OIK sistēma kā noziegums gaišā dienas laikā

  0
  623

  nemo

  Kāpēc Šadurska kungs gadiem rūpīgi strādā pie izglītības sistēmas kvalitātes pazemināšanas un eksakto priekšmetu izskaušanas?
  Neaptēsta tauta nespēj sevi aizsargāt! Kurš cilvēks skaidrā prātā būtu piekritis, ka šī obligātā iepirkuma komponente (OIK) parādās un vispār tiek ieviesta?
  OIK runā pretī jebkādai loģikai, pat ja to apskata no sociālo darvinistu- neoliberāļu uzskatu viedokļa! Liberāļi apgalvo, ka tirgus visu sakārtos, stiprākais aprīs vajāko, kas lemts nāvei un mēslojumam neoliberālās doktrīnas augšanas stimulēšanai. Nu bet tad, kungi, konkurējiet! Uzstādiet vēja un viļņu ģeneratorus, investējot savus netaisnīgi sagrābtos miljonus, iepludiniet savu elektrību kopējā tīklā par kopēju iepirkuma maksu! Un dariet to ekoloģiski tīri, nevis pārvēršot purvos mazās upes un degradējot vidi.
  Daži piemēri no Rietumu pieredzes, lai Jūs, lasītāji, saprastu OIK nozieguma apmērus!
  ASV vietējās elektrokompānijas iepērk enerģiju no uzņēmējiem, kas to ražo ar saules baterijām, viļņu stacijām u.t.t. Labprāt iepērk pa reālo tirgus iepirkuma cenu un ne grasi vairāk! Tas ir bizness.
  Spānijā ir vēl trakāk.Tur vietējā kompānija “Endesa” izsniedz atļaujas enegījas ražošanai absolūti neieinteresēti, process var vilkties gadiem. Cilvēki investē, uzbūvē un tad gadiem gaida, kamēr “Endesa” nolaidīsies no saviem augstumiem, pieslēgs viņus tīklam un sāks iepirkt enerģiju. Turklāt iepirks enerģiju par grašiem, rezervējot sev masīvu peļņu. Neesot nekādas runas par adekvatām cenām. Ir bijuši gadījumi, kad uzbūvētas saules baterijas vispār nepieslēdz pie tīkla…
  Uz šī fona vispār neesot saprotams, kādās slimās un caurcaurēm korumpētās smadzenēs varēja dzimt doma par to, ka prece (elektroenerģija), kura nu nekādi nav deficīta Latvijā, būtu jāpērk par īpaši dārgām cenām. Enerģija ir prece, ko ražo par tirgus cenu un pārdod. Ja zemnieks nevar savu preci pārdot par tirgus cenu, viņš bankrotē, nevis vazājās apkārt ar bisi rokās un zem stobra pārdod savu pienu vai sviestu 3x dārgāk.
  Šobrīd mēs runājam par kādiem 1000 uzņēmumiem, kas pamatā pieder “resnajiem runčiem” un korumpantiem, tāpēc nav nekādas vajadzības tos žēlot un puņķoties- OIK ir jāatceļ. Varbūt kāds bankrotēs. Varbūt vairāki. Anglijas fermās daudz brīvu darbavietu. Šķēles kunga vēja parks ar garantiju turpinās darboties un pēc jaunajiem likumiem atpelnīsies nevis 8 gados, bet 16. Kā tam arī būtu jābūt normālā ilgtermiņa biznesā, nevis permanenti parazitējot uz vairākuma rēķina.
  …Info avots: http://www.tvriga.com/ekonomika/347-oik

  If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.