Patērētāju ievilināšana lielveikalā “Partija Par!” Viņķelei esot “cietais rieksts”

  0
  353

  Rīga, 9.apr., LETA. Pašiem uzņemties atbildību “Kustības “Par!”” attīstīšanā ir sarežģītāks uzdevums par komfortablo lomu koalīcijas jeb “pozīcijas” partijā, aģentūrai LETA pauda politiķe Ilze Viņķele (“Par!”).
  Tā viņa atbildēja, vaicāta pēc vērtējuma tam, ka no “Kustības “Par!”” ir izstājušies visi četri pašreizējie Saeimas deputāti, kas savulaik piedalījās politiskā spēka dibināšanā.
  “Tas nozīmē pašiem uzņemties atbildību par partijas izveidi, tās attīstību – sākot no programmas radīšanas un biedru piesaistes, līdz ikdienas darbam un finansēm, – izrādījās pavisam ne viegls uzdevums. Daudz sarežģītāks nekā būt salīdzinoši komfortablā lomā lielā “pozīcijas” partijā, kurā visu sagādā kāds cits,” norādīja politiķe, kura ieņem arī “Kustības “Par!”” valdes locekles amatu.
  “Nevēlos tiesāt kolēģus, žēl, ka tā notika,” uzsver Viņķele.
  Taujāta, vai šādā situācijā arī pati apsvērtu iespēju izstāties no politiskā spēka, politiķe akcentēja, ka nekādā gadījumā to neapsver. “Esmu viena no “Kustības “Par!”” iniciatorēm, piedalījos dibināšanas kongresā, esmu ievēlēta valdē,” pauž politiķe, akcentējot, ka Latvijā ir jābūt politiskajai partijai, kas skaidri iestājas par funkcionējošai demokrātijai kritiski svarīgām liberālām vērtībām.
  “Uzskatu par savu pienākumu un atbildību strādāt “Kustībā “Par!””, lai tā attīstītos, augtu, pārstāvētu tās biedru un atbalstītāju vērtības un idejas. Nekādā gadījumā neapsveru iespēju pamest “Par!”. Tā būtu nodevība ne vien pret kolēģiem, bet arī pret idejām, ko piedāvā “Par!”,” skaidro Viņķele.
  Runājot par potenciālajiem partneriem, kas varētu pievienoties “Kustības “Par!”, “Latvijas attīstībai” un “Izaugsmes” apvienībai, politiķe norāda, ka piedāvājums pievienoties joprojām ir spēkā attiecībā uz partiju “Progresīvie”. Vaicāta vai “Progresīvo” izvēli nepievienoties, “Kustības “Par!”” valdes locekle atzina, ka līdz šim “Progresīvie” vairāk praktizējuši ultimātu pieeju. “Tās, protams, ir viņu tiesības. “Kustība Par!” bija un ir gatava sadarbībai, lai paplašinātu vēlēšanu apvienību, kas piedāvās skaidru alternatīvu valdošajai koalīcijai,” akcentē Viņķele.
  Kā iepriekš ziņots, Viņķele piekritusi kandidēt 13.Saeimas vēlēšanās no “Kustības “Par!””, “Latvijas attīstībai” un “Izaugsmes” apvienotā saraksta. Viņa piebilda, ka deputātu kandidātus vēl vērtēs “Kustība “Par!””, pēc tam vēlēšanu apvienības komisijas un apstiprinās valde.
  Vaicāta, vai pēdējā laika notikumi ar Saeimas deputātu izstāšanos no partijas ir pamats, lai kaut ko mainītu partijas darbībā, politiķe atbildēja, ka “Kustība “Par!”” pašlaik konsekventi un pacietīgi attīstās. Viņa arī atgādināja, ka politiskais spēks vēl nav vecāks par vienu gadu.
  “Esam vienojušies, lai pārstāvētu ideju par sociāli atbildīgu un taisnīgu valsti, kas nodrošina vienādas iespējas visiem, kas augstu vērtē un aizstāv indivīda brīvības,” norādīja Viņķele. Viņa pauda viedokli, ka tā nav dienaskārtība, kas uzreiz gūs milzīgu popularitāti un atbalstu, jo pašreizējās norises pasaulē, tajā skaitā Eiropā esot gluži pretējas – pieaugot atbalsts populismam un autoritārismam.
  Viņķele uzsvēra, ka “Kustībā “Par!” ir vairāk nekā 500 biedru, ko viņa vērtēja kā cienījamu jaunu iesaukumu Latvijas politikā. “Strādājam pie mūsu vēlēšanu piedāvājuma, aktīvas biedru iesaistes mūsu ideju popularizēšanā. Regulāri rīkojam tematiskas diskusijas un vizītes reģionos,” skaidroja politiķe.
  “Mēs neesam viena jautājuma partija, kurai vienkāršāk mobilizēt savu vēlētāju. Neviens nesolīja, ka būs viegli,” akcentēja Viņķele. Viņa atgādināja, ka “Kustība “Par!”” iestājas par visiem pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, kvalitatīvu obligāto vidējo izglītību, garantētu vispārējo pamatpensiju un nodokļu progresivitāti.
  Jau vēstīts, ka no “Kustības “Par!” izstājušie visi četri pašreizējie Saeimas deputāti, kas piedalījās tās dibināšanā – Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs, Ints Dālderis un Lolita Čigāne. Arī Viņķele tolaik bija deputāte un partijas dibinātāja, un pēc “Kustības “Par!”” izveidošanas viņa drīzumā nolika deputātes mandātu, lai dotos mācīties uz ASV.
  Partijas “Kustība “Par!””, “Latvijas attīstībai” un “Izaugsme” vienojušās par apvienības veidošanu uz 13.Saeimas vēlēšanām.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/6C37BC29-60BE-49A8-9D73-B42EA7585745/