Kaimiņš apsteidz Vienotību ar rezultātu procentos 6 : 4

0
793

“Latvijas Faktu” veiktās aptaujas rezultāti uzrāda, ka maijā populārākie politiskie spēki ir “Saskaņa” un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), bet jaundibinātā un pat vēl nereģistrētā Artusa Kaimiņa partija (vai tai patiešām tiks saglabāts pieteiktais nosaukums “Kam pieder valsts”, vēl nav zināms) popularitātes ziņā apsteidz “Vienotību”.
Atbildot uz jautājumu, par kuru partiju balsotu Saeimas vēlēšanās, 19,9% (–0,1%, salīdzinot ar aprīli) respondentu atzinuši, ka atbalstītu ZZS, 19,1% (+2,4%) – “Saskaņu”, bet 6,2% (–1,9%) – Nacionālo apvienību (NA) “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK).
Tūlīt aiz NA seko “Kaimiņa partija”, par kuru būtu gatavi balstot 6,1% pilsoņu – par spīti tam, ka kaimiņš līdz pat šim brīdim nav uzrādījis nekādas kaut cik nopietna politiķa pazīmes, bet, piemēram, balsojot par ”hibrīdkara” Krimināllikuma grozījumiem jeb “Gestapo likumu”, bija “par”, lai gan šie grozījumi var liegt brīvi darboties arī pašam Kaimiņam.
Bet vēl pavisam nesen varenās “Vienotības” reitings turpina svārstīties ap kritisko robežu – maijā “Vienotību” atbalstīja 4,1% respondentu (aprīlī – 3,7%, bet martā – 5,5%). Tas, protams, ir objektīvi, jo, būdama “Latvijas ceļa”, “Tautas partijas” un “Jaunā laika” klons, “Vienotība”, nebūdama “vadošais un virzošais spēks” pamazāk iznīkst. Arī Saeimas sīkpartijām neklājas necik spoži: Latvijas reģionu apvienībai reitings ir samazinājies no 4% aprīlī līdz 2,4% maijā, bet “No sirds Latvijai” – no 2,2% līdz 1,4%.
Šobrīd aktuālākais jautājums – vai ar Kaimiņa veidojumu būtu saistāmas kaut mazākās cerības, vērtējot to kā nopietnu alternatīvu pašreizējiem politiskajiem grupējumiem? Šobrīd pret to būtu jāizturas diezgan skeptiski.
Jā, starp citu, 12,4% respondentu aptaujā norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 25,6% nezina vai nav izlēmuši, par ko balsotu. Diez cik ticami neizskatās: pēc neatkarības atjaunošanas nav bijis tādu vēlēšanu, kurās būtu piedalījušies 87,6% balsstiesīgo. Tātad reālie skaitļi par partiju reitingiem atšķiras no “aptaujas datiem”. Pie tā arī paliksim un domāsim paši ar savu galvu.
…Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/kaimina-partijai-reitings-augstaks-neka-vienotibai-nopietni
Kaimins-apsteidz-Vienotibu
kaimins_aplaude-pats-sev