Laikraksts: Saūda Arābijas kroņprincis licis veikt operāciju pret pazudušo žurnālistu

0
265

Vašingtona, 11.okt., LETA–AFP. Saūda Arābijas kroņprincis un faktiskais valdnieks licis veikt operāciju pret ASV dzīvojošo saūdarābu žurnālistu Džamalu Hašogi, kurš jau nedēļu ir pazudis, vēsta laikraksts “The Washington Post”, atsaucoties uz ASV izlūkdienestu pārtverto informāciju.
Hašogi – viens no redzamākajiem Saūda Arābijas karaļa Salmana un viņa dēla Mohammeda bin Salmana kritiķiem – pazuda pēc ieiešanas Saūda Arābijas konsulātā Stambulā 2.oktobrī. Turcijas amatpersonas izteikušas aizdomas, ka viņš ir noslepkavots.
Saūda Arābijas amatpersonas dzirdētas apspriežam plānu, ka Hašogi būtu jāizvilina no ASV Virdžīnijas štata, kur viņš dzīvojis, un jāapcietina, atsaucoties uz vārdā neminētu avotu, vēsta “The Washington Post”.
Vairākas augsti stāvošas Saūda Arābijas amatpersonas piedāvājušas Hašogi aizsardzību un augsta ranga darbu valdībā, ja viņš atgrieztos dzimtenē, tomēr Hašogi par šiem piedāvājumiem bijis skeptisks, laikrakstam sacījuši vairāki Hašogi draugi.
Dažas Turcijas amatpersonas pieļāvušas, ka Hašogi ir nogalināts konsulāta ēkā un viņa līķis pēc tam no turienes aizvākts.
Saūda Arābijas amatpersonas šīs apsūdzības kategoriski noliedz, apgalvojot, ka Hašogi konsulātu pametis pats.
Hašogi gadu bijis ASV iedzīvotājs. Viņš publicējis Saūda Arābijas kroņprincim Mohammedam bin Salmanam nelabvēlīgus rakstus.
Pirms plānotajām laulībām ar kādu turcieti viņš pagājušo otrdien iegāja konsulātā un pēc tam vairs nav redzēts.
ASV prezidents Donalds Tramps paudis satraukumu par Hašogi pazušanu. Savukārt ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo aicinājis Saūda Arābiju veikt rūpīgu Hašogi pazušanas izmeklēšanu.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/5B686C8D-ECE5-400C-AFC6-A6161FB68291/