Miljonāru TOPS: Kā Šlesera dēlam izdevās nopelnīt vairāk nekā 10,7 miljonus eiro? Atbilde – beidzot legalizēti ģimenes īpašumi. Milzīgākās dividendes un lielākā peļņa-gada plašāk zināmie rekordisti. Turīgie kļūst vēl turīgāki

  0
  4400

  Šogad būs jau divdesmit pirmā reize, kad tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts – parasti dēvēts vienkārši par miljonāru TOPu. Taču vienlaikus šī būs pirmā reize, kad vienā laikraksta Dienas bizness izdotā žurnālā Miljonārs būs atrodami uzreiz četri Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ārkārtīgi būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju un arī lielāko zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieki.
  Kopumā šie četri saraksti uzskatāmi rāda, kas ir tie nacionālā kapitāla pārstāvji un nozares, kas Latvijā spēj pelnīt un attīstīties, un kas ir tie, kas zaudē konkurences cīņā un noiet no skatuves.
  Šā gada 19. oktobrī pulksten 11.00 viesnīcā Bellevue Park Hotel Riga (Rīgā, Slokas ielā 1) notiks preses konference, kurā tiks atklāts, kādas pārmaiņas gada laikā notikušas Latvijas lielāko pelnītāju, zaudētāju un dividenžu saņēmēju vidū, kā arī pats galvenais – kas tad šogad ir Latvijas 100 visbagātākie cilvēki.
  Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā šogad ir notikušas īpaši nozīmīgas pārmaiņas, – tajā ir 41 jauns vārds un uzvārds, un tāds pats miljonāru skaits to ir pametis. Savukārt citu jauno sarakstu rekordi ir šādi: lielākā individuālā peļņa – 32 530 900 eiro, lielākie zaudējumi – 15 459 659 eiro, lielākās dividendes – 10 990 025 eiro.
  Savukārt kopējie saraksta skaitļi rāda, ka Latvijas turīgākie cilvēki kļūst vēl turīgāki. Pirms diviem gadiem saraksta pirmā desmitnieka biznesa kopējā vērtība bija 1,41 miljards eiro, kas nozīmēja 40 miljonu eiro pieaugumu gada laikā, pērn pieaugums bija 30 miljonu eiro, bet nu pirmā desmitnieka kopējais turīgums novērtēts jau uz 1,421 miljardu eiro.
  Turklāt atšķirībā no situācijas pirms gada tagad pieaugums ir arī pārējā saraksta daļā: ja tad kopējais TOP 100 vērtības apjoms bija 2,83 miljardi eiro, tad nu tas ir pieaudzis līdz 2,91 miljardam eiro.
  „Veidojot jaunos Latvijas uzņēmēju TOPus, mēs šoreiz līdztekus šo sarakstu veidošanai paanalizējām arī pelnošākās tautsaimniecības nozares valstī, vērtējot to peļņas rādītāju izmaiņas pēdējo trīs gadu laikā. TOPu galvgalis īpaši nepārsteidz, taču vienlaikus saraksti iezīmē nozīmīgās pārmaiņas, ko atsevišķas tautsaimniecības nozares piedzīvo pēdējos gados,” atzīst Daiga Kiopa, SIA Lursoft valdes locekle.
  …Info avots: http://m.pietiek.com/raksti/pazinos_latvijas_visbagatako_cilveku,_ka_ari_pelnitaju,_zaudetaju,_dividenzu_sanemeju_top_100

  Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis arī Šlesera dēls, nopelnot 10,8 miljonus eiro

