KNAB sācis kriminālprocesu par Kaimiņa pārstāvētās partijas, iespējams, nelikumīgu finansēšanu. Arī Alojas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Rācenis pametis “KPV LV” rindas

  0
  604

  Savelkas KNAB cilpa ap Kaimiņu un viņa „naudas lietām”

  Savelkas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) cilpa ap pašreizējo Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu un viņa „naudas lietām”, – birojā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma pantiem par partijas nelikumīgu finansēšanu, starpniecību nelikumīgā finansēšanā un nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu.
  KNAB oficiālā pārstāve Laura Dūša otrdien nevēlējās atklāt ne to, kāds ir ierosinātā kriminālprocesa pašreizējais statuss un būtība, ne to, vai ir personas, kam šī kriminālprocesa ietvaros ir noteikts aizdomās turētā statuss vai personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.
  Taču Pietiek ir zināms, ka kriminālprocesu KNAB ir sācis pēc Krimināllikuma 288.2 panta pirmās daļas, 288.3 panta un 288.4 panta pirmās daļas (Politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) apvienības nelikumīga finansēšana, starpniecība nelikumīgā finansēšanā un nelikumīga finansējuma pieņemšana un izspiešana).
  Savukārt šā gada novembra beigās šim iesniegumam ir pievienots arī iesniegums, kurā birojs šā gada jūnija sākumā tika informēts par publiskoto videoierakstu, no kura varēja izdarīt secinājumus par Kaimiņa un citu personu līdzdalību koruptīvos darījumos, tirdzniecībā ar ietekmi un valsts finanšu līdzekļu izšķērdēšanā.
  Šajā videoierakstā redzams Saeimas deputāts Kaimiņš un viņa palīgs, nu jau bijušais pašvaldību vēlēšanu kandidāts Atis Zakatistovs. Pilna septiņas minūtes garā „dokumentālā filmiņa” joprojām ir noskatāma šeit: http://m.pietiek.com/raksti/_kads_bus_mans_labums_no_sis_stelles__-_artusa_kaimina_un_vina_partijas_kekis un arī šeit: https://m.facebook.com/lato.lapsa , un tās galveno varoņu izteikumu klāstā ir arī šādi:
  Atis Zakatistovs: „Mēs ar Viesturu turpinām strādāt, jo mums, man arī citas iespējas nav, ja mēs tagad pārstājam, tad man vispār kāposts nenāk un šitais te, un es tūlītās bankai esmu parādā katru mēnesi par šito…”
  Atis Zakatistovs: „Vienreiz esmu saņēmis 2000 EUR plus PVN. 1400 samaksāju par šo dzīvokli. Nē par dzīvokli atsevišķi tiek piemaksāts… Es saņemu par pakalpojumu 500 EUR no citurienes skaidrā. Par to, lai es turpinātu, varētu strādāt partijā.”
  Atis Zakatistovs (atbildot uz jautājumu: „Paga, Ati, fundamentāls jautājums: ja tu nebūtu KPV, ja tev nebūtu ar šo visu nekāda sakara, tev Tamužs dotu “divīti”?”): „Dotu mazāk, jā.”
  Artuss Kaimiņš: „Man Edgars atsūta rēķinus, viņi visi tiek apmaksāti. Un tad, kad Agnesei faking ir alga un Linardam ir alga, un ja mums vajag konkrēti to, tad tas tiek nopirkts. Es no tā visa paturu 1000 EUR. Kad man vajag naudu, kad es ceļoju, man ir kredīt… šitais te … kredītkarte, kredītkarte. Citadelē. Tāpēc, ka esmu deputāts, man ir septiņas štukas, ko es varu tērēt. Kā es viņu tērēju, tā es ielieku 500 EUR katru mēnesi. Tā es dzīvoju. Respektīvi, es, respektīvi, respektīvi, ko es nopelnu ir 2700 EUR. Ar Saeimu es nopelnu, 1000 man ir klāt.”
  Pats Zakatistovs, kas iepriekš daudzkārt pozicionēts kā ētikas eksperts, nekādus publiskus skaidrojumus saistībā ar šiem izteikumiem tā arī nav sniedzis, savukārt Kaimiņš publiski ir pavēstījis, ka „video materiāls ir izrauts no konteksta”. Nekādus skaidrojumus par konkrētajām summām, kas pieminētas videoierakstā publiskotajās sarunās, Kaimiņš sniegt nav spējis vai vēlējies, vien minot, ka tas viss esot „čekistu metodes”.
  …Info avots: http://m.pietiek.com/raksti/savelkas_knab_cilpa_ap_kaiminu_un_vina_naudas_lietam

