Pensionāru sapulcē par nabadzības pieauguma apturēšanu piedalās vairāki simti cilvēku. Savāktos parakstus paredzēts nodot Vējonim

  0
  1411

  Pensionāru sapulcē par nabadzības pieauguma apturēšanu piedalās vairāki simti cilvēku

  Rīga, 16.sept., LETA. Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) organizētajā pasākumā, Rīgā, Strēlnieku laukumā, piedalās vairāki simti cilvēku, novēroja aģentūra LETA.
  Sapulcē tiek vākti paraksti par nabadzības pieauguma apturēšanu vecākās paaudzes iedzīvotāju vidū un veselības aprūpes nodrošināšanu senioriem. Pasākuma devīze ir “Cilvēcīgas un godpilnas vecumdienas”.
  Spriežot pēc plakātiem, kurus rokās tur mītiņa dalībnieki, sapulcē pārstāvēti pensionāri no Tukuma, Ogres, Jūrmalas Priekules, Krāslavas, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.
  Tāpat pasākuma dalībnieki tur rokās plakātus ar dažādiem aicinājumiem. Piemēram, uz plakātiem norādīts: “Pieprasām obligāto veselības apdrošināšanu”, “Pieprasām neapliekamo minimumu 300 eiro no 2018.gada”.
  Saietā ar uzrunu uzstājās LPF vadītājs, Saeimas deputāts Andris Siliņš (ZZS), kurš informēja sanākušos par aktualitātēm saistībā ar nodokļu reformu, papildu līdzekļiem veselības aprūpes nozarei un pensiju indeksāciju. Uz pasākumu ieradies arī labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
  Uzrunājot klātesošos, Reirs pateicās sapulces dalībniekiem par šodien izrādīto iniciatīvu, kā arī uzsvēra, ka ir rasti papildu līdzekļi pensiju indeksācijai, veselības aprūpei, kā arī piemaksām senioriem, kuri pensionējušies līdz 1995.gadam beigām.
  Vienlaikus Reirs akcentēja, ka būtisks panākums nodokļu reformas kontekstā bija tas, ka tika paredzēts finansējuma pieaugums veselības aprūpei, kas medicīnas pakalpojumus padarīs pieejamākus. Sapulcē uzrunas teica arī vairāku senioru organizāciju pārstāvji.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/6ED47201-6699-458C-8B52-B98401B75919/

  Parakstus par pensionāru nabadzības pieauguma apturēšanu paredzēts nodot Vējonim

  Rīga, 16.sept., LETA. Parakstus par vecākās paaudzes iedzīvotāju nabadzības pieauguma apturēšanu un veselības aprūpes nodrošināšanu senioriem plānots nodot Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, uzrunā Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) organizētajā pasākumā Strēlnieku laukumā sacīja LPF vadītājs Andris Siliņš (ZZS).
  Siliņš pauda, ka šodien un iepriekš savāktos parakstus kopā ar LPF valdes priekšlikumiem iesniegs Vējonim, lai pievērstu arī valsts augstākās amatpersonas uzmanību senioru problēmām.
  Viņš informēja, ka LPF priekšlikumi paredz pensiju neapliekamā minimuma paaugstināšanu līdz minimālās algas apmēram, senioru patēriņa groza izveidi, kura cenu izmaiņām līdzi indeksētos arī pensijas.
  Tāpat priekšlikumi paredz izveidot valsts atbalsta programmu pensionāriem, kuri ir zem nabadzības sliekšņa, kā arī atlaides kompensējamiem medikamentiem.
  LPF pasākums Strēlnieku laukumā pulcējis vairākus simtus cilvēku, novēroja aģentūra LETA. Pasākuma devīze ir “Cilvēcīgas un godpilnas vecumdienas”.
  Pēc plkst.13 pasākums noslēdzās un saieta dalībnieki sāka izklīst. LPF pārstāvji aģentūrai LETA pagaidām nevarēja pateikt, cik parakstu izdevies savākt, ņemot vērā, ka tie tiek vākti arī reģionos un arī šodienas mītiņā savākto parakstu skaits vēl nav apkopots.
  Spriežot pēc plakātiem, kurus rokās tur mītiņa dalībnieki, sapulcē pārstāvēti pensionāri no Tukuma, Ogres, Jūrmalas Priekules, Krāslavas, kā arī citām Latvijas pilsētām un novadiem.
  Tāpat pasākuma dalībnieki tur rokās plakātus ar dažādiem aicinājumiem. Piemēram, uz plakātiem norādīts: “Pieprasām obligāto veselības apdrošināšanu”, “Pieprasām neapliekamo minimumu 300 eiro no 2018.gada”.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/41847150-59BB-43DD-8246-EB1648799DDC/

