Kučinskis izbrīnīts par Kūtra paziņojumu kandidēt uz SAB vadītāja amatu

0
495

Kūtris: Ja Maizītim nepiedāvās kandidēt uz otro termiņu SAB vadītāja amatā, tad esmu gatavs to darīt

Rīga, 1.febr., LETA. Gadījumā, ja pašreizējo Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāju Jāni Maizīti nevirzīs uz otro termiņu SAB vadītāja amatā, tad Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) būtu gatavs kandidēt uz šo amatu.
Šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Kūtris apstiprināja, ka būtu gatavs kandidēt uz minēto amatu, tomēr uzsvēra, ka to noteikti darītu tikai tad, ja Maizīti Valsts prezidents Raimonds Vējonis neizvirza otrajam termiņam.
“Kopumā augsti vērtēju Maizīša darbu SAB vadītāja amatā, lai gan ir bijuši jautājumi, par kuriem varētu diskutēt, jo, pēc manām domām gadījumos par pielaidi valsts noslēpumam piešķiršanu, ir bijuši zināmi pārspīlējumi,” sacīja Kūtris.
Jau ziņots, ka par iespējamo SAB nākamo vadītāju Nacionālā drošības padome (NDP) spriedīs februārī, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
Jautāts, vai, viņaprāt, pašreizējais SAB direktors Jānis Maizītis ir atbalstāms otrajam amata termiņam, Vējonis pauda, ka par iespējamajiem SAB direktora amata kandidātiem tiks lemts februāra NDP sēdē, pēc atgriešanās no valsts vizītes Korejā.
“Tad arī tiks darīts zināms, jo NDP darba dienas kārtībā tas būs,” sacīja Valsts prezidents.
Kā ziņots, liela daļa politiķu pagaidām izvairīgi komentē jautājumu par SAB vadītāju nākamajā pilnvaru termiņā, savukārt tie, kuri ir noformulējuši savu nostāju, pozitīvi vērtē iespēju atkārtoti uzticēt SAB vadību Maizītim.
Pašreizējais Maizīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Kandidātu SAB vadītāja amatam izvirza NDP, bet gala lēmumu par šo jautājumu pieņem Saeima.
Maizītis Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” paziņoja, ka viņam pagaidām nav bijuši nopietni piedāvājumi kandidēt uz vēl vienu termiņu SAB vadītāja amatā.
Maizītis SAB priekšnieka amatā tika apstiprināts 2013.gada 14.martā. Pienākumus viņš sāka pildīt tā paša gada 2.maijā. SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem.
…Info avots: http://www.leta.lv/search/find/?patern=k%C5%ABtris&mode=nonozare,stem&item=CC0FBD71-8543-465F-8108-4D8049FD66E1

Kučinskis izbrīnīts par Kūtra paziņojumu kandidēt uz SAB vadītāja amatu

Rīga, 1.febr., LETA. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir izbrīnīts par veidu, kādā deputāts Gunārs Kūtris (NSL) paziņojis par vēlmi kandidēt uz Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja amatu, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” teica premjers.
Kūtris ceturtdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka gadījumā, ja pašreizējo SAB vadītāju Jāni Maizīti nevirzīs uz otro termiņu SAB vadītāja amatā, tad viņš būtu gatavs kandidēt uz šo amatu.
Kučinskis atzina, ka patlaban uz SAB vadītāja amatu pretendē esošais biroja vadītājs Maizītis, bet viņu izbrīnījis veids, kā “pieteicies” otrs kandidāts – Kūtris, ņemot vērā, ka pretendentu uz SAB vadītāja amatu izvirza Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vadītā Nacionālā drošības padome.
Kučinskis stāstīja, ka viņš jau ir sācis sarunas ar Vējoni par SAB vadītāja iecelšanu, tomēr konkrētas sarunas turpināsies pēc tam, kad Valsts prezidents atgriezīsies no ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā.
Viņš arī informēja, ka par SAB vadītāju vēl nav notikušas sarunas ar Zaļo un zemnieku savienību. Par šo jautājumu tiks runāts tad, kad būs zināms SAB vadītāja amata kandidāts.
Aicināts vērtēt esošā SAB vadītāja Maizīša darbu, Kučinskis piebilda, ka “SAB darbs ir labs”.
Kā ziņots, liela daļa politiķu pagaidām izvairīgi komentē jautājumu par SAB vadītāju nākamajā pilnvaru termiņā, savukārt tie, kuri ir noformulējuši savu nostāju, pozitīvi vērtē iespēju atkārtoti uzticēt SAB vadību Maizītim.
Pašreizējais Maizīša pilnvaru termiņš beidzas maijā. Kandidātu SAB vadītāja amatam izvirza Nacionālā drošības padome, bet gala lēmumu par šo jautājumu pieņem Saeima.
Maizītis Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” paziņoja, ka viņam pagaidām nav bijuši nopietni piedāvājumi kandidēt uz vēl vienu termiņu SAB vadītāja amatā.
Maizītis SAB priekšnieka amatā tika apstiprināts 2013.gada 14.martā. Pienākumus viņš sāka pildīt tā paša gada 2.maijā. SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/975EFBDE-E271-4F54-994A-6DCD0AD609C6/