  KNAB sācis kriminālprocesu par Kaimiņa pārstāvētās partijas, iespējams, nelikumīgu finansēšanu

  Rīga, 6.dec., LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šogad sācis kriminālprocesu par Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa vadītās partijas “KPV LV” iespējams nelikumīgu finansēšanu.
  KNAB preses pārstāve Laura Dūša, neminot partijas nosaukumu, aģentūrai LETA apliecināja, ka šogad ierosināts kriminālprocess, kas tiek izmeklēts pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, par partijas nelikumīgu finansēšanu, par starpniecību partijas nelikumīgā finansēšanā un par partiju nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu.
  Minētie likuma panti paredz iespēju sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.
  Kriminālprocesā šobrīd turpinās izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs nekāda papildus informācija šobrīd netiek sniegta. KNAB neatklāj, par kuru partiju lieta tiek izmeklēta un vai kriminālprocesā ir aizdomās turētie vai personas, pret kurām sākts kriminālprocess.
  Portāls “pietiek.com” raksta, ka šī lieta sākta saistībā ar Kaimiņu un viņa “naudas lietām”.
  Kaimiņš aģentūrai LETA skaidroja, ka neesot saņēmis oficiālu informāciju no KNAB, bet par to uzzinājis no publiskajā telpā izskanējušajām ziņām. Politiķis esot uzreiz vērsies KNAB, lai tas paskaidro šo situāciju, jo viņam un “KPV LV” biedriem “ir tiesības zināt, kāda ir situācija”.
  Politiķis pieļauj, ka “šādā veidā tiek speciāli strādāts, lai grautu partijas publisko tēlu”. Ja esot pierādījumi, ka politiskā spēka pārstāvji ir vainīgi, Kaimiņš aicina tiesībsargājošās iestādes: “Lūdzu, nāciet un arestējiet.”
  Politiķis vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, lai noskaidrotu visus ar šo lietu saistītos faktus. “Gribētu zināt, kurš ir tas lielais finansētājs, kurš ir starpnieks, kurš ir izspiedējs; no kā un cik daudz izspiežam. Lai nesanāk nepatīkamais pārsteigums, ka lieta beidzas [ar neko] divas dienas pēc vēlēšanām,” sacīja deputāts. Viņš norādīja, ka tāpat kā citām partijām arī par “KPV LV” saņemtajām finansēm informācija ir pieejama publiski.
  Dīvainākais šajā situācijā esot tas, ka “kaķu vīrs ar bailīgām ačtelēm” esot uzzinājis kaut kādu informāciju no KNAB, par ko nezina pašas partijas pārstāvji. Līdz ar to jautājums ir, vai šāda informācijas nopludināšana nav vērtējama kā likuma pārkāpums, sacīja Kaimiņš, norādot, ka pret to būtu jāvēršas.
  Politiķis atzina, ka viņš un partijas valdes loceklis Atis Zakatistovs savulaik ir snieguši liecības KNAB par publiskotajiem video. LETA jau vēstīja, ka publicista Lato Lapsas vasarā publiskotajā video ir redzami atsevišķi fragmenti, piemēram, dzirdams kā Kaimiņš apgalvo, ka nopelnot 2700 eiro. “Respektīvi, ko es nopelnu ir 2700 eiro. Ar Saeimu es nopelnu, 1000 eiro man ir klāt,” teicis deputāts. Kaimiņš aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka ar šī video publicēšanu divas dienas pirms pašvaldību vēlēšanām pret viņu tiek izmantotas “čekistu metodes”. KNAB par šo gadījumu sāka pārbaudi.
  Kaimiņš piebilda, ka nekāds oficiāls statuss viņam šajā lietā nav piemērots.
  Šogad februārī KNAB gan aģentūrai LETA apstiprināja, ka birojs sācis pārbaudi par Saeimas deputāta Kaimiņa vadītās partijas “KPV LV” iespējamo nelikumīgo finansēšanu. Ar iesniegumu tiesībsargājošās iestādēs vērsās no partijas “KPV LV” aizgājušais sabiedriskais aktīvists Ilmārs Poikāns.
  Jau ziņots, ka KNAB lietvedībā atrodas vēl viens kriminālprocess, kas saistīts ar iespējamu partijas nelikumīgu finansēšanu. Šī lieta sākta 2016.gadā un tā ir par iespējamo politisko partiju “No Sirds Latvijai” un politisko partiju apvienību “Zaļo un Zemnieku savienību” nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Šajā lietā iesaistītas piecas personas.
  Kriminālprocesā ir trīs aizdomās turētie un divas personas pret kurām sākts kriminālprocess. Publiski zināms, ka šo personu vidū ir Jūrmalas mērs Gatis Truksnis (ZZS), savulaik ar partiju “No sirds Latvijai” saistītais finansists Jorens Raitums un uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš. TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš vēstīja, ka viens no šajā lietā iesaistītajiem ir biotualešu pārdošanas, īres un apkalpošanas jomas uzņēmējs Anrī Kursītis.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/AE6AA542-8BCF-4958-ADE0-42271AE55284/

