Latvijas valdība vienprātīgi atbalsta Turciju un uzdāvina tai 4,3 miljonus eiro

  0
  740

  Laimdotas Straujumas valdība, kā ierasts, ir uzņēmusies Saeimas funkciju un nolēmusi, ka Latvija iemaksās 4,3 miljonus eiro atbalstam Turcijai bēgļu problēmu risināšanai un atbalstīs Turcijas iestāšanās sarunu sākšanu ar Eiropas Savienību (ES). Šāds lēmums atbilst Edgara Rinkeviča vadītās Ārlietu ministrijas sagatavoto “Latvijas pozīciju” ES-Turcijas samitam.
  Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) bija aicinājis ES dalībvalstis divu gadu laikā kopīgi piešķirt 2,5 miljardus eiro, lai sniegtu Turcijai palīdzību uzturēt tās teritorijā esošos vairāk nekā divus miljonus patvēruma meklētāju. Sākotnēji valdības pārstāvji apgalvoja, ka “par atbalsta summām Turcijai nav runāts un nekādi lēmumi nav pieņemti”, tomēr vēlāk atzinās, ka tā ir bijusi sabiedrības maldināšana.
  Galu galā valdošā koalīcija VIENPRĀTĪGI atbalstīja 4,3 miljonu eiro uzdāvināšanu Turcijai bēgļu jautājuma risināšanā, bet iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis skaidroja, ka Latvijai esot jābūt solidārai kopā ar citām ES valstīm, jo “Turcijai ir būtiska loma bēgļu jautājuma risināšanā”.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/koalicija-vienpratigi-atbalsta-turciju-un-uzdavina-tai-43-miljonus-eiro
  Latturcija