Itālijas Augstākā tiesa atzinusi, ka izbadējies cilvēks drīkst zagt pārtikas produktus

  0
  5023

  Itālijas Augstākā kasācijas tiesa, izskatot ukraiņu izcelsmes bezdarbnieka Romāna Ostrjakova (Роман Остряков) lietu, ir nospriedusi, ka pārtikas zādzība, lai remdētu badu, nav krimināls pārkāpums.
  Par divu siera gabaliņu un cīsiņu iepakojuma kopumā 4 eiro vērtībā zādzību Itālijas tiesa 2011. gadā Ostrjakovam piesprieda sešu mēnešu cietumsodu un naudas sodu 100 eiro apmērā. Šī lieta tika pārsūdzēta un izskatīta vēl divās instancēs, līdz Augstākā kasācijas tiesa spriedumu ir atcēlusi, motivējot ar to, ka “nav sodāms tas, kurš trūkuma spiests nozog nedaudz ēdiena, lai apmierinātu savas dzīvības uzturēšanai svarīgo vajadzību pēc pārtikas”.
  Lielākā daļa Itālijas plašsaziņas līdzekļu šo spriedumu ir raksturojuši kā “pareizu un taisnīgu”. Piemēram, laikraksts “Corriere della Sera” atgādina, ka Itālijā to cilvēku skaits, kuru ienākumi ir zemāki par iztikas minimumu, ik dienu palielinās par 600, un “nav iedomājams”, ka likums to neņemtu vērā.
  Savukārt laikraksts “La Stampa” raksta: “Tiesas spriedums ikvienam atgādina, ka civilizētā valstī pat sliktākajiem cilvēkiem nav jādzīvo badā.”’
  Itālijas Augstākās kasācijas tiesas spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams.  
  ..Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/italijas-augstaka-tiesa-atzinusi-ka-izbadejies-cilveks-drikst-zagt-produktus
  zaglis