Izbeidz administratīvo lietu pret Šiškinu par svastikai līdzīga simbola izmantošanu karogā valsts svētkos

0
127

Tiesā pieejams spriedums par svastikai līdzīga simbola izmantošanu karogā valsts svētkos

Rīga, 11.marts, LETA. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā šodien pieejams spriedums administratīvā pārkāpuma lietā pret Gunāru Dzenīti, kurš pērn 18.novembrī pie Brīvības pieminekļa atradās ar karogu, uz kura bija attēlots svastikai līdzīgs simbols, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija.
Šajā pārkāpumā vainoja arī nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītāju un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētāju Igoru Šiškinu un kādu Uģi Rozenbahu.
Personām tika noformēts administratīvais pārkāpums par sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu, par ko draud brīdinājums vai naudas sods līdz 350 eiro.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/9486F3EA-D8AB-4A11-95FF-EE18F7955307/

Izbeidz administratīvo lietu pret Šiškinu par svastikai līdzīga simbola izmantošanu karogā valsts svētkos

Rīga, 11.marts, LETA. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa izbeigusi administratīvo lietvedību pret nacionālradikālās biedrības “Gustava Celmiņa centrs” vadītāju un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētāju Igoru Šiškinu, kurš pērn 18.novembrī pie Brīvības pieminekļa atradās ar karogu, uz kura bija attēlots svastikai līdzīgs simbols, noskaidroja aģentūra LETA.
Šiškinam bija noformēts administratīvais pārkāpums par sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu, par ko draudēja brīdinājums vai naudas sods līdz 350 eiro.
Tomēr tiesa izbeidza lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā par Šiškina saukšanu pie administratīvās atbildības. Tiesa šādu lēmumu pieņēma, pamatojoties uz likuma normu, kas paredz, ka iesāktā lietvedība jāizbeidz, ja nav bijis notikuma vai tajā nav administratīvā pārkāpuma sastāva.
Tāpat tiesa izbeidza administratīvo lietvedību lietā par Gunāra Dzenīša saukšanu pie administratīvās atbildības. Arī viņš pērn 18.novembrī pie Brīvības pieminekļa atradās ar karogu, uz kura bija attēlots svastikai līdzīgs simbols.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/A503F9BC-1104-4FA5-AD9A-F92AB32D39F5/

FOTO avots: http://www.la.lv/ugunskrusts-diskusiju-krustugunis