Marsiete Barča: «uzņēmēja galvenā pazīme ir spēja samaksāt mums visus nodokļus»

  0
  25012

  Dzīve pie Saeimas deputāta klusās un itin treknās siles acīmredzot rada tādu komforta sajūtu, ka retais subjekts gatavs palikt Latvijas skarbajā realitātē: vairākums acīmredzami ar visu savu dvēseli tiecas pārcelties kaut kur tālāk, varbūt uz Marsa. Tāpēc tajās reizēs, kad “debesbraucēji” atļaujas no saviem augstumiem kaut ko paust par zemes rāpuļu dzīvi, nākas dzirdēt brīnumu lietas.    
  Tā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča, kura, starp citu, ir vēl viena visuvaldošās Zaļo un zemnieku savienības pārstāve, ir pateikusi, kā ar cirvi nocirtusi: sak, “tas nav uzņēmējs, kas nespēj samaksāt nodokli par savu darbinieku un tādējādi arī gādāt par viņa sociālo nodrošinājumu”.
  Tādas verbālās izpausmes Barčas liekundzei gadījušās, runājot par Saeimas komisijā saņemto tiesībsarga Jura Jansona vēstuli, kurā teikts par nabadzības risku valstī. Barčasprāt, vēstulē nav nekā jauna un Saeimas komisijai līdz šim nezināma. Vēstule esot skaudra, tāpat kā situācija saistībā ar nabadzību Latvijā. Tā, lūk! Mēs te, uz Marsa, zinām, ka dzīve tur, Latvijā, ir skarba, bet neko negribam darīt, lai tā nebūtu!
  Nabadzības riska slieksnis, pēc Barčas teiktā, Latvijā 2013. gadā bija 260 eiro, 2014. gadā – 291 eiro. 2015. gada dati komisijai vēl neesot zināmi. Ja cilvēks visu mūžu ir strādājis un viņam ir vairāk nekā 40 gadu darba stāžs, tad viņš saņem pensiju vidēji 370 eiro apmērā, bet ar piemaksām – 400 eiro apmērā. Oi, bet tas tak ir vairāk nekā pietiekami! – to acīmredzot gribēja pateikt Barča.  
  Saeimas komisija aicināšot tiesībsargu, lai tas uzrunā sabiedrību, īpaši jaunus cilvēkus. “Viņam [tiesībsargam] ir jāvērš uzmanība, ka ļoti noteicošs ir tas, kā viņi maksā nodokļus un cik ilgi būs strādājuši algotā darbā,” teica Barča. Un tad seko īsta pērle: “Ja uzņēmējs nespēj samaksāt nodokli par savu darbinieku, tad es nesaprotu, kas tas vispār ir par uzņēmēju. Jo, cik es esmu bijusi kādos komandējumos vairāku gadu laikā, kaut gan tie ir ļoti reti, pilnīgi atklāti sakot, es nekur neesmu redzējusi tik lepnas auto, kā pie mums Latvijā, īpaši Rīgā.”
  Re, kā! Mēs te no Marsa reizēm aizbraucam komandējumos uz Zemi, un skaidrs, ka “lepna auto” it vislabākais indikators, kas parāda, ka riebīgie buržuji nemaksā nodokļus par savu paverdzināto darbaspēku. Visa problēma – no tikpat lepna auto loga tos vienkārši saskaitīt!
  “Tāpēc gribētu aicināt uzņēmējus būt saprātīgiem un tomēr maksāt nodokļus,” savu kaismīgo runu noslēdz Saeimas komisijas vadītāja, vēl gan neaizmirstot novelt uz pašvaldībām to, kas veļams: tiesībsargs savā vēstulē runājot arī par sociālo palīdzību, taču par to un sociālo atbalstu Latvijā atbildot pašvaldības, un šajā ziņā nekas nebūtu jāmaina. “Jo tā ir pašvaldības atbildība par saviem iedzīvotājiem, kuri dzīvo to teritorijā,” tā Barča.
  Bez šaubām, Marss ne par ko neatbild un neatbildēs. Ja nu vienīgi reizēm nolaidīsies uz Zemes, lai saskaitītu automašīnas.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/marsiete-barca-uznemeja-galvena-pazime-ir-speja-samaksat-mums-visus-nodoklus
  barca