Nacionāļi par izdzīšanu no tēva mājām un tautas emigrāciju

  1
  3889

  Nacionālā apvienība rosina būtiski paaugstināt nekustamā īpašuma nodokli. Valsts zemes dienests (VZD) ir sagatavojis projektu, kas paredz no nākamā gada paaugstināt nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības, ko izmanto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) aprēķinam. Kadastrālās vērtības tiks tuvinātas 85% no tirgus vērtības, bet dažiem īpašumiem tiks mainīti vērtību aprēķina modeļi.
  Līdz ar to daudzviet Latvijā nodokļa maksājums strauji augs gan turīgajiem, gan iedzīvotājiem ar mazākiem ienākumiem. Nekustamo īpašumu kadastrālo vērtību paaugstināšana vistiešākajā veidā negatīvi ietekmēs Latvijas iedzīvotājus gan pilsētās, gan laukus reģionos.
  Ja šīs izmaiņas tiks atbalstītas, iedzīvotājiem, kas nespēs nodokli samaksāt, būs vai nu jāmeklē zemākas kvalitātes dzīvoklis vai jāpamet tēva mājas, kurās dzīvots jau vairākās paaudzēs, un jādodas projām no valsts.
  Interesanti, ka tiešā atbildīgā par šo ieceri un tās virzību ir valdošajā koalīcijā ietilpstošā pašpasludinātā Nacionālā apvienība jeb “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK. No šīs biedru grupas nākušais tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs pārrauga VZD darbu un atzīst par labiem esam tā ierosinājumus.
  Ir pamanīts “Nacionālās apvienības” paradums uzstāt, ka, vērtējot tās darbību, ir jāklausās politiķu vārdos un nav jāskatās viņu darbos. Domājams, arī šoreiz sagaidāma tāda pati reakcija.
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/nacionala-apvieniba-rosina-butiski-paaugstinat-nekustama-ipasuma-nodokli?fb_action_ids=10205726799916130&fb_action_types=og.recommends
  rasnacs