Neplānotais atvaļinājums: Latvijā bāzētā aviokompānija “Primera Air” finanšu problēmu dēļ pārtrauc reisus

0
279

Latvijā bāzētā aviokompānija “Primera Air” finanšu problēmu dēļ pārtrauc reisus

Rīga, 2.okt., LETA. Latvijā bāzētā Islandes kapitāla aviokompānija “Primera Air” finanšu problēmu dēļ pārtraukusi reisus.

Lidsabiedrības izplatītajā paziņojumā teikts, ka reisi pārtraukti no pirmdienas, 1.oktobra.

“Primera Air” bijušais pārstāvis aģentūrai LETA pastāstīja, ka visiem “Primera Air Nordic” un “Primera Air Scandinavia” darbiniekiem ir paziņots par uzņēmumu likvidāciju un lielākā daļa ir parakstījušies par darba attiecību izbeigšanu.

Savukārt starptautiskās lidostas “Rīga” Komunikācijas vienības vadītāja Laura Karnīte aģentūrai LETA norādīja, ka lidosta “Rīga” izsaka dziļu nožēlu par aviokompānijas “Primera Air” darbības pārtraukšanu, kas šā gada vasaras sezonā veiksmīgi sāka darbību Rīgas lidostā, piedāvājot lidojumus uz Malagu.

Vienlaikus viņa pauda, ka aviokompānijas darbības izbeigšana būtiski neietekmēs lidostā apkalpoto pasažieru skaitu – tā kā lidsabiedrība bija tikko sākusi lidojumus no Rīgas, tās tirgus daļa bija niecīga.

Tāpat viņa uzsvēra, ka attiecīgais lēmums neietekmēs Baltijas valstu pasažierus, kas ceļo no Rīgas lidostas, jo “Primera Air” vasaras lidojumu sezonu noslēdza 30.septembrī.

“Ši ir skumja diena visiem “Primera Air” darbiniekiem un pasažieriem. Pēdējo mēnešu laikā kompānija neatlaidīgi centās nodrošināt ilgtermiņa finansējumu lidsabiedrībai. Nespējot vienoties ar mūsu banku par īstermiņa finansējumu, mums nebija citas iespējas kā iesniegt bankrota pieteikumu,” atzina “Primera Air”.

Aviokompānijā skaidroja, ka “pēdējos divos gados vairāki neparedzēti neveiksmīgi notikumi būtiski ietekmēja “Primera Air” finanšu stāvokli. 2017.gadā uzņēmums bija spiests pārtraukt izmantot vienu lidmašīnu nopietnu korozijas problēmu dēļ un bija spiests segt visas atjaunošanas izmaksas, tādēļ ciešot vairāk nekā desmit miljonu eiro zaudējumus”.

Savukārt šis gads sācies “fantastiski ar mūsu zemo cenu tālo reisu projektu, izmantojot pilnīgi jauno “Airbus 321neo” floti, tomēr būtiska lidmašīnu piegādes kavēšanās šis sākums izvērtās nestabils un neticami problemātisks – operacionālie jautājumi, vairāku reisu atcelšana, zaudēti ieņēmumi ir tikai dažas no problēmām”, piebilsts paziņojumā.

Tajā arī teikts, lai pildītu saistības pret pasažieriem, aviokompānija bijusi spiesta papildus iztērēt vairāk nekā 20 miljonus eiro.

“Izvērtējot potenciālos zaudējumus, kas varētu rasties, kavējoties [lidmašīnu] piegādēm nākotnē, kā arī papildu saistības pret mūsu partneriem un līzinga pakalpojumu sniedzējiem, kā arī ņemot vērā pašreizējos sarežģītos apstākļus lidsabiedrībām zemo cenu un augsto degvielas izmaksu dēļ, mēs esam nolēmuši pārtraukt darbību tagad, (..) nevis turpināt palielināt saistības,” vēsta “Primera Air”.

Kompānijā uzsvēra, ka neredz iespēju turpināt darbību bez papildu finansējuma.