  Rīga, 19.okt., LETA. Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, nopelnot 10,787 miljonus eiro, liecina laikraksta “Dienas Bizness” izdotais ikgadējais žurnāls “100 Latvijas lielākie pelnītāji”.
  Tādejādi viņš Latvijas 100 lielāko pelnītāju sarakstā ierindojies 6.vietā. Žurnāls norāda, ka Šlesera dēls sarakstā iekļuvis pirmo reizi. Šo godu viņam sarūpējusi SIA “Regma 1”, kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam. Pērn “Regma 1” strādāja ar 15,41 miljona eiro konsolidēto peļņu. Uzņēmums oficiāli nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, taču peļņu ģenerējis vesels kompāniju tīkls.
  Pirmo reizi Latvijas lielāko pelnītāju topā ir arī Ventspils uzņēmējs Olafs Berķis, kurš ar 21,516 miljonu peļņu ieņem 4.vietu.
  Latvijas 100 lielāko pelnītāju saraksta 1.vietā otro gadu pēc kārtas ir interneta maršrutēšanas iekārtu ražotāja “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš ar 32,531 miljona eiro peļņu, 2.vietu un 3.vietu ieņem “ABLV Bank” bankas īpašnieki Ernests Bernis (27,086 miljoni eiro) un Oļegs Fiļs (26,875 miljoni eiro).
  Pelnītāju topa pirmajā desmitniekā ir arī Ventspils tranzītbiznesa pārstāvis Genadijs Ševcovs (5.vieta, 16,323 miljoni eiro), farmācijas holdinga “Repharm” padomes priekšsēdētāja Jeļena Ņikitina (7.vieta, 9,014 miljoni eiro), “Repharm” līdzīpašnieks Josifs Apts (8.vieta, 8,996 miljoni eiro), uzņēmējs Vladimirs Ivanikins (9.vieta, 8,82 miljoni eiro).
  Latvijas lielāko pelnītāju desmitnieku noslēdz uzņēmējs Guntis Rāvis (7,885 miljoni eiro). Viņš ir viens no megapelnītāju saraksta veterāniem, norāda žurnāls.
  Pelnītāju topa veidotājs, publicists Lato Lapsa ceturtdien, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, norādīja, ka viens no topa pārsteigumiem šogad ir tas, ka Šleseram ir “fantastiski spējīgs dēls, kurš ir kļuvis par fantastiski labu pelnītāju”. Tomēr viņš uzsvēra, ka tas ir ģimenes pārziņā, kuru no tās locekļiem padarīt par īpašnieku kādam no tai piederošajiem īpašumiem.
  Viņš norādīja, ka līdzīgu ainu var novērot arī saistībā ar ekspremjera Andra Šķēles ģimeni, jo viņa sieva Kristiāna Lībane-Šķēle un meitas Madara Šķēle-Dupate un Anete Šķēle-Pētersone parādās Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā, tomēr paša ekspremjera tajā nav. “Šķēles kunga meitas un dzīvesbiedre (..) ir apveltītas ar daudz lielāku īpašumu klāstu nekā pats Šķēles kungs, kuram oficiāli ir tikai nekustamā īpašuma projekts, kas gan arī ir vērtīgs un nozīmīgs,” sacīja Lapsa.
  Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Šleseru ģimenes gadījums vairāk vērtējams kā pozitīvs, jo vairākus gadus nebija īsti skaidrs, kādi īpašumi tai pieder. Žurnālists sacīja, ka Šleseru gadījumā nav novērojams, ka patiesie īpašnieki tiek slēpti aiz akciju sabiedrībām, kuru akcionāru saraksts ir publiski nepieejama informācija.
  Latvijas 100 lielāko pelnītāju sarakstu veidojusi izdevniecība “Dienas Bizness” sadarbībā ar “Lursoft” un Lapsu. Tas iekļauts ikgadējā “Dienas Biznesa” izdevumā “Miljonārs” līdz ar ikgadējo 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstu jeb tā dēvēto miljonāru topu, kas šogad publicēts 21.reizi. Tāpat izdevumā atrodami arī lielāko dividenžu saņēmēju un arī lielāko zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieki.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/D5FB99EE-DBBE-477B-A993-25E93497F21F/

  Kā Šlesera dēlam izdevās nopelnīt vairāk nekā 10,7 miljonus eiro? Atbilde – beidzot legalizēti ģimenes īpašumi

  Laikraksta Dienas Bizness klajā laistā žurnālā Miljonārs publicētā Latvijas 100 lielāko pelnītāju saraksta sestajā vietā ar 10 787 211 eiro lielu peļņas daļu atrodams bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards Šlesers. Šis sniegums skaidrojams vienkārši – ar Šleseru ģimenes lēmumiem legalizēt savus īpašumus un vērtīgāko biznesu, sekojot Šķēļu, Lembergu un Martinsonu ģimeņu paraugam, noformēt. uz dēla vārda.
  Kā minēts Dienas Biznesa žurnālā Miljonārs, par oligarhu dēvētā bijušā politiķa Šlesera dēls Edvards lielāko pelnītāju sarakstā parādās pirmo reizi. Šo godu viņam sarūpējusi SIA Regma 1, kur viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% līdzīgās daļās pieder pašam Aināram Šleseram, kurš ir arī valdes loceklis, viņa sievai un otram dēlam.
  Šai mazpazīstamajai SIA pagājušo gadu izdevies pabeigt ar 15,41 miljona eiro konsolidēto peļņu. Uzņēmums oficiāli nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, taču caur to Šleseru ģimenei, kā rāda Lursoft dati, pieder vesels kompāniju tīkls.
  Caur SIA Regma 100 uzņēmumam ir līdzdalība jau septiņās SIA – MCH AD (66.67857%), Regma 101 (100%), Multi Capital Holdings (50%), Regma 107 (100%), KSP investīcijas (50%), Regma 102 (100%) un MCH Investment Holding (100%).
  Savukārt Multi Capital Holdings pieder 60% AS Latvijas Transporta Grupa un 100% AS MCH Investīcijas, kuras savukārt ir līdzīpašnieces attiecīgi uzņēmumos GP nekustamie īpašumi, Ganību parks, Locomotive Traction Operator un Rīgas tirdzniecības osta.
  Pēdējais no šiem uzņēmumiem pagājušo gadu beidzis ar 16,725 miljonu eiro peļņu un tātad arī ir vērtīgākais Šleseru ģimenes uzņēmums, kurā, kā redzams, oficiāli lielākais līdzīpašnieks ir Edvards Šlesers.
  Taču Lursoft dati demonstrē arī to, kad un kādā veidā Šleseru ģimene vispār parādījusies Rīgas tirdzniecības ostas netiešo līdzīpašnieku vidū, liekot izdarīt skaidru secinājumu par ilgāku laiku slēptu īpašumu legalizāciju.
  Vēl 2015. gadā Latvijas miljonāru saraksta sadaļā „Savādie miljonāri” bija iekļauts kāds 1946. gadā dzimis, uzņēmēju vidē faktiski nepazīstams kungs vārdā Modris Ozoliņš.
  Kā rādīja Lursoft dati, vismaz oficiāli šim cienījamā vecuma kungam piederēja AS MCD, šis uzņēmums bija vienīgais SIA Metier compos direction īpašnieks, kuram savukārt piederēja visas kapitāldaļas SIA MCD attīstība, 50% BioAkcept un 100% SIA Evobūves un attīstības projekti, kā arī 100% SIA Topos pārvaldība, SIA Evoexpress investīcijas un visas SIA MCD Assets kapitāldaļas.
  Tālākā ķēdīte veda pie SIA MCD Assets simtprocentīgi kontrolētās SIA Operate, kas bija 24% kapitāldaļu īpašniece vairāk nekā 80 miljonus eiro vērtajā Rīgas tirdzniecības ostas uzņēmumu grupā.
  Taču nu „savādais miljonārs” Ozoliņš ir miris, SIA Operate mainījusi nosaukumu un pagājušā gada oktobrī likvidēta, bet SIA MCD Assets tagad saucas SIA Inpo 25 un pieder Šķēles ģimenes uzņēmumu grupai, savukārt SIA Metier compos direction ir saglabājusi dalību tikai reālu darbību neveicošajā SIA MCD Services.
  Savukārt AS MCH Investīcijas, kuras netiešie līdzīpašnieki saskaņā ar publiski pieejamiem datiem ir Šleseru ģimene, par SIA Rīgas tirdzniecības osta līdzīpašnieci ir kļuvusi pagājušā gada jūlijā, uzreiz kļūstot par 60% uzņēmuma kapitāldaļu turētāju.
  Jāpiebilst, ka Šleseru ģimenes kompanjoni uzņēmumā Multi Capital Holdings, kam, kā minēts, pieder MCH Investīcijas, ir Šķēļu ģimene, kam 50% SIA Multi Capital Holdings pieder caur SIA Inpo 21.
  …Info avots: http://m.pietiek.com/raksti/ka_slesera_delam_izdevas_nopelnit_vairak_neka_10,7_miljonus_eiro_atbilde__beidzot_legalizeti_gimenes_ipasumi

