Neviennozīmīgais lēmums: 6.12.2018 Saeima nolemj nepievienoties ANO migrācijas paktam

0
379

6.12.2018 Saeima lemj par ANO migrācijas pakta likteni

Tieši kā Igaunijā, premjerministrs Māris Kučinskis deleģēja skandalozo jautājumu nacionālajam parlamentam.
Ārkārtas sēdē valdība izskatīja ANO drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktu, un ne visas partijas piekrita tā saturam. Beigās, kā paziņoja premjerministrs Māris Kučinskis, Ministru Kabinets ņēma vērā Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavoto gala ziņojumu par paktu, taču lēmuma pieņemšanu atstās Saeimas rokās, raksta Rus.lsm.lv.
Kučinskis norādīja, ka, no vienas puses skatoties, paktā ir daudz pozitīvu lietu, jo dokuments velta lielu uzmanību situācijai valstīs, kur rodas migrācija. Taču, no otras puses, deklarāciju iespējams traktēt arī kā likuma normu, kura ierobežos ANO valstu iespējas lēmumu pieņemšanā. Tāpēc Latvija sagatavos savu īpašo pozīciju šajā jautājumā.
Valdības vadītājs apstiprināja, ka, ja 6. decembra sēdē ( Saeimas darba kārtība: http://titania.saeima.lv/LIVS13/SaeimaLIVS2_DK.nsf/DK?ReadForm ) Saeima noraidīs pievienošanos deklarācijai, tad tas nozīmēs, ka Latvija tai nepievienosies.
Tikai nesen parādījiet šī pakta tulkojums latviešu valodā:
https://www.mfa.gov.lv/aktualitates/zinas/62016-globalas-deklaracijas-par-drosu-sakartotu-un-reguletu-migraciju
Platformā Manabalss.lv tiek vākti paraksti par divu petīciju atbalstu – par un pret paktu.
Šobrīd par atteikšanos no dalības ANO migrācijas paktā jau ir paziņojusi Bulgārija, ASV, Austrija, Ungārija, Austrālija, Slovākija, Čehija, Horvātija, Izraēla, Polija un Šveice. Šim dokumentam jābūt pieņemtam ANO samitā Marokā 10.-11. decembrī.
Igaunijā dokumentu atbalstīja pēc kautiņa. Sašķelšanās valdošajā koalīcijā iezīmējās 15. novembrī: Igaunijas ārlietu ministrs Svens Miksers (Sociāldemokrātiskā partija) paziņoja par pakta atbalstīšanu, tieslietu ministrs, labējās partijas Isamaa (“Tēvzeme”) loceklis Urmass Reinsalu iestājās asi pret. Cenšoties glābt valdību no sašķelšanās, premjerministrs Jiri Ratass deleģēja skandalozo jautājumu nacionālajam parlamentam Rīgikogu.
Rīgikogu ārkārtas sēde ar ministru piedalīšanos ilga astoņas stundas. Beigās migrācijas pakts tika pieņemts: par dokumenta atbalstīšanu nobalsoja 41 deputāts, 30 vispār atteicās balsot, savukārt 27 iestājās pret.
Kamēr deputāti lēma, pieņemt vai nepieņemt vienošanos, pie parlamenta ēkas savācās vairāki simti dokumenta pretinieku. Manifestācijas laikā eirodeputāts no Igaunijas Indreks Tarands centās uzrunāt akcijas dalībniekus, taču viņu padzina no mikrofona, neļaujot izteikt savu viedokli, un pielietoja pret viņu fizisku spēku. Turklāt konservatīvā partija EKRE, akcijas rīkotāja, apsūdzēja viņu pasākuma izjaukšanā, atrodoties reibuma stāvoklī. Sakarā ar uzbrukuma faktu Tarandam uzsākts kriminālprocess.
Dokumentu, kura pilnais nosaukums ir “Globālais pakts par drošu, sakārtotu un regulējamu migrāciju”, šī gada jūlijā saskaņoja visas ANO dalībvalstis, izņemot ASV. Tas skar tādas problēmas, kā migrācijas procesu negatīvo faktoru minimizēšana, migrantu aizsardzība un integrēšana, kā arī regulāras migrācijas ceļu pieejamības veicināšana.
…Info avots: https://sputniknewslv.com/politics/20181204/10207377/ano-migracijas-pakta-likteni-izlems-saeima.html