  Alojas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Rācenis pametis “KPV LV” rindas

  Valmiera, 6.dec., LETA. Novembra beigās Alojas novada domes deputāts Jurģis Rācenis pametis partiju “KPV LV”, savu lēmumu skaidrojot ar neuzticību partijas biedram Mārim Možvillo (KPV LV).
  Šo lēmumu Rācenis skaidro arī ar to, ka partijas nodaļā nav bijusi aktīva komunikācija – tā bijusi tikai elektroniski un arī uzvirmojusi tikai atsaucoties uz opozīcijas aktivitātēm.
  LETA jau ziņoja, ka Rāceņa balss bija izšķiroša, pievienojoties Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputātiem balsojumā par bijušās pašvaldības vadītājas Daces Vilnes (RA) atstādināšanu no amata.
  Pēc pašvaldības vēlēšanām Rācenim bijusi skopā informācija par koalīcijā ietilpstošo sarakstu mērķi, sadarbības principiem un redzējumu par novada nākotni. Deputāts pieļauj, ka uz pārrunām nav bijis aicināts tādēļ, ka tobrīd vēl nebija deputāts. Mandātu pašvaldībā viņš ieguva pēc Ivara Ulmja (KPV LV) aiziešanas no domes, jo ugunsdzēsēja amats liedz iespēju strādāt arī kā deputātam.
  Tomēr Rācenis nav bijis apmierināts ar koalīcijas darbu. Viens no iemesliem bijis tas, ka toreizējai koalīcijai bijis tikai vienas balss pārsvars. Pašreizējai koalīcijai arī ir tikai vienas balss pārsvars, taču Rācenis norādīja, ka viņa pozīcija priekšsēdētāja vietnieka amatā tomēr ir lielāks atbalsts jaunajai koalīcijai. Rāceņa kandidatūru priekšsēdētāja vietnieka amatam atbalstīja 11 no 15 deputātiem, pārējie četri bija pret.
  Jauno priekšsēdētāja vietnieku neapmierinājies ar tas, ka deputātiem nav bijusi pieejama pilna informācija, piemēram, ievēlot izpilddirektoru. Nav bijuši zināmi visi amata kandidāti.
  Pastāv arī pazīmes, ka bijusī domes vadība esot vēlējusies nodot pašvaldības mežu apsaimniekošanu kādam kooperatīvam, iemeslus balsošanai par vadības nomaiņu papildināja Rācenis. Pašlaik tikai uzskaite esot nodota kādam kooperatīvam, taču jaunajai vadībai nav informācija, kā un uz kādiem noteikumiem izvēlēts šis uzņēmējs, jo lēmumu vienpersoniski pieņēmis bijušais priekšsēdētāja vietnieks Māris Možvillo (KPV LV). Dome strādās pie darījuma apstākļu noskaidrošanas, sola Rācenis.
  Tāpat Rācenis nav bijis apmierināts ar to, ka Vilne nav risinājusi Alojas pilsētas problēmas, piemēram nesakoptību.
  Jau vēstīts, ka par Alojas novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Valdis Bārda (LZS). Par viņu balsoja astoņi deputāti, seši bija pret, bet viens biļetens bija nederīgs.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C9C63-4117-2A99-DFF1-B4D2EA54D746/

  If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.