  Paziņots Latvijas miljonāru TOP 100

  Ceturtdien, 19. oktobrī, nācis klajā žurnāls Miljonārs.100 Latvijas lielākie pelnītāji (autori: Lato Lapsa, Kristīne Bormane, pietiek.com, speciāli DB). Nu jau vairāk nekā desmit gadus neiztrūkstoši miljonāru saraksta galvgalī ir abi ABLV bankas īpašnieki – šā gada Latvijas 100 bagātāko saraksta pirmajā vietā ierindots Oļegs Fiļs, bet otrajā – Ernests Bernis.
  O. Fiļa bagātība tiek lēsta 315 miljonu eiro apmērā (kāpums par 5 miljoniem eiro, salīdzinot ar pagājušo gadu), savukārt, E. Berņa – 312 miljoni eiro (kāpums par 5 miljoniem eiro).
  Miljonāru topu 19. oktobrī abonenti saņem bez maksas, no 23. oktobra tas būs nopērkams lielākajās tirdzniecības vietās.
  Neiztrūkstoši ABLV bankas īpašniekiem sarakstā seko trešais baņķieris, kuram pieder būtiska pakete citā «nerezidentu bankā». Topa trešajā vietā atrodas Leonids Esterkins, kura bagātības apmērs ir 226 miljoni eiro (kritums par 24 miljoniem eiro).
  Nu jau otro gadu pēc kārtas ceturtais bagātākais cilvēks Latvijā ir komunikāciju tehnoloģiju uzņēmuma Mikrotīkls līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš (162 miljoni eiro, kāpums par 12 miljoniem eiro). Neiztrūkstoši miljonāru pirmajā piecniekā ir otrs Rietumu bankas līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko (116 miljoni eiro, kritums par 12 miljoniem eiro).
  Latvijas 100 bagātāko saraksta pirmajā desmitniekā atrodami arī: Justs Nikolajs Karlsons (6. vieta, 77 miljoni eiro, kritums par 3 miljoniem eiro), Valērijs Maligins (7. vieta, 70 miljoni eiro, kāpums par 18 miljoniem eiro), Jānis Zuzāns (8. vieta, 58 miljoni eiro, kritums par 11 miljoniem eiro), Argods Lūsiņš (9. vieta, 43 miljoni eiro) un Mārcis Martinsons (10. vieta, 42 miljoni eiro, kritums par 8 miljoniem eiro).
  Šī ir jau divdesmit pirmā reize, kad tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts. Taču vienlaikus šī ir pirmā reize, kad vienā izdevumā atrodami četri Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju un arī zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieki.
  100 lielāko pelnītāju saraksts rāda, ka otro gadu pēc kārtas lielāko peļņas daļu guvis SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš (32 530 900 eiro), kuram pieder puse uzņēmuma, kas pagājušo gadu noslēdza ar lielāko peļņu uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē – 66, 242 miljoniem eiro. Arī ABLV bankas līdzīpašnieks Ernests Bernis (27 086 038 eiro) kā allaž pēdējos piecus gadus ir viens no Latvijas megapelnītājiem. Trešajā vietā šajā sarakstā ierindojas Oļegs Fiļs (26 874 707 eiro).
  Pirmajā desmitniekā ir arī Olafs Berķis (21 516 378 eiro), Genadijs Ševcovs (16 323 048 eiro), Edvards Šlesers (10 787 211 eiro), Jeļena Ņikitina (9 013 625 eiro), Josifs Apts (8 995 577 eiro), Vladimirs Ivanikins (8 820 253 eiro) un Guntis Rāvis (7 885 152 eiro).
  Latvijas 100 visvairāk nopelnījušo uzņēmēju saraksts izveidots, balstoties uz Lursoft datu bāzē apkopotajiem Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem kompāniju 2016. gada pārskatiem, bet bankām – uz pašu kredītiestāžu publiskotajiem 2016. gada pārskatiem. Šis saraksts rāda nevis uzņēmēju kā fizisko personu saņemtos ienākumus no viņu īpašumā esošajām kapitāldaļām (dividendes), bet gan 2016. gadā gūtās peļņas un ciesto zaudējumu (tos summējot) daļu, kas atbilst viņu īpašumā esošo kapitāldaļu daudzumam, kāds tas bijis saskaņā ar uzņēmumu dalībnieku un akcionāru reģistriem.
  100 lielāko zaudētāju sarakstā pirmo vietu ieņem Rafails Deifts (-15 459 659 eiro). Vēl gadu iepriekš uzņēmējs bija starp lielākajiem pelnītājiem ar vairāk nekā divu miljonu eiro peļņas daļu, bet nu saistībā ar divu uzņēmumu iespaidīgajiem zaudējumiem 2016. gadā bijušais veikalu tīkla Drogas īpašnieks ir neapstrīdams zaudējumu apjoma līderis. Zaudētāju sarakstā otro vietu ieņem Boriss Ustinovs (-3 841 500 eiro). Iespaidīgos zaudējumus uzņēmējam sarūpējusi saldētu zivju vairumtirdzniecības kompānija SIA Delfa. Trešajā vietā 100 lielāko zaudētāju sarakstā atrodama Irēna Bauere (-2 874 971 eiro). Bijusī Reģionālās investīciju bankas padomes locekle ir vienīgā īpašniece nekustamā īpašuma pārvaldīšanas kompānijai SIA Denfera villa, kas pērn strādājusi ar 2,890 miljonu eiro zaudējumiem.
  Latvijas 100 lielāko dividenžu saņēmēju saraksts veidots, balstoties uz Lursoft datu bāzē apkopotajiem Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem kompāniju gada pārskatiem, un šis saraksts ir tas, kas parāda tieši tās konkrētās naudas summas, ko konkrēti cilvēki kā savu peļņas daļu 2016. gadā ir izņēmuši no konkrētiem uzņēmumiem. Šajā sarakstā Top 3 pozīcijās ierindojas Marks Moskvins, SIA Transact Pro – 10 990 025 eiro, Ludmila Kaca, SIA Belam-Rīga – 5 000 000 eiro un Nikolajs Kurma, SIA Tenax – 4 590 000 eiro.
  …Info avots: https://www.db.lv/finanses/papildinats-tikai-db-latvijas-miljonaru-saraksta-galvgali-joprojam-bankieri-467791

