Pedagogu streiks ir cīņa par Latvijas ilgtspējīgu attīstību

  0
  659

  “No sirds Latvijai”: Pedagogu streiks ir cīņa par Latvijas ilgtspējīgu attīstību
  2015.gada 27.novembris.
  Informāciju sagatavoja Valdis Freidenfelds, partijas “No sirds Latvijai” sabiedrisko attiecību konsultants.
  Saeimas frakcijas “No sirds Latvijai” deputāti pilnībā atbalsta šodien, 27.novembrī, notiekošo pedagogu brīdinājuma streiku, jo saprot, ka tā nav tikai cīņa par augstāku pedagogu atalgojumu, bet tā ir cīņa arī par Latvijas ilgtspējīgu attīstību un tās iedzīvotāju labklājību. Tā ir cīņa pret ieilgušo problēmu nerisināšanu, ignoranci un augstprātību.
  Lai nodrošinātu izglītības un zinātnes jomas sakārtošanu un tās ilgtspējīgu attīstību “No sirds Latvijai” ir iesniegusi vairākus priekšlikumus 2016. gada valsts budžeta projektam, tajā skaitā piešķirt 10,9 miljonus eiro pedagogu jaunā darba samaksas modeļa ieviešanai, 3,6 miljonus eiro zinātnes bāzes finansējuma palielināšanai un 4,7 miljonus augstskolām, lai tiktu izpildītas Augstskolu likuma prasības par finansējuma pakāpenisku palielināšanu studijām valsts dibinātajās augstskolās. “No sirds Latvijai” rosina arī uzdot Ministru kabinetam līdz 2016. gada 31. martam izstrādāt pedagogu atalgojuma modeli un augstākās izglītības finansēšanas modeļa ieviešanas plānu augstākās izglītības kvalitātes paaugstināšanai un līdz 2016. gada 30.jūnijam izstrādāt pedagogu atalgojuma paaugstināšanas grafiku, kā arī vispārējās, profesionālās, profesionālās ievirzes un interešu izglītības kvalitātes nodrošināšanas modeli.
  Diemžēl Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, kurā vairākums ir koalīcijas partiju deputāti, šie priekšlikumi netika atbalstīti. “No sirds Latvijai” izsaka nožēlu, ka koalīcijas deputāti ne tikai nespēj un nevēlas domāt ilgtermiņā, bet pat pretojas šādai domāšanai, neapzinoties, ka, neveicot ieguldījumus izglītības un zinātnes kvalitatīvā attīstībā, ir apdraudēta Latvijas tālākā izaugsme.
  Neraugoties uz to “No sirds Latvijai” arī turpmāk ar tās rīcībā esošiem līdzekļiem cīnīsies par atbalstu visu līmeņu kvalitatīvas izglītības nodrošināšanai, kā arī nepieciešamo apstākļu radīšanai inovatīvai un produktīvai zinātniskai darbībai, kas ir pamats Latvijas tautsaimniecības attīstībai.
  Papildu informācija:
  Valdis Freidenfelds,
  “No sirds Latvijai” sabiedrisko attiecību konsultants
  Tālr.: 29253093
  E-pasts: valdis.freidenfelds@saeima.lv
  …Info avots: http://www.leta.lv/press_releases/48A7F49A-87E5-4528-9364-C291114A4236/