Saeima lems par rezolūciju ANO migrācijas pakta neatbalstīšanai

Rīga, 6.dec., LETA. Saeima šodien lems par rezolūciju, kurā aicināts valdību neatbalstīt ANO migrācijas paktu.
Pašlaik rezolūcijas atbalstam ir līdzīgs balsu sadalījums Saeimā, tomēr neliels pārsvars varētu būt pakta pretiniekiem.
Rezolūciju par pakta noraidīšanu Saeimā iesnieguši nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāti, Zaļo un zemnieku savienības deputāts Armands Krauze un pie frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko.
Šajā rezolūcijā Ministru kabinets tiek aicināts nepievienoties ANO Globālās drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam, jo dokuments esot pretrunīgs un ar vienpusīgu pozīciju, tajā esot pausts nacionālai valstij nepieņemams vēstījums un tas mazinot nacionālo valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumos.
Reizē izskanējis arī šo dokumentu neatbalstošs viedoklis. Deputāte Vita Anda Tērauda (AP) iepriekš Saeimas debatēs norādīja, ka ANO migrācijas pakts ir rekomendējošs, nevis juridiski saistošs un ka tas apstiprina valstu suverēnās tiesības migrācijas jomā. Savukārt nacionālās apvienības sagatavotais dokuments esot “pilns ar faktoloģiskām kļūdām”, piemēram, tajā esot kļūdaini apgalvots, ka pakts mazina nacionālo valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumiem.
Jau vēstīts, ka valdība ņems vērā Saeimas balsojumu jautājumā par Latvijas atbalstu ANO Migrācijas paktam, pirmdien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133F0D56-4F1A-F5FB-4A73-EED5E4F33AC5/

Saeimā līdzīgs balsu sadalījums par rezolūciju ANO migrācijas pakta neatbalstīšanai

Rīga, 5.dec., LETA. Saeimā pašlaik ir līdzīgs balsu sadalījums rezolūcijai, kas aicina valdību neatbalstīt ANO migrācijas paktu, tomēr neliels pārsvars varētu būt pakta pretiniekiem.
Rezolūciju par pakta noraidīšanu Saeimā iesnieguši nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāti, Zaļo un zemnieku savienības deputāts Armands Krauze un pie frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko.
Partijas “Saskaņa” neatbalstīs rezolūciju, jo ir nepieciešama diskusija par pašu paktu, nevis par nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pozīciju, sacīja “Saskaņas” frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs.
Tikmēr Jaunā konservatīvā partija šodien nekomentēja šo jautājumu. Iepriekšējās nedēļas balsojumos šī politiskā spēka pārstāvji atbalstīja rezolūcijas iekļaušanu parlamenta sēdes darba kārtībā.
Partija “KPV LV” Saeimas frakcija šajā jautājumā atbalstīs nacionālās apvienības pozīciju, jo ir pret “ultraliberālas” migrācijas politikas īstenošanu, aģentūrai LETA sacīja politiskā spēka politiķis Aldis Gobzems. Tāpat šī nostāja saistīta ar “KPV LV” iestāšanos par nacionālu valsti, skaidroja politiķis.
Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” balsos pret VL-TB/LNNK sagatavoto rezolūciju, aģentūrai LETA apliecināja Laila Spaliņa. Politiskā spēka pārstāvji jau iepriekš Saeimas debatēs pauda iebildumus pret sagatavoto dokumentu. Deputāte Vita Anda Tērauda (AP) norādīja, ka ANO migrācijas pakts ir rekomendējošs, nevis juridiski saistošs un ka tas apstiprina valstu suverēnās tiesības migrācijas jomā. Savukārt nacionālās apvienības sagatavotais dokuments esot “pilns ar faktoloģiskām kļūdām”, piemēram, tajā esot kļūdaini apgalvots, ka pakts mazina nacionālo valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumiem.
Nacionālā apvienība ir rosinājusi šīs rezolūcijas pieņemšanu, tātad šī politiskā spēka deputāti to atbalstīs.
Zaļo un zemnieku savienības valde pieņēmusi lēmumu, ka neatbalsta ANO migrācijas paktu, aģentūrai LETA iepriekš sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. Viņš norādīja, ka politiskais spēks nav migrācijas atbalstītāji, un saistībā ar šo paktu ZZS saskata riskus Latvijai tieši migrācijas dēļ. Svarīgākais gan esot tas, ka iepriekš pakts labu laiku nav bijis iztulkots latviešu valodā, lai gan starptautiskā vienošanās par tā tekstu bija panākta jau jūlija vidū, pauda ZZS politiķis.
Savukārt “Jaunās Vienotības” (JV) deputāti sēdē klātesošie deputāti balsos pret VL-TB/LNNK iesniegto rezolūciju, aģentūrai LETA pavēstīja JV frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Judins. Reizē vairāki JV deputāti ceturtdienas sēdē nepiedalīsies komandējumu dēļ.
Saeimā iesniegtajā rezolūcijā Ministru kabinets tiek aicināts nepievienoties ANO Globālās drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam, jo dokuments esot pretrunīgs un ar vienpusīgu pozīciju, tajā esot pausts nacionālai valstij nepieņemams vēstījums un tas mazinot nacionālo valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumos.
Rezolūcijā tiek arī pausts, ka deputāti stingri nepiekrītot tam, ka paktā esot ietverti tādi apgalvojumi, ka jebkāda migrācija, par nelegāla, ir cilvēka tiesības, ka tā ir neizbēgama, pozitīva un atbalstāma parādība un labklājības, inovāciju un ilgtspējīgas attīstības avots.
Dokumenta iesniedzēji arī norāda, ka pakts noklusējot imigrācijas radītos riskus valstu un sabiedrību drošībai, ekonomikai un identitātei.
Jau vēstīts, ka valdība ņems vērā Saeimas balsojumu jautājumā par Latvijas atbalstu ANO Migrācijas paktam, pirmdien pēc valdības ārkārtas sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133F0D56-480F-58FE-C1B6-782D7DA7CAA1/

