Iepriekš Kiprā aizturētais Milušs pazudis un izsludināts meklēšanā

  0
  447

  Rīga, 11.sept., LETA. Latvijas prokuratūra saņēmusi informāciju no Kipras, ka šajā valstī Jūrmalas pašvaldības 2005.gada vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā notiesātais uzņēmējs Germans Milušs uz tiesas sēdi nav ieradies un viņš izsludināts meklēšanā.
  No Kipras galvaspilsētas Nikosijas starptautiskās kriminālpolicijas organizācijas “Interpols” saņemta informācija, ka Milušs 5.septembrī uz tiesas sēdi neieradās, līdz ar ko attiecībā uz viņu pieņemts nacionālais apcietinājuma lēmums un izsludināta viņa nacionālā meklēšana, aģentūrai LETA pastāstīja prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe.
  Tas nozīmē, ka Milušs tagad tiek meklēts gan Kipras līmenī, gan starptautiskā līmenī.
  Iepriekš 7.septembrī un 8.septembrī nozīmētās tiesas sēdes ir atceltas.
  Miluša advokāte Latvijā Jeļena Kvjatkovska aģentūrai LETA atbildēja, ka Miluša aizstāvību Kiprā īsteno šīs valsts advokāts un visi jautājumi par klienta situāciju Kiprā ir adresējami viņam.
  Advokāte agrāk bija norādījusi, ka nav pamata uzskatīt, ka Milušs varētu neierasties uz savu tiesas sēdi Kiprā, tādēļ viņam ir piemēroti vairāki ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.
  Ar Kipras advokātu aģentūrai LETA nav izdevies sazināties kopš 6.septembra, jo viņš uz tālruņa zvaniem, īsziņām un epastiem neatbildēja.
  Kvjatkovska gan norādīja, ka viņa Milušu aizstāvēja un domājams, turpināšot to darīt Latvijā sakarā ar iespējamo vēršanos Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
  Kā ziņots, no 2007.gada 23.aprīļa starptautiskajā meklēšanā izsludinātais Milušs tika aizturēts Larnakā un Latvijas Ģenerālprokuratūra sāka kārtot formalitātes, lai panāktu viņa izdošanu un nogādāšanu Latvijā.
  Kipras ziņu aģentūras CNA iepriekš vēstīja, ka 54 gadus vecais Milušs aizturēts 3.augustā, kad uz Kipru bija atlidojis ar vakara reisu no Maskavas. Pasu kontrolē konstatēts, ka Krievijas pilsonis ir Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas “Interpols” meklēšanā, vēstīja CNA.
  Larnakas tiesa Kiprā uzskatīja, ka līdz jautājuma izskatīšanai par Miluša izdošanu Latvijai viņam nav nepieciešams atrasties apcietinājumā un ir piemērojami citi, ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, iepriekš norādīja advokāte Jeļena Kvjatkovska.
  Latvijas mediji jau iepriekš vēstījuši, ka Milušs pēc aizbēgšanas no Latvijas apmeties Krievijā un, visticamāk, pieņēmis tās pilsonību.
  Zemgales apgabaltiesa 2007.gada martā bijušo automašīnu “BMW” tirgotāju Milušu, bijušo Jūrmalas mēru Juri Hlevicki un toreizējo deputāta kandidātu Gvido Hariju Volbrugu atzina par vainīgiem kukuļa došanā toreizējam Jūrmalas domes deputātam Ilmāram Ančānam (“Mūsu zeme”), lai viņš domes priekšsēdētāja vēlēšanās nobalsotu par Hlevicki.
  Hlevickim un Milušam piemērots piecu gadu cietumsods ar mantas konfiskāciju, Volbrugam – trīs gadu brīvības atņemšana nosacīti ar trīs gadu pārbaudes laiku. Miluša sievas iemaksātā drošības nauda – 20 000 latu – ieskaitīta Valsts kasē, nolēma tiesa.
  Milušs uz pirmās instances tiesas sēdēm nāca paklausīgi, taču uz sprieduma pasludināšanu nebija ieradies.
  Nākamās tiesu instances spriedumu nemainīja.
  Milušs tika izsludināts starptautiskā meklēšanā. 2015.gada martā TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Milušs dzīvo Krievijā un, visticamāk, pieņēmis Krievijas pilsonību. Valsts policijas Galvenās Kriminālpārvaldes Starptautiskās sadarbības birojs informējis Zemgales apgabaltiesu, ka Milušs savu dzīves vietu deklarējis Krievijā. Ģenerālprokuratūras lūgums viņu izdod nav sekojis, jo Milušs ir pieņēmis Krievijas pilsonību.
  “2014.gada 28.martā Zemgales apgabaltiesā no Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta uz mūsu pieprasījumu par Germana Miluša Starptautisko meklēšanu saņemta informācija, ka saskaņā ar Krievijas Federācijas 1999.gada 10.decembra deklarāciju, kura iesniegta, pievienojoties 1957.gada 13.decembra Eiropas Konvencijai par izdošanu, Krievijas Federācija savus pilsoņus citām valstīm neizdod,” toreiz teikts tiesas atbildē raidījuma pārstāvjiem.
  Hlevickis un Volbrugs sodu jau sen kā izcietuši. Volbrugs pirms pāris gadiem nomira. Lietā apsūdzēta vēl viena persona – toreizējais partijas “Jaunais centrs” deputāta kandidāts Leonīds Lasmanis. Viņš izvēlējās pazust nedaudz laicīgāk – pēc prokurores lūguma 2007.gada 29.janvārī tika nolemts krimināllietu sadalīt, atsevišķi izdalot Lasmaņa epizodes.
  Vēlāk “Interpola” Krievijas birojs sniedzis atbildi Latvijas tiesībsargājošām institūcijām, ka Lasmanis ir šķērsojis Igaunijas un Krievijas robežu. Kad Lasmanis tiks atrasts, viņa lietā tiesvedība tiks sākta no jauna.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/081DB853-DB9C-476C-A738-CBF1B3C5B533/

