Kaspersky Lab pārsūdz ASV Valsts drošības departamenta aizliegumu

  0
  382

  Uzņēmums atsaucas uz saistošās darbības direktīvas, kas balstās uz plašsaziņas līdzekļu rakstiem, baumām un nepamatotiem apgalvojumiem, ietekmi uz reputāciju un ieņēmumiem.
  Kaspersky Lab informē, ka ir vērsies ar apelācijas sūdzību federālajā tiesā par ASV Valsts drošības departamenta lēmumu par saistošo darbības direktīvu 17-01, kas federālajās iestādēs aizliedz izmantot uzņēmuma izstrādājumus.
  Kaspersky Lab ir iesniedzis apelācijas sūdzību saskaņā ar Administratīvā procesa likumu, lai izmantotu savas konstitucionālās likumā paredzētās tiesības un apstrīdētu saistošo darbības direktīvu, kas ASV valsts iestādēm aizliedz izmantot uzņēmuma izstrādājumus un risinājumus. Uzņēmums uzskata, ka Valsts drošības departamenta lēmums neatbilst konstitūcijai un ir balstīts uz subjektīviem, netehniskiem publiskiem avotiem, piemēram, neapstiprinātiem un bieži vien anonīmas izcelsmes plašsaziņas līdzekļu rakstiem, saistītām pretenzijām un baumām. Turklāt Valsts drošības departaments nav nodrošinājis uzņēmumam pietiekamu likumā paredzēto kārtību, lai tas varētu atspēkot nepamatotos apgalvojumus, kas ir direktīvas pamatā, un nav sniedzis nekādus pierādījumus par uzņēmuma pārkāpumiem.
  Uzņēmuma vēlme sadarboties ar Valsts drošības departamenta pārbaudi ir labi dokumentēta. Saskaņā ar uzņēmuma ilgtermiņa apņemšanos nodrošināt caurredzamību, tā tehnoloģiju un pakalpojumu uzticamo izstrādi un sadarbību ar valdībām un IT drošības nozari visā pasaulē, lai apkarotu kiberdraudus, jūlija vidū Kaspersky Lab vērsās pie Valsts drošības departamenta ar piedāvājumu sniegt jebkādu informāciju vai palīdzību saistībā ar uzņēmumu, tā darbību vai izstrādājumiem. Augusta vidū Valsts drošības departaments apstiprināja uzņēmuma vēstules saņemšanu, augstu novērtēja piedāvājumu sniegt informāciju un pauda interesi par turpmāku saziņu ar Kaspersky Lab šajā jautājumā, tomēr Valsts drošības departamenta nākamā ziņa Kaspersky Lab bija paziņojums par saistošās darbības direktīvas 17-01 izdošanu 2017. gada 13. septembrī.
  Tādējādi Valsts drošības departamenta darbības ir nodarījušas pārmērīgu kaitējumu gan uzņēmuma reputācijai IT drošības nozarē, gan pārdošanas apjomiem ASV. Valsts drošības departaments ir netaisnīgi apšaubījis Kaspersky Lab pamatprincipus – klientu aizsardzību un kiberdraudu apkarošanu neatkarīgi no to izcelsmes vai mērķa. Iesniedzot šo apelācijas sūdzību, Kaspersky Lab cer aizsargāt savas likumā noteiktās tiesības saskaņā ar ASV konstitūciju un federālajiem likumiem, kā arī novērst kaitējumu, kas ir nodarīts uzņēmuma komercdarbībai, tā ASV strādājošajiem darbiniekiem un sadarbības partneriem ASV.
  “Kaspersky Lab netika sniegta taisnīga iespēja attiecībā uz šiem apvainojumiem, kā arī netika uzrādīti tehniski pierādījumi, kas pamatotu Valsts drošības departamenta darbības, tāpēc uzņēmuma interesēs ir sevi aizstāvēt šajā jautājumā. Neatkarīgi no Valsts drošības departamenta lēmuma mēs turpināsim darīt to, kas patiešām ir svarīgi: padarīt pasauli drošāku pret kibernoziegumiem,» sacīja Kaspersky Lab vadītājs Jevgeņijs Kasperskis.
  Lai apliecinātu savus uzticamības, caurredzamības un izsekojamības centienus, 2017. gada 23. oktobrī Kaspersky Lab aizsāka Starptautisko caurredzamības iniciatīvu. Šajā iniciatīvā tiks iekļauta uzņēmuma pirmkoda, programmatūras atjauninājumu un draudu atklāšanas noteikumu neatkarīga pārbaude; iekšējo procesu neatkarīga pārbaude, lai apliecinātu uzņēmuma risinājumu un procesu godīgumu; trīs caurredzamības centri līdz 2020. gadam Āzijā, Eiropā un ASV, kā arī līdz 100 tūkstošiem USD palielinātas atlīdzības par Kaspersky Lab izstrādājumos atrastajām ievainojamībām.
  Kaspersky Lab ir starptautisks uzņēmums, kas jau 20 gadus strādā informācijas drošības jomā. Uzņēmuma dziļās speciālās zināšanas un divdesmit gadu pieredze ir pamatā aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, izšķirīgi svarīgu infrastruktūru, valsts iestāžu un patērētāju drošību visā pasaulē. Uzņēmuma plašajā piedāvājumu klāstā ietilpst progresīvi galiekārtu aizsardzības izstrādājumi, kā arī vairāki specializēti risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky Lab tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot tiem saglabāt svarīgo.
  …Info avota:
  http://www.leta.lv/press_releases/2A48FF7E-A024-4E03-AA5A-1FAD283DA30D/