  Nosaukti Latvijas bagātākie cilvēki: turīgie kļūst vēl turīgāki

  Noskaidroti 100 Latvijas lielākie pelnītāji – jau vairāk nekā desmit gadu šī saraksta pirmajās pozīcijās atrodas «AB.LV» bankas īpašnieki – pirmajā vietā Oļegs Fiļs, bet otrajā – Ernests Bernis, vēsta žurnāls «Miljonārs.100 Latvijas lielākie pelnītāji».
  Fiļs savu bagātību palielinājis par pieciem miljoniem eiro, tai sasniedzot 315 miljonus eiro, arī Berņa bagātības palielinājušās par pieciem miljoniem eiro, sasniedzot 312 miljonus.
  Topa trešajā vietā atrodas Leonids Esterkins, kuram pieder būtiska pakete citā «nerezidentu bankā» [«Rietumu banka»] un kura bagātību apmērs ir 226 miljoni eiro (kritums par 24 miljoniem eiro).
  Nu jau otro gadu pēc kārtas ceturtais bagātākais cilvēks Latvijā ir komunikāciju tehnoloģiju uzņēmuma «Mikrotīkls» līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš (162 miljoni eiro, kāpums par 12 miljoniem eiro). Neiztrūkstoši miljonāru pirmajā piecniekā ir otrs «Rietumu bankas» līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko (116 miljoni eiro, kritums par 12 miljoniem eiro).
  Latvijas 100 bagātāko saraksta pirmajā desmitniekā atrodami arī: Justs Nikolajs Karlsons (6. vieta, 77 miljoni eiro, kritums par trijiem miljoniem eiro), Valērijs Maligins (7. vieta, 70 miljoni eiro, kāpums par 18 miljoniem eiro), Jānis Zuzāns (8. vieta, 58 miljoni eiro, kritums par 11 miljoniem eiro), Argods Lūsiņš (9. vieta, 43 miljoni eiro) un Mārcis Martinsons (10. vieta, 42 miljoni eiro, kritums par astoņiem miljoniem eiro).
  Kā vēsta aģentūra LETA, jauno Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstu jeb tā dēvēto miljonāru topu šogad publicē 21.reizi. Vienlaikus laikraksta «Dienas Bizness» izdotajā žurnālā «Miljonārs» līdz ar Latvijas bagātāko cilvēku apkopojumu atrodami arī trīs Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai būtiski saraksti – lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju un arī lielāko zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieki.
  SIA «Lursoft» valdes locekle Daiga Kiopa norāda, ka, veidojot jaunos Latvijas uzņēmēju sarakstus, tika analizētas arī pelnošākās tautsaimniecības nozares valstī, vērtējot to peļņas rādītāju izmaiņas pēdējo trīs gadu laikā.» Topu galvgalis īpaši nepārsteidz, taču vienlaikus saraksti iezīmē nozīmīgās pārmaiņas, ko atsevišķas tautsaimniecības nozares piedzīvo pēdējos gados, atzīst Kiopa.
  Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā šogad ietverts 41 jauns vārds un uzvārds, un tāds patsmiljonāru skaits to ir pametis.
  Savukārt citu jaunie saraksti liecina, ka lielākā individuālā peļņa Latvijā bijusi 32,531 miljoni eiro, lielākie zaudējumi – 15,46 miljoni eiro, bet lielākās dividendes bijušas 10,99 miljoni eiro.
  Atbilstoši apkopotajiem rādītājiem, novērojams, ka Latvijas turīgākie cilvēki kļūst vēl turīgāki.
  Pirms diviem gadiem saraksta pirmā desmitnieka biznesa kopējā vērtība bija 1,41 miljards eiro, kas nozīmēja 40 miljonu eiro pieaugumu gada laikā. Pērn pieaugums bija 30 miljonu eiro, bet šogad pirmā desmitnieka kopējais turīgums novērtēts 1,421 miljardu eiro apmērā.
  Turklāt pretēji situācijai pērn, šogad pieaugums ir arī kopējā sarakstā iekļautomiljonāruturībā – ja pirms gada Latvijas 100 bagātāko cilvēku kopējās vērtības apjoms bija 2,83 miljardi eiro, tad šogad tas pieaudzis līdz 2,91 miljardam eiro.
  …Info avots: http://www.tvnet.lv/financenet/finansu_zinas/682150-nosaukti_latvijas_bagatakie_cilveki_turigie_klust_vel_turigaki

