No 1.1.2017 par sēdēšanu pie ārzemēs reģistrēta auto stūres būs jāmaksā nodoklis vai naudas sods

  0
  6626

  Valsts policija oficiāli apliecina – ja persona, kas ir Latvijas iedzīvotājs, no 1. janvāra Latvijas teritorijā tiks pieķerta pie ārzemēs reģistrēta auto stūres un par auto nebūs veikti īpaši noteiktie maksājumi, policija varēs piemērot soda naudu no 140 līdz 400 eiro, raksta pietiek.com.
  Kā zināms, automašīnas oficiālās reģistrācijas izmaksas kaimiņvalstīs ir būtiski zemākas nekā Latvijā un līdz ar to daudzi Latvijas iedzīvotāji ir izvēlējušies savus ikdienā lietotos transportlīdzekļus reģistrēt citviet, īpaši Igaunijā.
  Taču nu tam ir atrasts savdabīgs  “risinājums”.
  “Ja pie ārzemēs reģistrētas mašīnas stūres atrodas persona, kura dzīvesvietu deklarējusi Latvijā, tiek prasīts maksāt nodokli,” skaidro Valsts policija: šis maksājums ir 10 eiro dienā vai 1000 eiro gadā.
  Turklāt, ja šis maksājums nebūs veikts, personai, kas atradīsies pie automašīnas stūres, tiks uzlikts 140 līdz 400 eiro naudas sods.
  “No likuma izriet tas, ka nav nozīmes, vai mašīna ārzemēs reģistrēta uz ārzemnieka vārda vai uz Latvijas iedzīvotāja vārda,” vēl papildus norāda Valsts policija.
  Pietiek policijai uzdevis šādu jautājumu: “Es atgriežos no ballītes, kurā visi ir dzēruši, izņemot mani, tādēļ sēžu pie stūres Igaunijā reģistrētai mašīnai, kas man nepieder, bet pieder kādam igaunim. Man jāmaksā sods?” – uz ko Valsts policija atbildējusi apstiprinoši.
  Saskaņā ar oficiālo skaidrojumu sniegta šāda informācija: “No 2017.gada 1.janvāra jauni maksājumi ir ieviesti tiem transportlīdzekļu īpašniekiem, kuri savas automašīnas reģistrējuši ārvalstīs, taču vēlēsies ar tiem pārvietoties Latvijas teritorijā. Šādus grozījumus likumā ierosinājusi Satiksmes ministrija. Savukārt Valsts policijai līdz ar to no 1.janvāra būs uzdevums kontrolēt, vai tiek ievērotas šīs likuma prasības. Policija šīs prasības ievērošanu var kontrolēt tāpat kā jebkuru citu prasību ievērošanu ceļu satiksmes jomā. Respektīvi, ja ceļu policists fiksē kādu CSN pārkāpumu vai policistam ir pamatotas aizdomas par šādu pārkāpumu, viņam ir tiesības apturēt konkrēto autovadītāju. Pēc apturēšanas automašīnas vadītāja un automobiļa dati tiek pārbaudīti datu bāzē. Tādā veidā arī būs iespējams pārbaudīt un redzēt, vai vadītājs ir nomaksājis transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli. Ja nodoklis nebūs nomaksāts, policistam būs tiesības piemērot sodu, sastādot administratīvā pārkāpuma protokolu. Līdzīgā veidā šobrīd, piemēram, tiek pārbaudīts, vai autovadītājam ir iegūta Obligātā civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise”.
  …Info avots: http://nozagts.com/news/policija-apstiprina-par-sedesanu-pie-arzemes-registreta-auto-stures-bus-jamaksa-sods-lidz-400-eiro?9959
  Izmaiņas ārvalstīs reģistrētu vieglo automobiļu izmantošanai Latvijā. 2017.gada 1.janvārī stāsies spēka izmaiņas kārtībā, kādā izmantojami ārvalstīs reģistrēti vieglie automobiļi Latvijā. Izmaiņu galvenā būtība – turpmāk persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā vadīt ārvalstī reģistrētu M1* vai N1** kategorijas automobili varēs, ja būs samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.
  To paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā un Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.
  Šim nodoklim ir noteiktas šādas likmes:
  1) par dienu – 10 euro;
  2) par mēnesi – 250 euro;
  3) par sešiem mēnešiem – 600 euro;
  4) par gadu – 1000 euro.
  Nodokļa samaksu varēs veikt:
  – ar bankas norēķinu karti, izmantojot elektronisko norēķinu sistēmu e-CSDD https://e.csdd.lv/arvtlizmnod/ (pakalpojumu varēs izmantot arī personas, kuras nav reģistrētas CSDD e-pakalpojumu izmantošanai);
  – CSDD nodaļās skaidrā naudā vai ar bankas norēķinu karti.
  Vēršam uzmanību, ka no 01.01.2017. zaudēs spēku līdz šim piešķirtās atļaujas dalībai ceļu satiksmē ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili! Tāpat vēršam uzmanību, ka jaunā kārtība attiecas gan uz ārvalstī pastāvīgi reģistrētu transportlīdzekļu vadīšanu, gan arī uz tādu transportlīdzekļu vadīšanu, kas ārvalstī reģistrēti uz laiku vai saņēmuši tranzīta numura zīmes.
  Informējam, ka ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt Latvijā gan pastāvīgi, gan uz laiku. Reģistrējot transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas. Sīkāku informāciju skatīt CSDD mājas lapas sadaļā “Transportlīdzekļa reģistrācija uz laiku”.
  *M1 kategorija – mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt cilvēku un viņu bagāžas pārvadāšanai un kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas.
  **N1 kategorija – mehāniskie transportlīdzekļi, kas projektēti un būvēti galvenokārt kravu pārvadāšanai un kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.
  Papildu informācija: CSDD Sabiedrisko attiecību daļa; Tālrunis: 67025730; E-pasts: csdd@csdd.gov.lv ; Mājaslapa: www.csdd.lv ; Twitter: @csdd_lv
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/A0CF35FA-272B-4555-B026-1E33B18AEDF3/