Kiribati noraida «dīvaino un biedējošo» ierosinājumu atvēlēt trīs salas Romanovu dinastijas atjaunošanai

  0
  1754

  Klusā okeāna salu valsts Kiribati noraidījusi Krievijas uzņēmēja Antona Bakova priekšlikumu apmaiņā pret investīcijām atvēlēt trīs salas Romanovu dinastijas atjaunošanai.
  Jaunzēlandes Radio vēstīja, ka bijušais Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes deputāts Bakovs, kurš tagad vada Monarhistu partiju, piedāvājis Kiribati valdībai investēt 330 miljonus eiro kūrorta uzbūvēšanai tūristiem. Tomēr Kiribati valdība priekšlikumu noraidījusi, jo tas paredzēja piešķirt Bakovam suverenitāti pār trim neapdzīvotām salām Kiribati austrumos.
  Portāls “Papua New Guinea Today” ziņoja, ka Bakovs šajās salās iecerējis atjaunot Krievijas boļševiku gāzto Romanovu dinastiju.
  Bijušais Tongas parlamenta deputāts un speciālists Klusā okeāna valstu lietās Sitiveni Halapua atzinīgi novērtēja Kiribati lēmumu noraidīt šo priekšlikumu, neskatoties uz akūto nepieciešamību pēc investīcijām.
  Halapua iepriekš Bakova ierosinājumu bija nodēvējis par ”ļoti dīvainu un biedējošu”.
  Bakovs ar savu ideju nāca klajā jau janvārī, piebilstot, ka to atbalsta liels skaits Krievijas patriotu, kas nav apmierināti ar prezidenta Vladimira Putina režīmu.
  Bakovs 2011.gadā nodibināja mikrovalsti bez savas teritorijas, nodēvējot to par “Impērijas troni”. Viņš apgalvo, ka ar šo soli ir atjaunojis Krievijas impēriju.
  Romanovu dinastija tika gāzta 1917.gada boļševiku revolūcijas laikā, kad boļševiki nogalināja daudzus tās vadošos pārstāvjus, tostarp pēdējo Krievijas caru Nikolaju II.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/politics/F4BE9AB8-1961-47F6-81EE-EFB1323C4932/