Noslēgumam tuvojoties 5 lielas lietas, kurās iesaistītas ļoti bagātas personas ar milzīgu politisku ietekmi. Cerot iegūt 1 miljonu eiro, advokātu birojā vērsušās jau vairāk nekā 20 personas ar informāciju par “ABLV Bank” likvidāciju

  0
  271

  Noslēgumam tuvojas piecas lielas lietas, kurās iesaistītas ļoti bagātas personas ar milzīgu politisku ietekmi

  Rīga, 7.nov., LETA. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija ir tuvu noslēguma stadijai piecos lielos procesos, kuros iesaistītas ļoti bagātas personas ar milzīgu politisku ietekmi, intervijā laikrakstam “Diena” stāstījis VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.
  “Kad, izveidojot Muitas un nodokļu policijas pārvaldi, tiku uzrunāts to vadīt, protams, ķērāmies klāt visiem tiem aktuālajiem kriminālprocesiem, kas tika iesākti jau kādu laiku iepriekš. Kriminālprocesi, kuros bija ļoti lieli valstij nodarītie zaudējumi. Dotajā brīdī aktīva nu jau desmit mēnešu darba rezultātā mēs esam tuvu noslēguma stadijai piecos ļoti lielos procesos,” teicis Podiņš, “ja viss būs veiksmīgi, tad šos kriminālprocesus virzīsim kriminālvajāšanas uzsākšanai – daļu jau šogad, un daļu plānojam nākamā gada pirmajā ceturksnī.”
  Lūgts precizēts, vai šajos lielajos kriminālprocesos iesaistītas personām ar politisko ietekmi, Podiņš atteicis: “Es gribētu teikt, ka jā.” Viņš gan nav nosaucis konkrētus uzvārdus, sakot, ka konkrētāk pagaidām nerunās. “Ja šie plāni īstenosies, tad mēs drīz vien to arī uzzināsim, bet pagaidām varbūt sauksim šos cilvēkus par “tumšajiem spēkiem”,” izteicies VID darbinieks.
  Podiņš arī nav konkretizējis, par kādām lietām ir runa un vai viena no tām ir “būvnieku lietas” epizode, kurā figurējot uzņēmējs Māris Martinsons. “Es dotajā brīdī negribētu runāt par vārdiem un nosaukumiem, bet, neapšaubāmi, arī šī lieta mums ir plānā tuvākajā laikā. Laiku man grūti prognozēt, bet tas varētu būt, iespējams, nākamā gada sākums, kad mums būs jau vajāšanas. Nu, varbūt kaut kas aizies jau šā gada beigās,” sacījis Podiņš.
  VID darbinieks atklājis, ka vēl būs pārrunas ar prokuratūru par detaļām un esot iespējama kādas epizodes izdalīšana no pamatlietas. “Lai tas darbs nebūtu tik apjomīgs arī uzraugošajam prokuroram. Kā jūs zināt, lieta jau pagājušajā gadā tika sadalīta. Tā tiešām ir ļoti, ļoti apjomīga un daudzos sējumos.”
  Pārējās četras lietas Podiņš nav precizējis: “Kā jau es teicu, nosaukumus es minēt nevaru, bet par visām šīm lietām iepriekšējos gados bijuši mūsu paziņojumi presei, protams, arī tur nesaucot vārdus un nosaukumus. Bet, jā, visas lietas ir lielas, iespaidīgas un ar nopietniem cilvēkiem.”
  Podiņš stāstījis, ka paralēli aizkulisēs esot dzirdējis, ka “tiek kaldināti plāni manis un manu cilvēku noņemšanai no amata”. “Tādas runas, protams, izskanējušas, un tas mani arī nepārsteidz, jo, kā jau es teicu, šajās lielajās izmeklētajās lietās iesaistīti cilvēki, kas, iespējams, arī vēlētos citu rezultātu sasniegt. Un, ja šādi plāni īstenosies, visticamāk, šo lietu tālāka virzība būs apgrūtināta,” teicis Podiņš.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/231B8D64-0B7A-4710-B145-47AEEE921AD8/

  Cerot iegūt vienu miljonu eiro, pie Kārkliņa advokātu biroja vērsušās jau vairāk nekā 20 personas ar informāciju par “ABLV Bank” likvidāciju

  Rīga, 7.nov., LETA. Kopš 17.septembra, kad Jāņa Kārkliņa advokātu birojs izsludināja viena miljona eiro atlīdzības fondu par informāciju saistībā ar centieniem panākt “ABLV Bank” piespiedu likvidāciju, birojā vērsušās vairāk nekā 20 personas ar dažāda līmeņa un nozīmes informāciju, aģentūrai LETA pastāstīja Jānis Kārkliņš.
  Advokāts norādīja, ka ir saņemti dažāda veida ziņojumi, dokumenti, sarakstes materiāli, foto, audiofaili un cita veida informācija. Līdz šim vairākos gadījumos saņemtā informācija saskaņā ar nolikumu vērtējama kā būtiska, un šobrīd uzsākts arī izsludinātās atlīdzības izmaksas process. Informācija par konkrētām izmaksājamām naudas summām netiks izpausta.
  Advokātu birojs turpina vākt pierādījumus. Un joprojām aicina cilvēkus iesniegt informāciju, kas var būt noderīga šajā lietā.
  Kārkliņš atgādināja, ka Advokatūras likums katram pierādījumu sniedzējam garantē anonimitāti un konfidencialitāti. Aizstāvis piebilda, ka saņemtā informācija tiks nodota tiesībsargājošo iestāžu rīcībā.
  Aģentūra LETA jau vēstīja, ka banka “Citadele” kopš 2018.gada 3.marta nodrošina valsts garantētās atlīdzības izmaksu “ABLV Bank” klientiem. Valsts garantēto atlīdzību būs iespējams saņemt piecus gadus – līdz 2023.gada 3.martam.
  Tāpat ziņots, ka maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, “ABLV Bank” akcionāri ārkārtas sapulcē 26.februārī nolēma sākt bankas pašlikvidāciju. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva “ABLV Bank” sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu, savukārt licence kredītiestādes darbībai bankai anulēta no 12.jūlija.
  “ABLV Bank” problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (“FinCEN”) februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas “ABLV Bank” par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. “FinCEN” publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka “ABLV Bank” vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/E7B58153-F47B-4D30-9BF8-0D00B87E7A75/

  Attēla avots: https://pietiek.net/raksti/politiskas_amurgalvibas_un_instinkti