Jurašs trumpā!

  0
  171

  Dzintars Zaļūksnis

  Latvijas politiskajā balagānā “nejauši” kāds var aizmigt Saeimas sēdē, bet ne izvēlēties ministra kandidātu vai brīdi, kad kādu no Saeimas deputātiem prasīt izdot kriminālvajāšanai. Prokuratūras lūgums Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadošā biedra Jura Juraša lietā ir trumpa Krišjāņa Kariņa ļodzīgās kāršu mazmājiņas balstīšanai.
  Šai trumpai ir tāda pati funkcija kā soctīklu troļļu masīvajam uzbrukumam “KPV LV” izvirzītajai labklājības ministra kandidātei Ramonai Petravičai – nostiprināt Kariņa pozīcijas gadījumā, ja viņa mazmājiņa tiks apstiprināta un pamazām sāks smirdēt.
  Proti, kā zināms, latviskā politiskā balgāna tradīcijas paģēr, ka par ministru nevar kļūt cilvēks, kuru nav iespējams turēt publikai neredzamā, bet ciešā jo ciešā kompromata diedziņā. Mierinu sevi ar domu, ka par Petravičas kundzi nekas pietiekami smags nav atrasts, tāpēc notiek viņas reputācijas graušana šai darbībai vispateicīgākajā vidē – feisbūkā, kura lietotāju vairākumu interesē tikai paša domas un atklāsmes, tāpēc Petraviča tur ātri apaug ar leģendu un kļūst par Latvijas vienīgo uzņēmēju, kura saviem darbiniekiem maksā minimālo algu.
  Kādam ir šaubas par to, vai Kariņa sanagloto mazmājiņu atbalstīs JKP pilnā sastāvā? Lai šaubas kliedētu, lūdzu,– Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē vienu dienu pēc lemšanas par Kariņa zvaigžņu stundu – ceturtdien, 24. janvārī – “varētu lemt” par Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja Jura Juraša izdošanu kriminālvajāšanai. Vai nu JKP negribēs glābt savu kolēgu? Un visvienkāršāk to izdarīt, nobalsojot par rudās “Vienotības” piedāvāto valdību.
  Šajā gadījumā ir pilnīgi vienalga, kādā burlacībā apsūdz Jurašu (un tā šoreiz ir vienkārša mutes palaišana; likteņa ironija – Juraša kolēģe pa KNAB un partijas līniju Juta Strīķe ar to ir nodarbojusies atliku likām un vēl pārpalikām, bet palikusi bez prokuratūras ievērības) un cik rūtainas debesis viņam par to draud.
  Cietumā sēdēt nav patīkami pat pāris stundu. Kāpēc to darīt, ja iespējams nedarīt, tik vien kā maķenīt piekrāpjot savus principus un vēlētājus.

  Pļāpa Juris Jurašs un klusējošā dāma Juta Strīķe. Foto no: jauns.id.lv
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/jurass-trumpa