«Hibrīdkarš pret Krieviju» nākamgad izmaksās daudz dārgāk

  0
  880

  Uzturot attiecības ar Krieviju jaunmodīgā jēdziena “hibrīdkarš” gaisotnē, Aizsardzības ministrija (AM) pamatoti cer, ka koalīcija, aizmirsusi visas kvēlās runas par veselības aprūpi, izglītību, pedagogiem un demogrāfiju, knaši piešķirs vēl biezāku “riecienu” militāriem mērķiem. Nupat AM ir paziņojusi, ka “gaidot sabiedrotos”, tā bruņoto spēku infrastruktūrā nākamgad plānojot ieguldīt 42 miljonus eiro (salīdzinājumam: šogad, palielinot militāros tēriņus par 40%, bruņoto spēku infrastruktūras vajadzībām ir ieplānoti “tikai” 23,5 miljoni eiro). Ja jūs domājat, ka daļa no šīs naudas tiks izmantota, piemēram, ceļu remontam, lai sabiedroto tanki un bruņotie mobīļi nelauztu savu ritošo daļu, tad jūs alojaties. Lai uzņemtu sabiedroto spēkus, no infrastruktūras viedokļa primāri nepieciešamas trīs lietas – kazarmas, telšu vietas un poligoni, norāda ministrijā: par 42 miljoniem eiro plānots būvēt kazarmas, uzlabot poligonus un izveidot telšu laukumu, kurā īstermiņā varēs izmitināt aptuveni 2000 karavīru.
  Izmantojot labvēlīgo stāvokli, AM ir ķērusies klāt ilgtermiņa infrastruktūras attīstības plāna nākamajiem 12 gadiem sagatavošanai.
  Līdz 2018. gadam Ādažu poligonā paredzēts paplašināt teritoriju par aptuveni 5200 hektāriem, paredzot jaunas iespējas apmācībām ar vieglajiem strēlnieku ieročiem, kaujas tehniku un artilēriju, kā arī kaujām pilsētvidē. Tāpat plānots paplašināt Lāčusila poligona teritoriju par aptuveni 300 hektāriem, paredzot jaunas un papildu zonas apmācībām ar strēlnieku ieročiem, vieglajiem ložmetējiem, prettanku ieročiem un sprāgstvielām, atbalsta ieročiem un mīnmetējiem.
  Kazarmu nodrošināšanai nākamajos trīs gados ir paredzēts izmantot 17% no paredzētā infrastruktūras finansējuma. Šogad tiek plānots nodrošināt jaunas kazarmas, kas palielinās kazarmu kapacitāti par 304 vietām Ādažu militārajā bāzē. Papildus kazarmām Ādažu militārajā bāzē šogad ir paredzēta specializēta telšu laukuma izveide īstermiņa karavīru izmitināšanai, kura nodrošinās īstermiņa izmitināšanu 2000 karavīru.
  Lai pamatotu tik vērienīgus tēriņus, AM atgādina: jau tagad vairākas valstis ir izteikušās, ka varētu nosūtīt savus karavīrus uz Baltijas valstīm. Taču esot jāgaida konkrēti valstu paziņojumi par to, kāda veida klātbūtne un kādā apmērā tiktu nodrošināta.
  Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (North Atlantic Treaty Organisation, NATO) Militārās komitejas sanāksme ir apstiprinājusi ieteikumu NATO aizsardzības ministriem Baltijas valstīs un Polijā veidot bataljona līmeņa kaujas grupas vienības, bet aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis jau tālredzīgi paziņojis, ka Latvija NATO samitā “sagaida pozitīvu lēmumu par bataljona līmeņa militāras vienības izvietošanu Baltijas valstīs”.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/hibridkars-pret-krieviju-nakamgad-izmaksas-daudz-dargak