Saeima pieņem rezolūciju, mudinot nepievienoties ANO migrācijas paktam

Rīga, 6.dec., LETA. Saeima pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO migrācijas paktam.
Rezolūciju atbalstīja 43 deputāti, bet pret bija 31 parlamentārietis. Nepievienošanos ANO migrācijas paktam atbalstīja “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “KPV LV” politiķi, savukārt atbalstu paktam pauda “Saskaņa”, “Attīstībai/Par” un “Jaunā vienotība”. Deviņi deputāti, kas pārstāvēja ZZS, “KPV LV”, “Saskaņu” un JKP, šajā balsojumā nenobalsoja, tostarp trīs ZZS aizejošās valdības ministri.
Iepriekš valdība bija vienojusies ņemt vērā Saeimas balsojumu jautājumā par Latvijas atbalstu ANO Migrācijas paktam.
Deputātiem bija plašas plašas debates par šo jautājumu, paužot argumentus gan par labu migrācijas paktam, gan pret to.
Parlamentārietis Aleksandrs Kiršteins (VL-TB/LNNK) kritizēja migrācijas paktu, nolasot konkrētus pantus un skaidrojot savu pozīciju. Viņš norādīja, ka kopumā migrācijas pakts ir ārkārtīgi pretrunīgs, juridiski nekorekts un latviešu tautai teju nāvējošs. Līdz ar to Kiršteins mudināja atbalstīt rezolūciju un nekad nepievienoties šim paktam.
Deputāte Marija Golubeva (AP) gan mudināja neatbalstīt rezolūciju, lai Latvija nepaliktu vienīgā no Baltijas valstīm, kas nepievienosies ANO migrācijas paktam. Viņa aicināja neatbalstīt rezolūciju, lai Latvija nestāvētu malā, kad pārējie mēģina kopīgi risināt migrācijas problēmu. Arī Ojārs Ēriks Kalniņš (JV) sacīja, ka piedāvāta rezolūcija nav jāatbalsta, turklāt tā esot pilna ar kļūdām. Rezolūcijas pieņemšana ierobežotu Latvijas rīcību cīņā pret nelegālo migrāciju.
Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) uzsvēra, ka Latvijai “nedrīkst izdarīt savu pašnāvību”, kā arī pauda, ka nav jāpievienojas “ļoti slikti sagatavotam dokumentam, kuram var būt tālejošas sekas”. Savukārt politiķis Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) pauda, ka vairāki deputāti debatēs izteicās, ka ANO pakts nav juridiski saistošs, tomēr tajā daudzviet ir teikts: “Mēs apņemamies …”, kas var nozīmēt konkrētus pienākumus.
Rezolūciju par pakta noraidīšanu Saeimā iesnieguši nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāti, Zaļo un zemnieku savienības deputāts Armands Krauze un pie frakcijām nepiederošā deputāte Jūlija Stepaņenko.
Šajā rezolūcijā Ministru kabinets tiek aicināts nepievienoties ANO Globālās drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktam, jo dokuments esot pretrunīgs un ar vienpusīgu pozīciju, tajā esot pausts nacionālai valstij nepieņemams vēstījums un tas mazinot nacionālo valstu lomu lēmumos par imigrācijas jautājumos.
Rezolūcijā arī pausts, ka pakts nav ticis pienācīgi prezentēts un skaidrots sabiedrībai, un tā parakstīšana var nonākt pretrunā ar Latvijas tiesību aktiem. Dokumentā arī norādīts, ka Saeima stingri nepiekrīt “vienpusējiem ANO Globālā drošas, sakārtotas un likumīgas migrācijas paktā ietvertajiem apgalvojumiem, ka jebkāda migrācija, pat nelegāla, ir cilvēka tiesības, ka tā ir neizbēgama, pozitīva un atbalstāma parādība un labklājības, inovāciju, ilgtspējīgas attīstības avots”.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/68FB2DAB-9383-4539-A74A-D7958F7DEFCC/

