Ķīnā aizliegta «sociālo tīklu baumu» pārstrāde ziņās

  0
  683

  Ķīnas valdība ir pastiprinājusi uzraudzību pār ziņām, kas “pamatotas ar sociālo tīklu baumām”. Valsts interneta un informācijas lietu kanceleja lūgusi interneta medijiem publicēt tikai “patiesu, vispusīgu un objektīvu” informāciju; galvenais jaunievedums ir prasība nepublicēt nepārbaudītu informāciju, kas iegūta no sociālajiem tīkliem. No 3. jūlija Ķīnā publicēt šādu informāciju ir aizliegts.
  Līdz ar to jaunais likums paredz lielāku mediju un sociālo tīklu satura pārbaudi un cenzēšanu.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/kina-aizliedz-socialo-tiklu-baumas-parstradat-zinas
  Kopš šī brīža Ķīnas medijiem ir aizliegts izmantot fantāziju un pieņēmumus, kā ari sagrozīt faktus – atļauts izplatīt patiesu, objektīvu un bezkaislīgu informāciju.
  Ķīnas medijiem ir aizliegts publicēt ziņas no sociālajiem tīkliem, kas balstītas uz baumām. Šo lēmumu publicējusi Valsts pārvalde kiberdrošības jautājumos, vēsta Sputnik Baltkrievija.
  Iestāde liek “visām interneta vietnēm pieņemt nepieciešamos pasākumus, lai publicētu informatīvo ziņojumu saturs bija pārliecinošs, vispusīgs, objektīvs un patiess.”
  “Stingri aizliegts informatīvos ziņojumos izmantot nepārbaudītu un neapstiprinātu informāciju no sociālajiem tīkliem un citām interneta platformām,” — teikts ziņojumā.
  …Info avots: http://sputniknewslv.com/world/20160704/2208119.html
  china-do-not-like-facebook