekonomikas īpatsvaru. «Tagad turklāt ir interesanta sakritība – kopš ir spēkā lēmums par mikrouzņēmumu nodokļa likmes palielināšanu, ēnu ekonomikas īpatsvars atkal pieaug.”