Ģenerālprokurora kungs, vai nav pienācis laiks nopratināt Rinkēviču par “plaukstošiem uzņēmumiem” Citadeles un ABLV banku paskatā?

  0
  539

  Rinkēvičs jaunajai valdībai novēl “nenolaist uz grunti plaukstošu uzņēmumu”

  Rīga, 5.nov., LETA. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) pirmdien valdības sēdē novēlēja jaunajam Ministru kabinetam “nenolaist uz grunti plaukstošu uzņēmumu”.
  Otrdien apritēs Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības 1000 dienas, tāpēc pirmdien ministri atskaitījās par būtiskākajiem paveiktajiem darbiem. Rinkēvičs uzsvēra, ka Kučinska vadītās valdības lēmumi ietekmēs Latvijas turpmāko virzību.
  Rinkēvičs šīs valdības darbu raksturoja kā intensīvu un interesantu, turklāt ministru attiecības bijušas ļoti labas. “Šī valdība centās īstenot reformas, kas noteikts Latvijas virzību nākamajos gados,” uzsvēra Rinkēvičs.
  Runājot par paveikto ārlietu jomā, ministrs pauda gandarījumu, ka Latvija noslēdza pievienošanās procesu OECD, kā rezultātā valsts veica reformu virknē jomu, piemēram, valsts kapitālsabiedrību pārvaldībā un korupcijas apkarošanā.
  Tāpat Rinkēvičs uzsvēra, ka šīs valdības laikā Latvijas aizsardzības budžets sasniedza 2% no iekšzemes kopproduktu. Tāpat šajā laka posmā nodrošināta vēsturiski lielākā NATO karaspēka klātbūtne Latvijā.
  “Šajā laikā mums izdevās saglabāt valsts ģeopolitisko kursu, aktīvi līdzdarbojāmies Eiropas Savienības politikas veidošanā, ko novēlu arī nākamajam Ministru kabinetam. Jaunajai valdībai novēlu nenolaist uz grunti plaukstošu uzņēmumu,” sacīja ārlietu ministrs.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133F0711-264A-E83A-F136-87675C3D7E56/

  Sandris Točs

  Ģenerālprokurora kungs, vai nav pienācis laiks nopratināt Rinkēviču?