Neviennozīmīgais lēmums

Saeima pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību nepievienoties ANO migrācijas paktam.
Rezolūciju atbalstīja 43 deputāti, bet pret bija 31 parlamentārietis. Rezolūciju atbalstīja 43 deputāti, bet pret bija 31 parlamentārietis. Nepievienošanos ANO migrācijas paktam atbalstīja “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “KPV LV” politiķi, savukārt atbalstu paktam pauda “Saskaņa”, “Attīstībai/Par” un “Jaunā vienotība”. Deviņi deputāti, kas pārstāvēja ZZS, “KPV LV”, “Saskaņu” un JKP, šajā balsojumā nenobalsoja, tostarp trīs ZZS aizejošās valdības ministri.
Iepriekš valdība bija vienojusies ņemt vērā Saeimas balsojumu jautājumā par Latvijas atbalstu ANO Migrācijas paktam. Deputātiem bija plašas debates par šo jautājumu, paužot argumentus gan par labu migrācijas paktam, gan pret to.
Par šo jautājumu iedzīvotāji tviterī dalās ļoti pārliecinoši dalās divās daļās – vieni, kas priecājas un pateicas par pieņemto lēmumu, un otri, kas uzskata, ka Saeima “izteica atbalstu cilvēku kontrabandai un nedokumentēto imigrantu neierobežotai ieplūdināšanai Eiropas Savienībā”, kā izteicies viens no tvitera lietotājiem. Kāda tvitera lietotāja uzskata, ka apstiprināts melu pilns dokuments, cita izsakās, ka tas darīts, jo valstī ir lielas bailes no migrācijas.
Biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) vadītāja Inese Vaivare uzskata, ka apstiprinātais dokuments ir melu un nepatiesību pilns.
Inese Vaivare@vaivarei
Vilciens jau ies uz priekšu šā kā tā, tikai mēs pasaules vēsturē paliksim kā valsts, kuras Saeima apstiprina melu, nepatiesību un neprecīzuma pilnus dokumentus. Kā valsts, kur tiesiskums šobrīd ir apdraudēts no partijām, kas pirms vēlēšanām to solīja paaugstināt. https://twitter.com/lsmlv/status/1070638597643087872
Thu Dec 06 11:21:27 +0000 2018

Savukārt bailes no migrācijas kā aizēnojumu racionāliem argumentiem min Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.
Zanda Kalniņa-Lukaševica@ZKLukasevica
Bailes no migrācijas Latvijā ir ļoti lielas.Tās aizēno racionālus argumentus un liedz pievienoties ANO deklarācijai, kuras mērķis ir panākt valstu sadarbību nekontrolētas migrācijas ierobežošanai, migrācijas cēloņu novēršanai, robežu stiprināšanai, cīņai pret cilvēku kontrabandu. https://twitter.com/lsmlv/status/1070638597643087872
Thu Dec 06 11:53:36 +0000 2018

