Izsludināts konkurss uz Rīgas domes Īres valdes locekļa amata vietu no īpašnieku vidus. Iepriekšējais caurkritušais pretendents “esot pārmācījis” īrniekus, ārdurvīm uzliekot kodu atslēgu, bet kodu paturot noslēpumā

  0
  502

  Rīgas dome izsludina konkursu uz Īres valdes locekļa amata vietu no īpašnieku vidus

  Rīga, 4.janv., LETA. Rīgas dome ir izsludinājusi konkursu uz vienu Rīgas pilsētas Īres valdes locekļa amata vietu no īpašnieku – izīrētāju vidus, aģentūru LETA informē Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa.
  Amata pretendentiem jābūt augstākai juridiskai, ekonomiskai, tehniskai izglītībai vai pirmā līmeņa profesionālai augstākai izglītībai namu pārvaldnieka specialitātē. Tāpat no pretendentiem tiek prasītas zināšanas par normatīvajiem aktiem, kas reglamentē izīrēšanas, uzturēšanas un apsaimniekošanas jautājumus. Tāpat kandidātiem jābūt kādas dzīvojamās mājas izīrētājam Rīgā.
  Pieteikumā jāpievieno pieteikums par piedalīšanos konkursā, CV, izglītības dokumentu kopijas uzrādot oriģinālu, zemesgrāmatas izraksts par dzīvojamās mājas īpašuma piederību, īres līguma kopija, uzrādot oriģinālu, un izziņa no Sodu reģistra. Dokumenti jāiesniedz Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā Brīvības ielā 49/53.
  Kandidāti pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 18.janvārim.
  Kā ziņots, pērnā gada 15.decembrī Rīgas dome Īres valdi apstiprināja nepilnā sastāvā.
  Par Īres valdes priekšsēdētāju iecelta Narine Abagjana – Šica, bet par valdes locekļiem no īrnieku vidus Āris Apinis un Ināra Miezīte, savukārt, par valdes locekli no īpašnieku vidus iecelta Rita Bednarska.
  Lai arī valdes locekļiem no īpašnieku vidus bija jābūt diviem, pamatojoties uz deputātu lēmumu par to, ka viens no kandidātiem – Antons Šepetis – neatbilst ieņemamajam amatam, valdi apstiprināja nepilnā sastāvā.
  Īres valde risina nesaskaņas starp dzīvojamo telpu īrniekiem un izīrētājiem, dzīvokļu īpašniekiem un apsaimniekotājiem, nomniekiem un iznomātājiem, kā arī nesaskaņas starp komunālo pakalpojumu sniedzējiem un šo pakalpojumu saņēmējiem.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/7376D21B-D80F-4B04-A8C2-66E89F891743/

  Izsludināts konkurss uz Īres valdes locekļa amata vietu no īpašnieku (izīrētāju) vidus

  Rīgas dome ir izsludinājusi konkursu uz vienu Rīgas pilsētas Īres valdes locekļa amata vietu no īpašnieku (izīrētāju) vidus. Pretendentiem jābūt augstākai juridiskai, ekonomiskai, tehniskai izglītībai vai pirmā līmeņa profesionālai augstākai izglītībai namu pārvaldnieka specialitātē. Tāpat no pretendentiem tiek prasītas zināšanas par normatīvajiem aktiem, kas reglamentē izīrēšanas, uzturēšanas un apsaimniekošanas jautājumus. Turklāt viņam jābūt dzīvojamās mājas īpašniekam (izīrētājam) Rīgas administratīvajā teritorijā.
  Amata pretendentiem līdz 18. janvārim, ieskaitot, jāiesniedz: pieteikums par piedalīšanos konkursā; dzīves apraksts (CV); izglītības dokumentu kopijas, uzrādot oriģinālus; zemesgrāmatas izraksts par dzīvojamās mājas īpašuma piederību; īres līguma kopija, uzrādot oriģinālu, un izziņa no Sodu reģistra. Dokumenti jāiesniedz Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta (Brīvības ielā 49/53) Personāla nodaļā (9. stāvā 916. vai 917. kabinetā, iepriekš sazinoties pa tālr.: 67012570 vai 67012489).
  Īres valde risina nesaskaņas starp dzīvojamo telpu īrniekiem un izīrētājiem, dzīvokļu īpašniekiem un apsaimniekotājiem, nomniekiem un iznomātājiem, kā arī nesaskaņas starp komunālo pakalpojumu sniedzējiem un šo pakalpojumu saņēmējiem. Īres valdi vada priekšsēdētājs, un ir noteikts, ka divi valdes locekļi tiek iecelti no māju īpašnieku (izīrētāju) vidus un divi no īrnieku vidus. Īres valde tiek izveidota uz domes pilnvaru laiku. Patlaban tā darbojas nepilnā sastāvā, jo no māju īpašnieku (izīrētāju) vidus ir iecelts tikai viens valdes loceklis.
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/B71D7C75-9708-4773-BE02-51CA27D4357A/