Gatavs jaunam izaicinājumam

Gadījumā, ja pašreizējo Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāju Jāni Maizīti nevirzīs uz otro termiņu SAB vadītāja amatā, tad Saeimas deputāts Gunārs Kūtris (NSL) būtu gatavs kandidēt uz šo amatu. Šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Kūtris apstiprināja, ka būtu gatavs kandidēt uz minēto amatu, tomēr uzsvēra, ka to noteikti darītu tikai tad, ja Maizīti Valsts prezidents Raimonds Vējonis neizvirza otrajam termiņam. “Kopumā augsti vērtēju Maizīša darbu SAB vadītāja amatā, lai gan ir bijuši jautājumi, par kuriem varētu diskutēt, jo, pēc manām domām gadījumos par pielaidi valsts noslēpumam piešķiršanu, ir bijuši zināmi pārspīlējumi,” sacīja Kūtris. Jau ziņots, ka par iespējamo SAB nākamo vadītāju Nacionālā drošības padome (NDP) spriedīs februārī, aģentūrai LETA iepriekš sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Tvitera lietotājus pārsteigušas Kūtra karjeras ambīcijas.

Ekspolitiķis Vladimirs Makarovs neizprot Kūtra rīcību.
Vladimirs Makarovs @vmakarovs
Šo nesaprotu, sagraut savu reputāciju un tad kandidēt uz SAB direktora amatu. Bezkaunība vai saimnieku gribas izpildīšana? #Kūtris
Thu Feb 01 08:32:16 +0000 2018

Jurists Edgars Baldunčiks dalās savos novērojumos.
Edgars Baldunčiks @Balitis
Tad jau ZZS+S+NSL kandidāts ir skaidrs delfi.lv/news/national/…
Thu Feb 01 08:07:00 +0000 2018

Teiktajam piekrīt Saeimas deputāts Ainars Latkovskis (V).
Ainars Latkovskis @a_latkovskis
@Balitis Izgaismojies 🙂
Thu Feb 01 08:14:33 +0000 2018

Žurnālists Jānis Eglītis vērtē Kūtra izredzes iegūt kāroto amatu.
Jānis Eglītis @egliitis
Kūtra izredzes kļūt par nākamo SAB vadītāju ir visai reālas. Katrā ziņā Saeimas vairākuma (Brigmanis, Urbanovičs, Sudraba) atbalsts viņam ir jau kabatā. Quo vadis Vējoni? https://t.co/QSBq78u8Tv
Thu Feb 01 08:48:32 +0000 2018

Par politiķa piemērotību SAB vadītāja amatam ironizē tvitera lietotāja ar segvārdu “Martas tante”.
Martastante @MartasTante
Vispār jau Kūtris varētu būt ne tikai SAB vadītājs, bet, piemēram, tas pats prezidents. Problēmu ar sirdsapziņu nav, smuki izskatās, runā gludi.
MIERA VĒJOS.
Thu Feb 01 10:24:27 +0000 2018

Kūtra vēlme pārsteigusi aktīvu notikumu komentētāju Jāni Zalgaucki.
Jānis A. 👣☂️🥃 @Zalgauckis
Ak, dies! twitter.com/DienaLv/status…
Thu Feb 01 07:25:10 +0000 2018

Vēsturnieks Jānis Taurēns iesaka amatam citu kandidātu.
Jānis Taurēns @jtaurens
@Zalgauckis tfu, liekam uzreiz Sudrabas kundzi..
Thu Feb 01 07:28:23 +0000 2018

Par politiķa ambīcijām spriež Ivars Mežmalis.
Mežmalis Ivars @xgts
@jtaurens @Zalgauckis Kūtris ir ūsainais bondars, gatavs kandidēt uz visiem amatiem.
Thu Feb 01 07:29:20 +0000 2018
…Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/95067619-a893-4912-b88c-9368c8c21b02/