Bailes no migrācijas minējusi arī SIA “Frozen Grapes” valdes locekle Krista Baumane.
Krista Baumane@Krista_Baumane
Mums tik ļoti bail no migrācijas, ka atsakāmies sadarboties, lai starptautiskā līmenī risinātu ar migrāciju saistītās problēmas un izaicinājumus. Dzelžaina loģika! https://twitter.com/lsmlv/status/1070638597643087872
Thu Dec 06 11:35:18 +0000 2018

Savukārt par pieņemto lēmumu pateicīgi ir tvitera konta “Tēvijas sargi” pārstāvji.
Tēvijas sargi@drosais_uzvar
Paldies tiem, kas deva savu artavu kampaņā pret ANO migrācijas paktu!
Kopā esam panākuši, ka Saeima ir noraidījusi Latvijas pievienošanos paktam. Ar to tad arī visus sveicam!
Thu Dec 06 11:59:51 +0000 2018

Par pieņemto lēmumu kaunas SIA “Aliaz Cooperation” programmētājs Dmitrijs Golubevs.
Dmitry Golubev@lastguru_net
Šodienas Saeimas balsojums bija par nedrošu, nesakārtotu un neregulētu migrāciju. Kauns! Saeima tādējādi izteica atbalstu cilvēku kontrabandai un nedokumentēto imigrantu neierobežotai ieplūdināšanai Eiropas Savienībā. https://pbs.twimg.com/media/Dtu1wy2WsAEEeWo.jpg
Thu Dec 06 12:02:14 +0000 2018

Komunikācijas zinātņu pētniece Sandra Veinberga uzskata, ka dzīvojam tumšā valsī.
Sandra Veinberga@sandraveinberga
Cik tumšā valstī mēs dzīvojam! Saeima pieņem rezolūciju, mudinot nepievienoties ANO migrācijas paktam https://www.tvnet.lv/6471048/saeima-pienem-rezoluciju-mudinot-nepievienoties-ano-migracijas-paktam?utm_source=twitter.com&utm_medium=social&utm_campaign=share-buttons&utm_content=6471048
Thu Dec 06 12:03:32 +0000 2018

Savu artavu apstiprinātā lēmuma pieņemšanā uzsvērusi Nacionālā apvienība.
Nacionālā apvienība@VL_TBLNNK
Šodien mums izdevās pārliecināt Saeimas vairākumu atbalstīt rezolūciju Latvijai nepievienoties ANO migrācijas [atbalsta] paktam. Migrantu iepludināšanu Latvijā atbalstīja vien Kremļa Saskaņa, Attīstībai/Par un Jaunā vienotība. Saglabā šo balsojumu un atceries uzvārdus: https://pbs.twimg.com/media/DturN-wWwAArd8u.jpg
Thu Dec 06 11:14:54 +0000 2018

Ar sarakstu, kā kura partija konkrētajā lēmumā izteikusies, dalījies “Lursofts” līdzīpašnieks un viens no “nekropole.info” veidotājiem Ainars Brūvelis.
Χάρων@ainarsbr11
Interesants, vēsturei saglabājams dokuments par/pret nekontrolētu migrāciju Latvijā un tās rezultātā izveidotiem “politiskajiem blokiem”.
Neatkarīgi no Koppakta tālākas virzības (to var pārstrādāt atbilstoši valstu vienotām interesēm un vēlāk pievienoties)
Apsveicami, ka > domā https://pbs.twimg.com/media/DtutrXKW4AA1u07.jpg
Thu Dec 06 11:29:32 +0000 2018

Tajā pašā laikā Londonas Ekonomikas augstskolā strādājošā Una Bergmane uzsver, kas maina Latviju.
Una Bergmane@UnaBergmane
ANO pakta apstiprināšana vai neapstiprināšana pati par sevi neko nemaina. Latviju maina vēlme ieklausīties nevis Satversmes tiesas tiesnesī, bet politiķu izdomātos bubuļos. Latviju maina ienaidnieku sarakstu veidošana un pretējā viedokļa dēmonizēšana.
Thu Dec 06 11:34:50 +0000 2018
…Info avots: http://www.leta.lv/ontheweb/item/0a646201-869d-4437-9b76-5193562978ea

Jūlija Stepaņenko

Saeima lemj nepievienoties ANO migrācijas paktam.

…Info avots: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1001607416692861&set=a.367590203427922&type=3&theater