  2015. gada 13. novembrī

  VIDEO: Antons Šepetis “pārmāca” īrniekus: ārdurvīm uzliek kodu atslēgu, bet kodu nesaka!

  Atslēgta elektrība, kas ietekmē apkures iespējas, negaidīta citu īrnieku iemitināšana, slēdzeņu nomaiņa – šīs ir metodes, ar kurām mājas īpašnieks risina strīdu ar nama īrniekiem. Kronis visam, ka īpašnieks ārdurvīm uzlicis kodu atslēgu, kura ciparu kombināciju īrniekiem nesaka. Situācija neapskaužama – cilvēks iziet no savas mājas, bet atpakaļ vairs netiek!
  “Anna aizgāja pirms astoņiem no rīta uz veikalu, kad atnāca atpakaļ – durvis ciet. Viņa zvanīja man, un es no iekšpuses viņu ielaidu iekšā,” stāsta kāds kungs, nama iedzīvotājs.
  Savukārt kāda cita iemītniece – Larisa – savās mājās ielīda pa kaimiņu logu.
  Mājas īpašnieku pārstāvis Antons Šepetis saka šādi: ”Lūdzu, nemaldiniet cilvēkus! Jebkurš iedzīvotājs var tikt iekšā – uz durvīm ir arī instrukcija, kur rakstīts, ka jānospiež poga ”1”. Tad iznāks ārā sargs, kurš pārbaudīs cilvēkiem dokumentus un tad laidīs iekšā.”
  Cilvēki saka, ka, spiežot minēto pogu, neviens ārā tomēr nenāk.
  Izrādās, ka ēkās ir pāris priviliģēti iedzīvotāji, kuriem ir iespēja tikt iekšā. Vēl kādam mājas īrniekam ir čips – tā ir modes māksliniecei Šeilai. Viņa uzskata, ka visu var atrisināt sarunu ceļā.
  Tikmēr policijā no abām pusēm – gan īrniekiem, gan mājas pārvaldnieka, tagad kopumā sakrājušies jau apmēram 50 iesniegumi par savstarpējiem konfliktiem.
  Cilvēkus no ēkas varot izlikt tikai ar tiesas spriedumu. ”Metodes izklausās ne kā no demokrātiskas Eiropas valsts. Diemžēl skumjākais ir tas, ka negatīvā pieredze tīri likumiski kaut kā ietekmē citus īpašniekus vai namu pārvaldniekus,” Inese Laizāne, Saeimas cilvēktiesību komisijas vadītāja.
  Izrādās, ka ēkas īpašnieks dzīvo Zviedrijā un savā vietā atsūtījis pārstāvjus, kuri grib, lai iedzīvotāji paraksta jaunus īres līgumus. Tajos esošie punkti gan ir pilnīgi neizdevīgi, un iedzīvotāju advokāti ieteikuši to nedarīt.
  …Info avots un video: https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/majas-ipasnieks-parmaca-irniekus-ardurvim-uzliek-kodu-atslegu-bet-kodu-nesaka/