  Latvijas miljonāru saraksta galvgalī joprojām “ABLV Bank” bankas īpašnieki Fiļs un Bernis

  Rīga, 19.okt., LETA. Jau vairāk nekā desmit gadus Latvijas miljonāru saraksta galvgalī ir divi “ABLV Bank” bankas īpašnieki, liecina “Dienas Biznesa” apkopojums “100 Latvijas lielākie pelnītāji”.
  Šā gada Latvijas 100 bagātāko saraksta pirmajā vietā ierindots “ABLV Bank” bankas īpašnieks Oļegs Fiļs, bet otrajā – Ernests Bernis. Fiļa bagātība tiek lēsta 315 miljonu eiro apmērā (kāpums salīdzinot ar pagājušo gadu par pieciem miljoniem eiro), savukārt Berņa – 312 miljoni eiro (kāpums par pieciem miljoniem eiro).
  “ABLV Bank” bankas īpašniekiem sarakstā seko trešais baņķieris, kuram pieder būtiska pakete citā “nerezidentu bankā” [“Rietumu banka”]. Topa trešajā vietā atrodas Leonids Esterkins, kura bagātības apmērs ir 226 miljoni eiro (kritums par 24 miljoniem eiro).
  Nu jau otro gadu pēc kārtas ceturtais bagātākais cilvēks Latvijā ir komunikāciju tehnoloģiju uzņēmuma “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš (162 miljoni eiro, kāpums par 12 miljoniem eiro). Neiztrūkstoši miljonāru pirmajā piecniekā ir otrs “Rietumu bankas” līdzīpašnieks Arkādijs Suharenko (116 miljoni eiro, kritums par 12 miljoniem eiro).
  Latvijas 100 bagātāko saraksta pirmajā desmitniekā atrodami arī: Justs Nikolajs Karlsons (6. vieta, 77 miljoni eiro, kritums par trijiem miljoniem eiro), Valērijs Maligins (7. vieta, 70 miljoni eiro, kāpums par 18 miljoniem eiro), Jānis Zuzāns (8. vieta, 58 miljoni eiro, kritums par 11 miljoniem eiro), Argods Lūsiņš (9. vieta, 43 miljoni eiro) un Mārcis Martinsons (10. vieta, 42 miljoni eiro, kritums par astoņiem miljoniem eiro).
  Savukārt Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, nopelnot 10,787 miljonus eiro. Tādejādi viņš Latvijas 100 lielāko pelnītāju sarakstā ierindojies 6.vietā. Žurnāls norāda, ka Šlesera dēls sarakstā iekļuvis pirmo reizi. Šo godu viņam sarūpējusi SIA “Regma 1”, kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam. Pērn “Regma 1” strādāja ar 15,41 miljona eiro konsolidēto peļņu. Uzņēmums oficiāli nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, taču peļņu ģenerējis vesels kompāniju tīkls.
  Pirmo reizi Latvijas lielāko pelnītāju topā ir arī Ventspils uzņēmējs Olafs Berķis, kurš ar 21,516 miljonu peļņu ieņem 4.vietu.
  Latvijas 100 lielāko pelnītāju saraksta 1.vietā otro gadu pēc kārtas ir interneta maršrutēšanas iekārtu ražotāja “Mikrotīkls” līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš ar 32,531 miljona eiro peļņu, 2.vietu un 3.vietu ieņem “ABLV Bank” bankas īpašnieki Ernests Bernis (27,086 miljoni eiro) un Oļegs Fiļs (26,875 miljoni eiro).
  Pelnītāju topa pirmajā desmitniekā ir arī Ventspils tranzītbiznesa pārstāvis Genadijs Ševcovs (5.vieta, 16,323 miljoni eiro), farmācijas holdinga “Repharm” padomes priekšsēdētāja Jeļena Ņikitina (7.vieta, 9,014 miljoni eiro), “Repharm” līdzīpašnieks Josifs Apts (8.vieta, 8,996 miljoni eiro), uzņēmējs Vladimirs Ivanikins (9.vieta, 8,82 miljoni eiro).
  Latvijas lielāko pelnītāju desmitnieku noslēdz uzņēmējs Guntis Rāvis (7,885 miljoni eiro). Viņš ir viens no megapelnītāju saraksta veterāniem, norāda žurnāls.
  …Info avots: http://www.leta.lv/home/important/1F8104BF-63EA-4475-B379-07C65A75230A/

  Latvijā lielākos zaudējumus 15,46 miljonu eiro apmērā pērn guvis bijušais veikalu tīkla “Drogas” īpašnieks Deifts

