Ogres mērs samaksājis sodu par atļauju kādai personai izmantot pašvaldības telpas bez atlīdzības

  0
  162

  Rīga, 3.janv., LETA. Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (VL-TB/LNNK) un vēl vairāki deputāti samaksājuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzliktos naudas sodus par atļaujas došanu izmantot vietējā Kultūras centra telpas bez atlīdzības, aģentūru LETA informēja KNAB.
  Vairāki novada domes deputāti 2017.gada nogalē domes sēdē nolēma atļaut kādai personai uz vienu dienu bez atlīdzības izmantot Ogres novada Kultūras centra telpas.
  KNAB pagājušā gada vasarā deputātiem par to piemēroja 70 līdz 80 eiro lielus naudas sodus. Lielākā daļa sodu drīz vien samaksāja. Helmanim sods tika piemērots jūnijā, bet viņš sodu samaksājis pagājušā gada nogalē. Līdzīgi rīkojušies vēl divi deputāti, kuriem sods piemērots vasarā.
  KNAB uzskata, ka deputāti nav ievērojuši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumu. Likuma normas paredz, ka publiskas personas mantu aizliegts nodot privātpersonai vai kapitālsabiedrībai bezatlīdzības lietošanā. Šīs normas izmantošanā gan pastāv atsevišķi izņēmumi.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/3E4E3FDC-A4E0-44B2-B777-B0ACE39F3F96/

  FOTO avots: https://www.youtube.com/watch?v=D3I-sYf5K5E