Par spīti «karastāvoklim» mēs jūtamies droši!

0
850

Lai gan dažs labs it kā nopietns latvju politiķis (piemēram, Eiroparlamenta deputāts Krišjānis Kariņš – par viņa interviju “Visiem jāsaprot, ka Latvija šobrīd atrodas karastāvoklī ar Krieviju” lasiet šeit), pārkāpjot Satversmi, jau ir pieteicis karu Krievijai, plašāka sabiedrība pagaidām to nav īsti apjautusi: atbilstoši pētījumu kompānijas “GfK Baltic” sadarbībā ar aģentūru LETA veiktās aptaujas datiem gandrīz divas trešdaļas – 63% – Latvijas iedzīvotāju jūtas droši arī pēc pēdējiem teroraktiem Eiropā un pasaulē.
34% respondentu atbildējuši, ka pēc pēdējiem teroraktiem nejūtas droši, bet 3% aptaujāto iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 65 gadiem atzinuši, ka viņiem šajā jautājumā nav viedokļa.
Salīdzinoši drošāk nekā citi iedzīvotāji Latvijā jūtas vīrieši, latvieši, kā arī respondenti ar relatīvi augstiem personiskajiem ienākumiem, kas pārsniedz 1000 eiro pēc nodokļu nomaksas. Nedrošāk jūtas sievietes un citu tautību iedzīvotāji.
Drošāk pēc Eiropā un pasaulē notikušajiem teroraktiem jūtas vīrieši, no kuriem šādu atbildi izvēlējušies 67% respondentu, savukārt sievietes to atzina 59% gadījumu.
Līdzīgas proporcijas vērojamas arī latviešu un cittautiešu vidū – latvieši jūtas relatīvi drošāk, uz ko norādījuši 68% aptaujāto latviešu, savukārt no cittautiešiem par savu drošību ir pārliecināti 55% aptaujāto.
Tendences liecina, ka tie, kam ir zemāks izglītības līmenis – sākumskolas izglītība vai pamatizglītība–, retāk jūtas droši salīdzinājumā ar tiem, kas ieguvuši vidējo vai augstāko izglītību.
…Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/par-spiti-karastavoklim-mes-jutamies-drosi
drosi-Saeima