Pasaules ekonomikas foruma laikā Davosā atļauti protesti pret Trampu, bet Tramps atceļ došanos uz Davosas forumu

  0
  204
  People rally as they protest against the attendance of the US president to the upcoming Davos World Economic Forum, on January 23, 2018, in central Zurich. (Photo by PHILIPPE DESMAZES / AFP)

  Pasaules ekonomikas foruma laikā Davosā atļauti protesti pret Trampu

  Davosa (Šveice), 10.janv., LETA–THE LOCAL. Šveices varasiestādes Pasaules ekonomikas foruma laikā, kad Davosā uzturēsies ASV prezidents Donalds Tramps, atļāvušas Sociālistu partijas jaunatnes spārnam rīkot tur demonstrāciju.
  Davosas varasiestādes norādījušas, ka cilvēkiem jānodrošina tiesības protestēt un paust savu viedokli, tostarp arī Pasaules ekonomikas foruma laikā no 22.janvāra līdz 25.janvārim.
  Taču šis lēmums liecina par izmaiņām vietējo varasiestāžu nostājā, jo pērn līdzīgu Sociālistu partijas jaunatnes spārna lūgumu varasiestādes noraidīja. Toreiz pilsētas dome atzina, ka protesti neesot iespējami biezās sniega segas dēļ.
  Nesaņemot atļauju protestēt Davosā, sociālisti pagājušajā gadā sarīkoja demonstrāciju Cīrihē, kur izskanēja pret Trampu vērsti saukļi un plakāti vēstīja “izmetiet Trampu” un “Šveice uzņem nacistus”.
  Šogad demonstrācija plānota Davosā 24.janvārī.
  Citas organizācijas nav lūgušas atļauju protestēt, informēja Davosas varasiestādes.
  Sociālistu jaunatnes spārns atzinīgi novērtējis varasiestāžu lēmumu, norādot, ka “nepieciešama kritiska platforma”.
  “Klimata katastrofa strauji tuvojas, bet pasaules varenie atsakās rīkoties. Nepieciešama steidzama politiskā rīcība,” uzsvērts jauno sociālistu organizācijas vicepriekšsēža Levina Lemperta paziņojumā.
  Tramps gatavojas ierasties Davosā kopā ar savu meitu un vecāko padomnieci Ivanku Trampu un savu znotu Džaredu Kušneru.
  Forumā piedalīsies arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo un ASV tirdzniecības ministrs Vilburs Ross.
  Davosā ASV prezidentam paredzēta tikšanās arī ar Šveices finanšu ministru.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/world/751514ED-00E1-4630-A37A-F945DCE87EBF/

  Tramps atceļ došanos uz Davosas forumu

  Vašingtona, 10.janv., LETA–AFP. ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņoja, ka nedosies uz šomēnes gaidāmo Pasaules ekonomikas forumu Davosā, ņemot vērā, ka valdības darbs joprojām ir daļēji apturēts.
  Skaidrojot šo lēmumu, viņš apsūdzējis Kongresa demokrātu likumdevējus nepiekāpībā jautājumā par robežu drošību. Demokrāti ir pret Trampa pieprasīto 5,7 miljardu ASV dolāru finansējumu mūra būvniecībai gar Meksikas robežu. Strīds šajā jautājumā novedis līdz ASV valdības darba daļējai apturēšanai, kas ilgst kopš 22.decembra un turpināsies arī tuvākajā nākotnē, līdz tiks panākta vienošanās.
  Davosā Trampam bija plānots ierasties kopā ar savu meitu un vecāko padomnieci Ivanku Trampu un znotu Džaredu Kušneru. Paredzēts, ka forumā piedalīsies arī ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo un tirdzniecības ministrs Vilburs Ross.
  Davosā ASV prezidentam bija plānota tikšanās arī ar Šveices finanšu ministru.
  Ikgadējais Pasaules ekonomikas forums Šveices kalnu kūrortā Davosā notiks no 22.janvāra līdz 25.janvārim.
  http://www.leta.lv/news/world/F46A6597-BA18-4D35-A179-3FF0A1534F54/

  People rally as they protest against the attendance of the US president to the upcoming Davos World Economic Forum, on January 23, 2018, in central Zurich. (Photo by PHILIPPE DESMAZES / AFP)

  FOTO avots: https://www.thelocal.ch/20190109/davos-approves-anti-donald-trump-protest-during-world-economic-forum-wef-meeting

  If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.