Latvija neatzīst Krievijas prezidenta vēlēšanu rīkošanu Krimā un Sevastopolē, aicina nepiedalīties Krievijas nelikumīgi anektētajā Krimā notiekošajos pasākumos

0
301

ĀM: Latvija neatzīst Krievijas prezidenta vēlēšanu rīkošanu Krimā un Sevastopolē

Rīga, 16.marts, LETA. Latvija neatzīst Krievijas prezidenta vēlēšanu rīkošanu Krimā un Sevastopolē šī gada 18.martā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
Valsts šādu nostāju ieņem saskaņā ar Krimas aneksijas neatzīšanas politiku, skaidro ĀM pārstāvji.
LETA jau vēstīja, ka Krievijas prezidenta vēlēšanas plānotas 18.martā un tiek izteiktas prognozes, ka tajās uzvarēs līdzšinējais Krievijas valsts galva Vladimirs Putins.
Kā ziņots, ĀM aicina Latvijas iedzīvotājus nepiedalīties sporta, kultūras, izklaides un citos pasākumos, kurus prettiesiski anektētajā Ukrainas teritorijā Krimā organizē Krievija.
2018.gada 18.martā apritēs četri gadi kopš Krievijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un sākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, uzsver ministrijā.
ĀM atgādina, ka Latvija neatzīst Krievijas īstenoto nelikumīgo Krimas aneksiju. Ministrija akcentē, ka Latvija ietur principiālu nostāju Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumos. Latvija nosoda Krievijas agresiju Ukrainas austrumos un iestājas par ES sankciju saglabāšanu līdz pilnīgai Minskas vienošanos izpildei, norāda ĀM.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/22EFB010-EA2A-4D1D-AB0D-1ED87F1263B2/

ĀM aicina nepiedalīties Krievijas nelikumīgi anektētajā Krimā notiekošajos pasākumos

Rīga, 16.marts, LETA. Ārlietu ministrija (ĀM) aicina Latvijas iedzīvotājus nepiedalīties sporta, kultūras, izklaides un citos pasākumos, kurus prettiesiski anektētajā Ukrainas teritorijā Krimā organizē Krievija, aģentūru LETA informēja ĀM pārstāvji.
2018.gada 18.martā apritēs četri gadi kopš Krievijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un sākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, uzsver ministrijā.
ĀM atgādina, ka Latvija neatzīst Krievijas īstenoto nelikumīgo Krimas aneksiju. Ministrija akcentē, ka Latvija ietur principiālu nostāju Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumos.
Latvija nosoda Krievijas agresiju Ukrainas austrumos un iestājas par Eiropas Savienības (ES) sankciju saglabāšanu līdz pilnīgai Minskas vienošanos izpildei, norāda ĀM. Saskaņā ar Krimas aneksijas neatzīšanas politiku Latvija neatzīst Krievijas prezidenta vēlēšanu rīkošanu Krimā un Sevastopolē šī gada 18.martā.
Ārlietu ministrija arī aicina Latvijas pilsoņus pievērst uzmanību Ukrainas noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem Krievijas anektētajā Krimas pussalā. Saskaņā ar spēkā esošajiem Ukrainas normatīvajiem aktiem iebraukt Krievijas prettiesiski anektētajā Ukrainas administratīvajā teritorijā atļauts tikai Ukrainas likumdošanā noteiktos gadījumos caur īpaši noteiktiem Ukrainas robežkontroles punktiem, likumos noteiktajā kārtībā saņemot īpašu Ukrainas varas iestāžu atļauju. Pārkāpjot šos noteikumus, vainīgās personas Ukrainā var tikt sauktas pie atbildības, tostarp arī kriminālatbildības, un tām var tikt liegta atļauja turpmākai ieceļošanai Ukrainas teritorijā.
ĀM aicina Latvijas iedzīvotājus nepiedalīties sporta, kultūras un izklaides un citos pasākumos, kurus prettiesiski anektētajā Ukrainas teritorijā Krimā organizē Krievija.
Latvijas pilsoņu piedalīšanās un Latvijas vārda vai valsts simbolikas izmantošana šādos pasākumos ir pretrunā Latvijas ārpolitiskajai nostājai un ir nepieņemama. Šie cilvēki nav oficiāli Latvijas pārstāvji un nepauž Latvijas nostāju.
“Aicinām ņemt vērā arī to, ka nelikumīgi anektētajā Krimas teritorijā Latvijas ĀM un ES dalībvalstis nesniedz konsulāros pakalpojumus. Konsulārās palīdzības saņemšanas iespējas ārkārtas situācijās, piemēram, smaga saslimšana, nelaimes gadījums, personas nāve, dokumentu nozaudēšana vai palikšana bez finanšu līdzekļiem, ir ļoti ierobežotas,” teikts ĀM izplatītajā paziņojumā.
Ārlietu ministrija norāda, ka saskaņā ar ES pret Krieviju noteiktajām sankcijām ir aizliegts sniegt un izmantot organizēta tūrisma pakalpojumus nelikumīgi anketētās Krimas teritorijā.
Tāpat saskaņā ar ES noteiktajām sankcijām ir aizliegts iegādāties nekustamos īpašumus, uzņēmumus vai to daļas, kā arī veikt jebkāda veida finanšu darbības Krimā. Par ES noteikto sankciju pārkāpumu Latvijā ir paredzēta kriminālatbildība, atgādina ĀM pārstāvji.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/9779A6E0-A27F-40E4-8F73-CFFCBD658959/