Mediķu arodbiedrība satraukta par izskanējušo ieceri atcelt Veselības finansēšanas likumu

  0
  208

  Rīga, 10.okt., LETA. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes arodbiedrība (LVSADA) pauž satraukumu par to, ka koalīcijas veidošanas sarunās izskanējis nodoms atcelt Veselības aprūpes finansēšanas likumu, aģentūru LETA informēja arodbiedrības pārstāve Vita Pluša.
  Pēc viņas paustā, kā galvenais iemesls likuma atcelšanai tiek minēts tas, ka pretējā gadījumā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku palikšot bez veselības aprūpes. Tomēr viņa uzsver, ka tas neatbilst patiesībai, jo neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta sniegtie pakalpojumi, pamata izmeklējumi, kā arī psihisko slimību un infekcijas slimību diagnostika un ārstēšana saskaņā ar likumu ir un būs pieejami visiem Latvijas iedzīvotājiem, viņa uzsvēra.
  Vienlaikus LVSADA uzskata, ka sarakstu papildināt, lai vēl vairāk samazinātu atšķirību starp abiem veselības aprūpes pakalpojumu groziem, var ātri un vienkārši izdarīt ar dažu likuma grozījumu palīdzību, tāpēc nav nepieciešama paša likuma atcelšana.
  Arodbiedrība pauž bažas, ka patiesais iemesls, kādēļ daži politiskie spēki vēloties likumu atcelt, varētu būt likumā nostiprinātais valdības pienākums palielināt valsts un pašvaldību finansējumu veselības aprūpei līdz vismaz 4% no iekšzemes kopprodukta 2020.gadā.
  Kā uzsvēra LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, noprotams, ka valsts veselības aprūpes stiprināšana ir kā “dadzis acī tiem, kuri joprojām lolo shēmas par nozares privatizēšanu”. “Ja viens no 13.Saeimas pirmajiem darbiem būs atgriešanās pie valsts veselības aprūpes badināšanas un tautas izmērdēšanas politikas, tas būs nožēlojami,” pauda Keris.
  LVSADA uzsver, ka rūpīgi sekos līdzi koalīcijas partiju plāniem par rīcību veselības aprūpes jomā, un pauž cerību, ka Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Komisijas ieteiktā virzība uz steidzamu veselības aprūpes pieejamības un kvalitātes uzlabošanu netiks apdraudēta.
  Patlaban koalīcijas veidošanas sarunu procesā, kā arī priekšvēlēšanu laikā vēlmi atcelt Veselības aprūpes finansēšanas likumu izteikusi partiju apvienība “Attīstībai Par!”. Tās līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts paudis, ka nākamajai valdībai būtu jānodrošina pieejamas veselības aprūpe, kur radikāli jāmaina pašreizējais modelis, likvidējot, viņaprāt, gaidāmo diskrimināciju pakalpojumu saņemšanā cilvēkiem, kas ir samaksājuši nodokļus.
  Otrdien pēc Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “Attīstībai Par!” tikšanās izskanēja, ka abiem politiskajiem spēkiem ir līdzīgs viedoklis par veselības reformas pārskatīšanu.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/9ADED89E-6201-45D2-8B5F-AB79D810132C/