Kosovā izvirzītas apsūdzības četriem islāma ekstrēmistiem

  0
  222

  Priština, 13.okt., LETA—AFP. Kosovā izvirzītas apsūdzības četriem islāma ekstrēmistiem, kas plānojuši uzbrukumu baznīcai un divām diskotēkām, kā arī nekonkretizētiem mērķiem Beļģijā un Francijā, aģentūrai AFP sestdien pavēstījuši avoti tiesu sistēmā.
  Trīs vīrieši un sieviete, kas visi ir Kosovas pilsoņi, bijuši saistīti ar teroristisko organizāciju “Islāma valsts”.
  Šie ekstrēmisti aizturēti jau agrāk, bet apsūdzības viņiem izvirzītas 4.oktobrī.
  Bandas vadonis ir 26 gadus vecais Bujars Berhami, kas apsūdzēts arī par 2016.gadā novērstā uzbrukuma organizēšanu Izraēlas futbola izlasei Albānijā notikušās Pasaules kausa kvalifikācijas spēles laikā,
  Maijā par šo uzbrukuma mēģinājumu jau tika notiesāti astoņi vīrieši.
  Kā norāda prokuratūra, vistuvāk īstenošanai bijis uzbrukums serbu pareizticīgo baznīcai Mitrovicā, un to novērsusi vienīgi ekstrēmistu aizturēšana.
  Grupa plānojusi uzbrukumu arī NATO misijā KFOR dienošajiem karavīriem divās diskotēkās, kas atrodas serbu anklāvā Gračanicā.
  Šo uzbrukumu īstenošanai ekstrēmisti sākuši jau rekrutēt brīvprātīgos.
  Grupējums plānojis īstenot arī uzbrukumus sabiedriskām vietām Francijā un Beļģijā, kas līdzinātos islāma ekstrēmistu sarīkotajam slaktiņam 2015.gadā Parīzē.
  Berhami, kam ir arī Beļģijas pilsonība un kurš plānojis arī kaujinieku rekrutēšanu nosūtīšanai uz Sīriju un Irāku, tika aizturēts septembrī, bet pārējie trīs ekstrēmisti – jau jūnijā.
  Saskaņā ar oficiālajām aplēsēm uz Sīriju, lai karotu “Islāma valsts” rindās devušies aptuveni 300 Kosovas pilsoņi, no kuriem vairāk nekā 50 tikuši nogalināti.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/133F0155-85DD-F3E1-F4BE-21B75EBC8D98/ un https://www.b92.net/eng/comments.php?nav_id=105269