  Pasākumā savāc gandrīz 9000 parakstu par nabadzības samazināšanu pensionāru vidū

  Rīga, 18.sept., LETA. Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) organizētajā pasākumā sestdien, 16.septembrī, tika savākti 8962 paraksti par nabadzības samazināšanu pensionāru vidū un veselības aprūpes pieejamību, aģentūru LETA informēja federācijas vadītājs Andris Siliņš (ZZS).
  Kopumā paraksti tika savākti 70 novados un pilsētās, un visvairāk parakstu savākts Krāslavas novadā un pilsētā – 1130, Priekulē tika savākti 486 paraksti, Aucē – 385, Alojā – 296, Jaunpilī- 328, Rundālē – 247, Rēzeknē – 408, Ventspilī – 672, bet Rīgā – 1258.
  Latvijas pensionāru sapulcē tika izteikti vairāki priekšlikumi Latvijas prezidentam Raimondam Vējonim, Saeimai un valdībai, lai samazinātu nabadzību pensionāru vidū, tostarp viens no ierosinājumiem ir paaugstināt pensionāru neapliekamo minimumu līdz minimālās algas līmenim, kā arī pārtraukt aplikt ar nodokli pensijas, kas ir zemākas par nabadzības riska robežu.
  Tāpat pensionāru sapulcē aicināja izstrādāt pensionāra patēriņa grozu un valsts atbalsta programmu pensionāriem, kuri ir zem nabadzības riska robežas. Pensionāri aicina arī noteikt kompensāciju medikamentu iegādei pirms krīzes līmenī, kā arī nodrošināt, ka veselības aprūpes pakalpojumi pensionāriem ir bez maksas, tostarp konsultācijas pie speciālistiem.
  Pensionāru sapulcē tika izteikts arī priekšlikums nodrošināt piemaksu pie pensijām par darbu līdz 1996.gadam indeksācija, lai novērstu piemaksas pirktspējas samazināšanos, bet piemaksu pie pensijām par darbu līdz 1996.gadam noteikt visiem pensionāriem, kas strādājuši šajā periodā. Tāpat pensionāri aicina piemaksas pie pensijām neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, jo piemaksas vērtējamas kā sociālā pabalsta paveids, ko ar nodokļiem neapliek.
  Vienlaikus pensionāri iestājas arī par darba stāža pensiju aprēķina palielināšanu personām, kas strādājušas smagos un kaitīgos darba apstākļos, piemērojot koeficientus atbilstoši kaitīguma līmenim.
  Pensionāri lūdz arī vienādu kritēriju noteikšanu palīdzības saņemšanai pašvaldībās, neatkarīgi no deklarētās dzīves vietas, kā arī minimālās pensijas noteikšanu iztikas minimuma līmenī pensionāriem, kas nostrādājuši 30 un vairāk gadus.
  Kā informēja Siliņš, patlaban panākta vienošanās par speciālas darba grupas izveidi Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, kura kopā ar pensionāru organizāciju pārstāvjiem izvērtēs šos un citus pensionāru organizāciju priekšlikumus un sagatavos attiecīgas izmaiņas normatīvajos aktos to realizācijai.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/2951AB8A-E8B2-4C46-9155-A92B7A5A4D66/