Jau ziņots, ka SIA “Primera Air Nordic” zaudējumi pagājušajā gadā saruka par 3,3% – no 2,96 miljoniem eiro 2016.gadā līdz 2,86 miljoniem eiro pērn. Savukārt “PrimeraAir Nordic” apgrozījums auga par 7,1% – no 89,39 miljoniem eiro 2016.gadā līdz 95,71 miljonam eiro pagājušajā gadā.

Kompānijas vadības ziņojumā norādīts, ka zaudējumi 2017.gadā saistīti ar vienas no deviņām flotē esošās lidmašīnas tehniskajām problēmām, kuru rezultātā nebija iespējams veikt lidojumus. Plānoto lidojumu nodrošināšanai tika nomātas lidmašīnas. Tāpat pērn ievērojami palielinājās degvielas izmaksas.

2017.gadā “PrimeraAir Nordic” parakstīja līgumu par astoņu jaunu “Boeing 737 Max” lidmašīnu iegādi. Lidmašīnas bija plānots piegādāt 2019.-2020.gadā. Bija arī plānots, ka visas jaunās lidmašīnas tiks reģistrētas Latvijā. Uzņēmums ar jaunu lidmašīnu iegādi cerēja uzlabot rentabilitāti.

“PrimeraAir Nordic” ietilpst Islandē reģistrētajā kompānijā “Primavera Travel Group”, kas ir viens no lielākajiem ceļojumu aģentūru operatoriem Ziemeļeiropā un Islandē. “PrimeraAir Nordic” nodrošināja pasažieru aviopārvadājumus, galvenokārt pēc ceļojumu aģentūru pasūtījumiem, kā arī uzņēmums nodrošināja lidmašīnu nomas pakalpojumus, to tehnisko uzturēšanu.

Pagājušā gada beigās Latvijā bija reģistrētas septiņas no deviņām “Primavera Travel Group” lidmašīnām.

SIA “PrimeraAir Nordic” reģistrēta 2014.gada maijā. Tās pamatkapitāls ir 35 000 eiro un visas daļas pieder Islandē reģistrētai kompānijai “Primera Air ehf”.

…Info avots:         http://www.leta.lv/news/latvia/133F00AC-0F19-F6A6-21F0-F04BC060A631/             

 

Neplānotais atvaļinājums

Latvijā bāzētā Islandes kapitāla aviokompānija “Primera Air” finanšu problēmu dēļ pārtraukusi reisus.

Lidsabiedrības izplatītajā paziņojumā teikts, ka reisi pārtraukti no pirmdienas, 1.oktobra. “Primera Air” bijušais pārstāvis aģentūrai LETA pastāstīja, ka visiem “Primera Air Nordic” un “Primera Air Scandinavia” darbiniekiem ir paziņots par uzņēmumu likvidāciju un lielākā daļa ir parakstījušies par darba attiecību izbeigšanu.

Kādu no tvitera lietotājiem uztrauc, ka netiks ilgi gaidītajā atvaļinājumā. Cits steidzas mierināt, ka varbūt tā labāk – uzzināt par bankrotu pirms lidojuma, nevis (varbūt) lidojumā piedzīvot avāriju. Kāds cits akcentē, ka tagad pie neplānota atvaļinājuma tikuši aptuveni 150 citi Latvijas iedzīvotāji. Bet vēl kāds priecājas, ka beidzot kompānija ir bankrotējusi.

Tvitera lietotāja Zane bēdājas, ka ziņa var ietekmēt viņas plānoto atvaļinājumu.

ᴢᴀɴᴇ @za_ne

Mmm. Grūti iedomāties vēl satriecošāku ziņu trīs nedēļas pirms atvaļinājuma. #vissirslikti      https://pbs.twimg.com/media/DofIvDgXkAEQBpg.jpg     

Tue Oct 02 07:31:06 +0000 2018

“Tas, kurš Reinis” cenšas Zani nomierināt ar domu: “varbūt labi, ka tā”.

Tas, kurš Reinis @taskursreinis

@za_ne Pēdējā laikā esmu uzsēdies uz “Air Crash Investogations” seriāla. Tā iespaidā, šķiet, ja kāds avio uzņēmums izšķīst – iemesls ir ne tikai finansiāls, bet arī tehniskie normatīvi. Tā kā – varbūt labāk, ka pirms sēdies viņu ļotenē.

