KNAB vērtēs, iespējams, nelikumīgu Elksniņa aģitācijas kampaņu Saeimas vēlēšanās (2 Video)

  1
  1972

  Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs informāciju saistībā ar televīzijā demonstrētu sižetu par, iespējams, nelikumīgu Saeimas deputāta, partijas “Saskaņa” pārstāvja Andreja Elksniņa aģitācijas kampaņu pagājušās Saeimas vēlēšanās.

  KNAB televīzijas sižetā izskanējušo informāciju izvērtēs atbilstoši politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas kompetencei, teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

  “TV3” raidījums “Bez Tabu” nesen ziņoja, ka grupa daugavpiliešu pirms diviem gadiem aktīvi aģitējusi par labu Elksniņam visā Latgalē. Daugavpilieši uzskata, ka tieši pateicoties viņiem, Elksniņš un partija kopumā guvusi tik labus panākumus Saeimas vēlēšanās, bet ne konkrētais politiķis, ne kāds cits “Saskaņas” pārstāvis nav pateicies par paveikto, nemaz nerunājot par solījumu īstenošanu.

  Kādreizējie atbalstītāji ziņojuši par, iespējams, pretlikumībām Elksniņa priekšvēlēšanu kampaņā. Tā, piemēram, tiek celtas gaismā, iespējams, nelikumīgi aģitācijas materiāli – avīzes, kas savulaik milzu tirāžā par Daugavpils uzņēmēju naudu esot pasūtītas slepus, ziņoja “Bez Tabu”.

  “Avīzes 180 tūkstošu tirāžā bija nelegālas. Tās, apejot nodokļu apmaksu, pasūtīja tipogrāfijā Lietuvā, lai KNAB neuzzinātu, ka kaut kur nodrukāts tāds daudzums, tā kā aģitācijas kampaņa ir limitēta,” skaidrojis viens no kādreizējiem Eksniņa iebīdītājiem Saeimā, kurš vēlējies palikt anonīms.

  Šī persona esot nodarbojusies, kā pati atzīst, ar melno grāmatvedību, bijusi tieši atbildīga par organizēt realizāciju.

  Tāpat aģitācijas materiālos lasāmas safabricētas un melīgas intervijas ar daugavpiliešiem, tiem pašiem aģitatoriem.

  Iespējams, nelegālā priekšvēlēšanu avīze realizācijas laikā slepus uzglabāta noliktavā Daugavpilī. Noliktava piederējusi politiķim pietuvinātam uzņēmējam, savukārt no Lietuvas materiāli esot nogādāti ar cita uzņēmēja transporta kompānijas auto.

  “Lai izgatavotu milzīgo tirāžu, Elksniņš tolaik vērsās pie uzņēmējiem. Maiņā pret naudu solīja lobēt viņu intereses ievēlēšanas rezultātā. 25 paletes ar šīm avīzēm izmaksā ļoti dārgi: no 40 līdz 50 tūkstošiem eiro,” raidījumam skaidrojis vietējās aģitācijas organizators.

  Elkniņš sarunā ar “Bez Tabu” noraidījis jebkādu saistību ar šīm avīzēm, skaidrojot, ka to izplatīšanu esot organizējušas trešās personas. Tomēr raidījuma rīcībā nonākusi e-pasta sarakste, kurā materiālu izplatītāju priekšstāvis atskaitījies par realizāciju tieši Elksniņam un viņa tā laika dzīvesbiedrei.

  Bez Tabu 12.decembris
  No 9:50

  Bez Tabu 6.decembris Par solījumu neturēšanu aizvainoti daugavpilieši ceļ gaismā partijas Saskaņa līdera negodprātības!
  No 13:20