  Jo tieši Edgara Rinkēviča ministra pilnvaru laikā ir notikušas arī pa diplomātijas kanāliem “fīrētas” afēras ar divām lielām Latvijas bankām. Tā ir bankas Citadele valsts akciju pārdošana un ABLV Bank likvidācija. Abus gadījumus vieno it kā ASV investoru un interešu klātbūtne un aktīva diplomātisko kanālu izmantošana biznesa lietu risināšanā. Līdz ar to parādās jautājums par Latvijas ārlietu ministrijas un ārlietu ministra Edgara Rinkvēviča lomu minēto banku jautājumu risināšanā, kura līdz šim ir tikusi sekmīgi noklusēta. Gan Citadeles pārdošanā, gan ABLV likvidācijā valsts lēmumus raksturo necaurspīdība, sasteigtība un piesegšanās ar it kā ASV interesēm.
  Bankas Citadele valsts daļas pārdošanas sakarā sabiedrībai atklājas aizvien vairāk jaunu faktu, kam pēdējā laikā ir veltīta arī rakstu sērija laikrakstā Diena. To savulaik pētīja parlamentārā izmeklēšanas komisija. Taču jāņem vērā, ka iepriekšējā parlamentā politiskā vara bija Vienotības un ZZS rokās, proti, tā piederēja partijām, kuru pārstāvji paši piedalījās Citadeles jautājuma risināšanā, ieskaitot slaveno Gruzijas braucienu, kad bankas pārdošanas laikā kopā ar politiķiem atpūtās pircēju pārstāvji. Jaunievēlētajai Saeimai patiesības noskaidrošanai ir jāatsāk Citadeles afēras parlamentārā izmeklēšana. Ņemot vērā, ka Vienotības un ZZS politiskā ietekme jaunajā parlamentā ir samazinājusies, tas varētu palīdzēt patiesības noskaidrošanai. To varētu sekmēt arī tas, ka JKP un KPV LV priekšvēlēšanu laikā ir solījušas cīnīties ar afērām, un tagad tiks turētas pie vārda. Tāpat Citadeles lietas izmeklēšanu varētu sekmēt arī tas, ka tā attiecas uz demokrātu prezidenta administrācijas laiku, bet tagad ASV prezidents ir republikānis Donalds Tramps.
  Protams, ka katram ir jātīra sava ielas puse. Mums nav ne iespēju, ne tiesību jaukties amerikāņu darīšanās. Paliek gan jautājums, vai ASV valdība pa diplomātiskajiem kanāliem tik tiešām ir oficiāli formulējusi viedokli bankas Citadele lietā. “Latvijas investoru nepiedalīšanos apstiprinājis ASV vēstnieks Latvijā un tā bijusi informācija no vairākiem avotiem,” – arī šāds amerikāņu Ripplewood Advisors LLC paustais „viedoklis” fiksēts līdz šim no sabiedrības rūpīgi slēptā Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas spriedumā, kas saistīts ar Latvijas SIA Callidus Capital un Ripplewood tiesāšanos par pirms četrarpus gadiem slēgtas vienošanās pildīšanu, uzsver pētnieks Lato Lapsa portālā pietiek.com, kurš šis spriedums ir publiskots. Te parādās jautājums, cik daudz ASV vēstnieks ir bijis iesaistīts Citadeles pārdošanas darījumā?
  Citadeles pārdošana par mazu un neizdevīgu cenu un pārdošana vispār ir vienmēr tikusi pamatota ar ģeopolitiskām interesēm, uzsverot īpašās prominences, kas ietilpstot Citadeles pircēju konsorcijā. Palaists garām, ka šīs ievērojamās personas vieno apzīmētājs “bijušais”. Būtu pieņemams arguments par ģeopolitiskajām interesēm, drošību un stabilitāti, ja Citadeles pircējs būtu tieši Citibank. Varbūt, tad varētu teikt, ka banku var atdot arī par vienu eiro. Taču Citadeles īpašnieki slēpjas Delavēras ofšoros, kas nozīmē to, ka mēs pat īsti nezinām, kas ir patiesie labuma guvēji bankā Citadele, kam bija veltīts mans raksts “Delavēras Citadele un Rotšlildu talants” “Dienas Biznesā”, 2018.gada 16.maijā.
  Vai tiešām šie ārzonās izvietotie Citadeles īpašnieki, kuri nopērkot par “sviestmaizi” Latvijas valstij piederošu banku, vēl pat nesamaksā vietējiem “bāleliņiem” par starpniecību, ir bijuši tie īstie ģeopolitiskās stabilitātes garantētāji mūsu reģionā? Vai tiešām viņi pārstāv “ASV intereses”, kā tas pastāvīgi ir ticis iztēlots Latvijas sabiedrībai? Jo “ASV investīcijas” – tas ir tas, kas sabiedrībā pašlaik ļoti saistās ar Citadeles pārdošanas stāstu, kas nav glaimojošs nevienai pusei.
  ABLV Bank un Citadeles afēru un tos saistības izmeklēšana – tam ir jābūt vienam no galvenajiem jaunā premjera uzdevumiem. Vistuvākajā laikā ir jādod atbildes par Mārtiņa Bunkus braucienu uz ASV un tā rīkotājiem valsts līmenī. Jaunajam premjeram būs jāsazinās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, lai noskaidrotu, kāda patiesībā ir bijusi ASV oficiālā nostāja jautājumos, kas tieši skar konkrētas Latvijas bankas, vai tā ir tikusi oficiāli formulēta. Skatoties uz Latvijas puses rīcību šajos jautājumos ir pamatotas aizdomas par afērām, kas notikušas piesedzoties ar slepenību un ģeopolitiskajām interesēm. Mēs joprojām gribam zināt – kas no ASV puses ir lūdzis uzdāvināt Citadeli par sviestmaizi? Ģenerālprokurora kungs, vai nav pienācis laiks arī “neaizskaramā” Rinkēviča nopratināšanai?
  …Info avots: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2215806838438159&set=a.320628864622642&type=3&theater

  FOTO avots: https://www.alamy.com/stock-photo/republic-of-latvia.html