Pieprasa Bērziņa demisiju

  0
  2102

  Pilsoņu grupa portālā «manabalss.lv» sākusi vākt parakstus, pieprasot Valsts prezidenta Andra Bērziņa demisiju.

  336543

  Kampaņas «Cērtam Bērziņu!» autors Didzis Melbiksis portālam «Apollo» pastāstīja, ka kampaņas ietvaros portālā «manabalss.lv» ir arī rosināta iniciatīva, kurā tiek pieprasīta prezidenta demisija.

  Iniciatīvas tekstā norādīts, ka tās mērķis ir «panākt pašreizējā valsts prezidenta Andra Bērziņa demisiju un pēc tam ievēlēt par prezidentu šī amata cienīgu cilvēku.»

  «Andrim Bērziņam ir vai nu pašam jāatkāpjas no prezidenta amata, vai arī Saeimai viņš ir jāatstādina. Šīs divas iespējas ir paredzētas Satversmē, un prezidenta demisija ir juridiski iespējama,» teikts iniciatīvas tekstā.

  Tajā norādīts, ka Bērziņš «nevēlas un nespēj pildīt valsts prezidenta amatam noteiktās funkcijas».

  «Viņa pēdējie izteikumi, kuros viņš bez jelkāda pamata neatzīst statistikas datus un žurnālistu prezentētos faktus par nabadzību un sociālo nevienlīdzību Latvijā, ir pēdējais piliens tautas pacietības kausā. Bērziņš vairāk nekā gada laikā ir pierādījis savu nespēju runāt publiskos pasākumos, nespēju sadarboties ar medijiem, nevēlēšanos iedziļināties aktuālos Latvijas un ārzemju politikas norisēs, totālo atsvešinātību no Latvijas tautas ikdienas sociālās un ekonomiskās realitātes,» norādīts iniciatīvā.

  Iniciatīvas autori uzskata, ka «sliktāks prezidents nav iespējams» un «jebkurš cits kandidāts būs labāks par Bērziņu».Tāpat autori norādījuši, ka «Bērziņa demisija būs skaidrs signāls tam, ka svarīgos amatos nedrīkst likt cilvēkus, kuri acīmredzami nav tiem derīgi.»

  Pārpublicēts no: http://apollo.tvnet.lv/zinas/pieprasa-berzina-demisiju/540361