Tue Oct 02 07:42:51 +0000 2018

Zanei arī pirms informācijas uzzināšanas bijusi nelāga sajūta.

ᴢᴀɴᴇ @za_ne

@taskursreinis Tas jau skaidrs. Bet teikšu godīgi — par šo atvaļinājumu (un uz Kanādu es lidoju katru gadu šajā laikā) man visu laiku bija strjoms iekšā. Nelāga priekšnojauta, kuru norakstīju uz vecuma marazma rēķina.

Tue Oct 02 07:44:35 +0000 2018

Reinis iesaka, ko, viņaprāt, vislabāk darīt.

Tas, kurš Reinis @taskursreinis

@za_ne Manuprāt, vislabākais ko darīt ir skatīties neatkarīgo ekspertu secinājumus par tehnisko nodrošinājumu un iepriekšējo avāriju biežumu un iemesliem.

Tue Oct 02 07:47:18 +0000 2018

Ārsts, reanimatologs Roberts Fūrmanis nepiekrīt Reiņa sniegtajai informācijai.

Roberts Furmanis @dr_furmanis

@taskursreinis @za_ne Aviokompānijas bankrotam nav nekāda saistība ar gaisa kuģu tehnisko stāvokli. Iemesls ir pavisam cits.

Tue Oct 02 07:58:15 +0000 2018

Reinis argumentē, ko ar teikto domājis.

Tas, kurš Reinis @taskursreinis

@dr_furmanis @za_ne Šoreiz, iespējams, tas nav galvenais iemesls. Bet nav tā, ka pilnīgi nekāds sakars. TransAsia, piemēram, izjuka, jo tehn.apkopes kvalitāte kritās, līdz sāka krist arī lidmašīnas.

Tue Oct 02 08:20:22 +0000 2018

Tvitera lietotājs Lauris sniedz viņam pieejamo informāciju.

Lauris 0.1 @human_0_1

@za_ne BBC ziņās teica, ka Dāņu firma.

Tue Oct 02 07:33:45 +0000 2018

Tvitera lietotājs Varis Gaisma to precizē.

VarisGaisma @VarisGaisma

@human_0_1 @za_ne Ja pavisam tehniski – islandiešu firma ar galveno ofisu Kopenhāgenā un visnotaļ lielu ofisu arī Rīgā.

Tue Oct 02 07:53:45 +0000 2018

Ja Zane uztraucas, ka, iespējams, netiks atvaļinājumā, Sandijs Jercums akcentē to cilvēku skaitu, kuriem tagad pienākušas tādas kā piespiedu brīvdienas.

Sandijs Jercums @sandijslv

@za_ne ~150 darbinieki LV tika pie neplānota “atvaļinājuma” …

Tue Oct 02 07:32:51 +0000 2018

Tvitera lietotājs Mārtiņš Stirāns atklāj informāciju par aviokompāniju.

Mārtiņš Stirāns @mStirans

Rīgā neilgu atpakļ nobāzētā aviokompānija @primeraair šodien piesaka bankrotu! Liela daļa no viņu lidmašīnām ir reģistrētas Latvijā (YL)… Tikko bija saņēmuši jaunas lidmašīnas, lai atklātu transatlantiskos reisus… https://twitter.com/flightradar24/status/1046807461817143297   

Mon Oct 01 17:07:46 +0000 2018

Savukārt Dmitrijs Fjodorovs par šādu vēsti gavilē.

Dmitrijs Fjodorovs @FjodorovsEU

Situācija, kad man gribas pateikt: BEIDZOT! APSVEICU! Sliktākā aviokompānija. Viņiem bija jābankrotē.      http://www.delfi.lv/turismagids/jaunumi/latvija-bazeta-zemo-cenu-aviokompanija-primera-air-pazinojusi-par-lidojumu-partrauksanu-un-bankrotu.d?id=50448209        

Tue Oct 02 09:22:54 +0000 2018

…Info avots:      http://www.leta.lv/ontheweb/item/3d774d35-395b-4e5a-818f-3df8ead4b7f5