Igaunijas policija lūdz Latvijas iedzīvotāju palīdzību sirmgalvju apkrāpēju noskaidrošanā

  0
  510

  Rīga, 24.okt., LETA. Igaunijas policija lūdz Latvijas iedzīvotāju palīdzību noskaidrot sievietes, kuras tiek turētas aizdomās par sirmgalvju apkrāpšanu Igaunijā, aģentūru LETA informēja Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldē.
  Šogad martā Tallinā divas krievu valodā runājušas sievietes izkrāpa 88 gadus vecai sievietei 20 000 eiro un 1500 dolārus, piedāvājot iesvētīt ūdeni, kas palīdzēšot pret slimībām. Tāpat oktobrī, izmantojot šādu pašu shēmu, divas sievietes izkrāpa no padzīvojušām sievietēm naudu Tallinā, Narvā un Kohtla-Jervē.
  Sievietes bija sākušas ar saviem upuriem sarunu, uzdodot vienkāršus jautājumus par aptieku un veselību, bet pēc tam viņām izdevās nokļūt arī cietušo dzīvesvietās.
  Oktobra sākumā Tallinā sievietes izkrāpa no 91 gadus vecas sievietes 20 000 eiro. Narvā par krāpnieču upuri kļuva 85 gadus veca sieviete, no kuras tika izkrāpti 4000 eiro, bet Kohtla-Jervē apkrāpta 77 gadus veca sieviete, kura noziedzīgā nodarījuma rezultātā zaudēja 1850 eiro.
  Igaunijas policijai ir pamatotas aizdomas, ka visus minētos noziegumus izdarījušas vienas un tās pašas personas un tām varētu būt sakars ar Latviju.
  Pēc cietušo aprakstiem, viena no sievietēm ir vecumā virs 45 gadiem, apaļīgas miesasbūves, gaišiem matiem, mugurā bija gaiši zilas krāsas virsjaka, bet kājās – tumšas krāsas bikses.
  Otra sieviete ir vecumā no 35 līdz 40 gadiem, tumšiem matiem. Viņai mugurā bija violetas krāsas pusgarš mētelis un ap kaklu – violeta šalle. Sievietei bija tā dēvētais franču manikīrs ar ziedu rakstu. Pēc cietušo liecībām, vienai no sievietēm bijuši auskari ar lieliem, baltas krāsas akmeņiem un gredzens.
  Ikviens, kuram ir informācija par videoierakstā (video aplūkojams internetā, sekojot saitei “https://ej.uz/seq4”)redzamo sievieti, aicināts sazināties ar Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldi, zvanot uz tālruņa numuru +372 612 3000 igauņu vai krievu valodā vai rakstot uz e-pasta adresi “ppa@politsei.ee” latviešu, angļu vai krievu valodā.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/78ED63B6-6D13-41C4-8C4C-EAA3D14D6C04/