  Rīga, 19.okt., LETA. Uzņēmējs, kas pērn cietis lielākos zaudējumus Latvijā, ir bijušais mazumtirdzniecības veikalu tīkla “Drogas” īpašnieks Rafails Deifts ar zaudējumiem 15,46 miljonu apmērā, liecina laikraksta “Dienas Bizness” izdotais ikgadējais žurnāls “Miljonārs”.
  Gadu iepriekš uzņēmējs vēl bija starp lielākajiem pelnītājiem ar vairāk nekā divu miljonu eiro peļņas daļu. Tomēr pērn divi Deiftam piederošie uzņēmumi cieta lielus zaudējumus. Viens no tiem ar 14,729 miljonu eiro zaudējumiem ir holdingkompānija SIA “Rītava Holdings”, kurā Deiftam pieder 90% kapitāldaļu. Savukārt otrs ar 2,64 miljonu eiro zaudējumiem ir noliktavu kompleksa pārvaldnieks AS “Dominante Capital”, kurā uzņēmējam pieder 89,47% kapitāldaļu. Vienīgais uzņēmums, kas Deiftam pērn nesa peļņu 185 999 eiro apmērā bija vairumtirdzniecības kompānija “Baltā bura”, kurā uzņēmējam pieder 84,92% kapitāldaļu.
  Otro vietu pēc pērn gūto zaudējumu apmēra ieņem viens no saldētu zivju vairumtirdzniecības kompānijas SIA “Delfa” īpašniekiem Boriss Ustinovs, kuram kompānijā pieder 72,97% kapitāldaļu. Viņa pērn ciestais zaudējumu apmērs ir 3,842 miljoni eiro.
  Savukārt trešajā vietā ir bijusī “Reģionālās investīciju bankas” padomes locekle Irēna Bauere, kuras kopējais zaudējumu apmērs ir 2,875 miljoni eiro. Viņa ir vienīgā īpašniece nekustamā īpašuma pārvaldīšanas kompānijai SIA “Denfera villa”, kas pērn strādāja ar 2,89 miljonu eiro zaudējumiem.
  Pēc kopējā pērn ciesto zaudējumu apmēra ceturtajā vietā ierindojas iekārtu un metāla izstrādājumu ražošanas SIA “Rešetilovs” vienīgā īpašniece Marina Obrazcova, kuras zaudējumi pērn bija 2,36 miljoni eiro. Viņai seko divu ar zaudējumiem strādājušu uzņēmumu – degvielas un kurināmā vairumtirgotāja SIA “Baltic Breeze” (44,99%) un SIA “Celtne” īpašnieks Irži Kebkalo, kura kopējais zaudējumu apmērs aizvadītajā gadā bija 2,258 miljoni eiro.
  Saraksta sestajā vietā ar 2,227 miljonu eiro zaudējumiem ierindojas atkritumu un lūžņu vairumtirgotāja “B uzņēmums” vienīgais īpašnieks Gunārs Cīrulis. Viņam ar 2,158 miljonu eiro zaudējumiem seko nekustamo īpašumu biznesmenis Aleksejs Podrezs, kuram pieder puse no SIA “Skolas 20”, kas nodarbojas ar dzīvojamo un nedzīvojamo māju būvniecību.
  Astotajā vietā pēc zaudējumu apmēra ierindojas Norvēģijā arestētā sniega krabju zvejas kuģa “Senators” īpašnieks Pēteris Pildegovičs ar 1,893 miljonu eiro zaudējumiem. Viņa īpašumā ir divi ar zaudējumiem strādājoši uzņēmumi – SIA “North Star Ltd.” un SIA “Nordic Reefers Ltd.”.
  Devītais pērn lielākos zaudējumus cietušais uzņēmējs Latvijā ir divu ar zaudējumiem strādājušu uzņēmumu SIA “Vidzeme Eko” un SIA “TechVentures Fondu vadības kompānija” īpašnieks Mikus Vilsons. Viņa kopējais zaudējumu apmērs ir 1,776 miljoni eiro.
  Sarakstu ar desmito vietu noslēdz Deifta ilggadējais partneris Arnolds Koņevņikovs, kurš pērn cietis zaudējumus 1,702 miljonu eiro apmērā. Koņevņikovam pieder 10% no pērn zaudējumus guvušās holdingkompānijas “Rītava holdings”, 9,59% AS “Dominante Capital” akciju, kā arī 9,37% SIA “Baltā bura” un 9,96% SIA “Koblenz drošība”, kas pērn strādāja ar 68 946 eiro peļņu.
  Latvijas 100 lielāko zaudējumus guvušo uzņēmēju topu veidojusi izdevniecība “Dienas bizness” sadarbībā ar “Lursoft” un žurnālistu Lato Lapsu. Tas iekļauts ikgadējā “Dienas Biznesa” izdevumā “Miljonārs” līdz ar ikgadējo 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstu jeb tā dēvēto miljonāru topu, kas šogad publicēts 21.reizi. Tāpat izdevumā atrodami arī lielāko dividenžu saņēmēju un arī lielāko pelnītāju simtnieki.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/F42F9B5C-43C3-45B1-89C7-E30B00877F8C/

  Pelnošākā nozare pērn bijusi finanšu un apdrošināšanas joma ar vairāk nekā 397 miljonu eiro peļņu

