Migrācijas statistikas meli: Krievijas oficiālajā statistikā vairākkārtīgi samazināts valsti pametušo iedzīvotāju skaits

  0
  247

  Pētījums: Krievijas oficiālajā statistikā vairākkārtīgi samazināts valsti pametušo iedzīvotāju skaits

  Maskava, 17.janv., LETA–DW. Krieviju 2017.gadā pametuši sešas reizes vairāk iedzīvotāju, nekā tas fiksēts Federālā Valsts statistikas dienesta “Rosstat” atskaitēs, konstatēts neatkarīgo žurnālistu apvienības “Projekt” pētījumā, kurā salīdzināti “Rosstat” dati ar citu valstu informāciju par tajās ieceļojušo Krievijas iedzīvotāju skaitu.
  Tā ASV Iekšzemes drošības ministrijas atskaitēs par 2017.gadu minēts, ka ASV ieradušies sešas reizes vairāk Krievijas iedzīvotāju, nekā to fiksējis “Rosstat”, teikts pētījumā “Cita krievu pasaule”, kas trešdien publicēts apvienības tīmekļa vietnē.
  Vislielākā atšķirība ir salīdzinājumā ar Čehijas un Ungārijas datiem, kur skaitļi atšķiras 12 un 14 reizes.
  Viens no iemesliem atšķirīgajos datos ir tas, ka “Rosstat” nefiksē kā migrantus tos iedzīvotājus, kas pametuši Krieviju, bet nav izdarījuši attiecīgas korekcijas oficiālajā reģistrā.
  “Daudzi cilvēki nenoņem no uzskaites datus par sevi un neiekļūst emigrantu skaitā. Šie cilvēki atbilstoši dokumentiem skaitās Krievijā, bet faktiski dzīvo citās valstīs,” pētniekiem sacījuši “Rosstat” pārstāvji, kas atzinuši neprecizitātes oficiālajos datos.
  Kā norādījusi Ekonomikas augstskolas Demogrāfijas institūta pētniece Jūlija Florinska, uz kuras darbiem atsaucas pētījuma autori, ik gadu no Krievijas uz tā dēvētajām tālajām ārzemēm emigrē 100 līdz 120 tūkstoši cilvēku.
  Atbilstoši “Rosstat” aplēsēm Putina trešās prezidentūras laikā Krieviju pametuši 1,7 miljoni cilvēku, tostarp 330 tūkstoši Krievijas pilsoņu.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/30A86A35-8211-4978-B132-ACB10E7DE58F/

  Migrācijas statistika melo
  Attēla avots: https://26project.org.uk/26lies/there-are-three-types-of-lies-lies-damned-lies-and-statistics-origin-disputed-popularised-by-mark-twain/