  Nenotveramais Milušs

  Latvijas prokuratūra saņēmusi informāciju no Kipras, ka šajā valstī Jūrmalas pašvaldības 2005.gada vēlēšanu kukuļošanas krimināllietā notiesātais uzņēmējs Germans Milušs uz tiesas sēdi nav ieradies un viņš izsludināts meklēšanā. No Kipras galvaspilsētas Nikosijas starptautiskās kriminālpolicijas organizācijas “Interpols” saņemta informācija, ka Milušs 5.septembrī uz tiesas sēdi neieradās, līdz ar ko attiecībā uz viņu pieņemts nacionālais apcietinājuma lēmums un izsludināta viņa nacionālā meklēšana. Apsūdzētais ir slēpies jau iepriekš, jau vēstīts, ka Milušs 2007.gada 23.aprīlī tika aizturēts Larnakā, Krievijā un Latvijas Ģenerālprokuratūra sāka kārtot formalitātes, lai panāktu viņa izdošanu un nogādāšanu Latvijā. Kipras ziņu aģentūras CNA iepriekš vēstīja, ka 54 gadus vecais Milušs aizturēts šī gada 3.augustā, kad uz Kipru bija atlidojis ar vakara reisu no Maskavas.

  Žurnāliste Liene Barisa-Sermule ironizē par Miluša rīcību.
  Liene Barisa-Sermule @LieneBs
  kāds “pārsteigums” https://t.co/CxYrQbXX0F
  Mon Sep 11 08:00:13 +0000 2017

  Arī tvitera lietotāja Anna Korka nav pārsteigta par notikušo.
  Anna Korka @Patlabans
  Nenotveramais Milušs. Vai tad varēja paredzēt ko citu?
  Mon Sep 11 08:01:37 +0000 2017

  Miluša advokātes teikto atceras Saeimas deputāts Ainars Latkovskis (V).
  Ainars Latkovskis @a_latkovskis
  Vēl pirms mēneša… advokāte Jeļena Kvjatkovska teica, ka nav pamata domāt, ka Milušs varētu neierasties uz savu ti… twitter.com/i/web/status/9…
  Mon Sep 11 08:39:31 +0000 2017

  Arī nekustamā īpašuma analītiķis Māris Grīnbergs paļāvies uz advokātes solījumu.
  maris @marisgrinbergs
  RT @DelfiLV Kiprā aizturētais Milušs pazudis un izsludināts meklēšanā delfi.lv/a/49228079 kas to būtu domājis! advokāte taču solīja :))
  Mon Sep 11 09:21:58 +0000 2017

  Grafiskais dizaineris Arvis Villa komentē notikušo.
  Arvis Villa @Skepse
  Milušs vs poliči 2:0 delfi.lv/news/national/…
  Mon Sep 11 09:08:47 +0000 2017

  Vienaldzīgs nav palicis ierēdnis Pēteris Krišjānis.
  Pēteris Krišjānis @pecisk
  Protams ka neviens to negaidīja. Itin neviens, pat tiesnesis Kiprā kas saņēma drošvien stiprinājuma naudu delfi.lv/news/national/…
  Mon Sep 11 08:59:28 +0000 2017

  Žurnālists Guntis Ščerbinskis Miluša pazušanu saista ar viesuļvētras “Irma” postījumiem.
  guntis ščerbinskis @guntissc
  Milušu aizpūtusi Irma
  Mon Sep 11 08:04:50 +0000 2017

  Arī uzņēmuma “Jāņa sēta” projektu vadītājs Visvaldis Gercāns uzskata, ka Miluša pazušanā vainojama viesuļvētra.
  Visvaldis Gercāns @VisisG
  Kiprā aizturētais Milušs pazudis. Droši vien devies uz Floridu glābt kādreizējo Latvijas premjeru no Irmas. Nevar taču tā vienkārši pazust.
  Mon Sep 11 10:04:38 +0000 2017
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/a52aae0f-70f0-4a29-b31f-5d9339c915b6