  Rīga, 19.okt., LETA. Pelnošākā nozare pērn bijusi finanšu un apdrošināšanas joma, kuras kopējā peļņa pēc nodokļu nomaksas pārsniedza 397 miljonus eiro, liecina laikraksta “Dienas Bizness” izdotais ikgadējais žurnāls “100 Latvijas lielākie pelnītāji”.
  Finanšu un apdrošināšanas jomā kopējā peļņa 2014.gadā pārsniedza 395 miljonus eiro, savukārt 2015.gadā tā bija 406 miljoni eiro.
  SIA “Lursoft” valdes locekle Daiga Kiopa šodien žurnālistiem norādīja, ka, lai arī finanšu sektora uzņēmumu kopējā peļņa pērn bija lielākā Latvijā, tās apjomi vairs nav tik lieli, kādi tie bijuši iepriekšējos gados, un ir redzams, ka šīs sfēras uzņēmumu peļņas rādītāji tik strauji nepieaug. “Tomēr tie patlaban ir līderi. Līdz ar to arī Latvijas pelnošāko cilvēku topā sastopami arī baņķieri,” sacīja Kiopa.
  Otrā pelnošākā nozare pērn bija tirdzniecība, kuras pozīcijas sarakstā saglabājušās nemainīgas pēdējos trīs gadus. Pērn tirdzniecības uzņēmumu kopējā peļņa pēc nodokļu nomaksas palielinājusies līdz 378,7 miljoniem eiro.
  “Lursoft” valdes locekle atzīmēja, ka tirdzniecības nozare ir visplašāk pārstāvētā un to kā savu darbības jomu norādījuši 30 000 Latvijas uzņēmumu.
  Viņa sacīja, ka ik gadu pieaugošā tirdzniecības uzņēmumu peļņa liek secināt, ka Latvijas iedzīvotāju pirktspēja palielinās, jo galvenokārt peļņa tiek gūta vietējā tirgū un salīdzinoši neliela daļa peļņas gūta eksportējot.
  Trešā pelnošākā nozare pēc kopējiem peļņas rādītājiem ir apstrādes rūpniecība un ražošana, kuras kopējā peļņa pērn bija 270,9 miljoni eiro. Apstrādes nozare pēdējo trīs gadu laikā piedzīvojusi ievērojamas svārstības, jo 2014.gadā nozares uzņēmumu kopējā peļņa bija 316,6 miljoni eiro, 2015.gadā tā samazinājusies par 34%.
  Pēc Kiopas teiktā, minētās nozares uzņēmumu vidū par līderi uzskatāma SIA “Mikrotīkls”, kurai astoņus gadus pēc kārtas izdevies kāpināt peļņu, tādējādi noturot pozīcijas lielāko pelnītāju topā.
  Pelnošāko nozaru ceturtajā vietā ierindojas elektroenerģijas un gāzes apgādē strādājošie uzņēmumi, kuru peļņas rādītāji ar katru gadu uzlabojas, jo pēdējo trīs gadu laikā to kopējā peļņa pieaugusi 2,7 reizes, pērn pārsniedzot 199,3 miljonus eiro.
  Kā pelnošākā nozare aiz elektroenerģijas un gāzes apgādes jomas ir lauksaimniecība, kuras pārstāvošajiem uzņēmumiem pēdējo trīs gadu laikā izdevies sasniegt labus peļņas rādītājus – 2014.gadā tā pārsniedza 193,1 miljonu eiro, 2015.gadā tā sasniedza 201,6 miljonus eiro, bet pērn tā samazinājās par aptuveni 8%.
  Kiopa norādīja, ka ir grūti prognozēt, kādu ietekmi uz lauksaimniecības uzņēmumu finanšu rādītājiem atstās šā gada nesaudzīgie laikapstākļi. Tomēr vairākums lauksaimnieku atzīst, ka, plānojot darbību un ņemot vērā šī biznesa darbības specifiku, jau laikus jāparedz šādi dabas radīti zaudējumi.
  Lauksaimniecībai kā pelnošākā nozare seko būvniecība, kura pēc pērn kopējās uzņēmumu gūtās peļņas ierindojas sestajā vietā. Tomēr tās peļņa pērn sarukusi par 67% un arī būvniecības nozares uzņēmumu apgrozījums samazinājies. Vienlaikus pērn pieaudzis nozares uzņēmumu samaksāto nodokļu apjoms, kas, salīdzinot ar 2015.gadu, palielinājies par aptuveni 17%.
  “Lursoft” valdes locekle atzīmēja, ka, neatkarīgi no aizvadītā gada rādītājiem, šā gada pirmā ceturkšņa dari liecina, ka būvniecības produkcijas apjoms, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, pieaudzis par 8,4%, kas galvenokārt izskaidrojams ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļu straujāku apguvi.
  Desmit Latvijas pelnošāko nozaru vidū atrodami arī transporta un loģistikas nozares uzņēmumi, kuru kopējie peļņas rādītāji 2014.gadā bija 157,1 miljons eiro, 2015.gadā – 172,7 miljoni eiro, savukārt pērn peļņa samazinājās par gandrīz 17%.
  Savukārt par perspektīvu, eksportspējīgu un pelnošu nozari jau vairākus gadus tiek uzskatīta informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) sfēra, kura noslēdz pelnošāko nozaru sarakstu. Tās peļņas rādītāji pēdējos trīs gadus bijuši mainīgi – 2014.gadā IKT uzņēmumu kopējā peļņa bija 129 miljoni eiro, 2015.gadā – 121 miljons eiro, bet 2016.gadā – 141,7 miljoni eiro.
  Pelnošāko tautsaimniecības nozaru topu veidojusi izdevniecība “Dienas Bizness” sadarbībā ar “Lursoft”. Tas iekļauts ikgadējā “Dienas Biznesa” izdevumā “Miljonārs” līdz ar ikgadējo 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstu jeb tā dēvēto miljonāru topu, kas šogad publicēts 21.reizi. Tāpat izdevumā atrodami arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju un arī lielāko zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieki.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133C90B9-9D1A-C241-F7DF-E09560B65600/

  Milzīgākās dividendes un lielākā peļņa: gada plašāk zināmie rekordisti

  Laikraksta Dienas Bizness laidis klajā žurnālu Miljonārs, kurā līdz ar analīzi un papildu informāciju vienkopus publicēti Latvijas 100 visbagātāko uzņēmēju, 100 vislielāko pelnītāju un 100 visiespaidīgāko dividenžu saņēmēju, kā arī 100 lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju saraksti, kas tapuši sadarbībā ar Lursoft. Liela daļa lielāko pelnītāju un milzīgāko dividenžu saņēmēju ir plašai sabiedrībai nezināmi, taču ir arī izņēmumi, – tos tad kopā ar attiecīgi dividendēs saņemtajām un nopelnītajām summām šodien uzskaita Pietiek.
  Milzīgāko dividenžu saņēmēji
  Oļegs Fiļs SIA OF Holding 4 000 000 eiro
  Ernests Bernis SIA Cassandra Holding Company 2 997 521 eiro
  Artūrs Belēvičs SIA Saules aptieka, SIA Baltacon 1 637 000 eiro
  Edvards Šlesers SIA Regma 1 1 610 000 eiro
  Juris Līnis SIA SS 1 376 006 eiro
  Andrejs Kivackis SIA SS 1 376 006 eiro
  Uldis Pīlēns AS UPB 1 060 932 eiro
  Ivo Zonne SIA Barons kvartāls 1 050 555 eiro
  Valērijs Maligins AS Olainfarm, SIA Briz, SIA Olmafarm, SIA Vega MS 944 039 eiro
  Santa Anča SIA Žurnāls Santa 894 913 eiro
  Valērijs Belokoņs AS Belokon holdings 825 917 eiro
  Ivars Zariņš SIA Žurnāls Santa 732 201 eiro
  Uldis Asars SIA AKZ 560 000 eiro
  Juris Aizezers AS LPB 555 600 eiro
  Atis Sausnītis AS LPB 555 600 eiro
  Signe Reinholde-Āboliņa SIA Komunikācijas aģentūra 279 403 eiro
  Lielākās peļņas guvēji
  Arnis Riekstiņš 32 530 900 eiro
  Ernests Bernis 27 086 038 eiro
  Oļegs Fiļs 26 874 707 eiro
  Olafs Berķis 21 516 378 eiro
  Edvards Šlesers 10 787 211 eiro
  Guntis Rāvis 7 885 152 eiro
  Igors Skoks 7 871 796 eiro
  Uldis Pīlēns 5 980 996 eiro
  Jānis Zuzāns 4 991 229 eiro
  Valērijs Maligins 3 745 895 eiro
  Kirovs Lipmans 3 076 054 eiro
  Arkādijs Suharenko 2 699 167 eiro
  Kristiāna Lībane-Šķēle 2 273 565 eiro
  Mārtiņš Kvēps 2 229 232 eiro
  Juris Līnis 2 193 937 eiro
  Andrejs Kivackis 2 140 375 eiro
  Jānis Vinters 1 963 835 eiro
  Anna Lipmane 1 584 277 eiro
  Artūrs Belēvičs 1 539 005 eiro
  …Info avots: http://m.pietiek.com/raksti/milzigakas_dividendes_un_lielaka_pelna_gada_plasak_zinamie_rekordisti

  Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis arī Šlesera dēls, nopelnot 10,8 miljonus eiro

  Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, nopelnot 10,787 miljonus eiro, liecina laikraksta “Dienas Bizness” izdotais ikgadējais žurnāls “100 Latvijas lielākie pelnītāji”. Tādejādi viņš Latvijas 100 lielāko pelnītāju sarakstā ierindojies 6.vietā. Žurnāls norāda, ka Šlesera dēls sarakstā iekļuvis pirmo reizi. Šo godu viņam sarūpējusi SIA “Regma 1”, kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam. Pērn “Regma 1” strādāja ar 15,41 miljona eiro konsolidēto peļņu. Uzņēmums oficiāli nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, taču peļņu ģenerējis vesels kompāniju tīkls. Tvitera lietotāji apbrīno jaunā uzņēmēja veiksmi.

  Students Viesturs Krūmiņliepa ziņo, kā iztērētu Šlesera dēla gūto peļņu.
  Viesturs Krūmiņliepa
  @briedisunrepshe
  Eh, būtu man tādas uzņēmēja spējas, kā Šlesera dēlam… 10 miljoni jau ir cienījama nauda, kuru es varētu noziedot trīs tramvaju iegādei
  Thu Oct 19 07:01:50 +0000 2017

  Uz netaisnību norāda tvitera lietotājs Krists Šukevičs.
  Krists Šukevičs
  @kSukevics
  Šlesera dēls “nopelna” 11 miljonus, tikmēr mūsu pensionāri turpina grimt nabadzībā. #Matrix https://t.co/Cb7ebXoGht
  Thu Oct 19 07:30:59 +0000 2017
  Tikmēr Edgars Siliņš asprātīgi komentē Šlesera dēla sasniegto.
  Edgars Siliņš
  @silinsedgar
  delfi.lv/a/49356005 Sistemas bērns
  Thu Oct 19 07:22:27 +0000 2017
  …Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/4d59eb57-a121-4b97-ad20-53af40809397/