Pirmizrādi piedzīvos filma “Paradīze 89”, kas stāsta par pasaules un notikumu interpretāciju no bērna skatu punkta

0
511

Pirmizrādi piedzīvos filma “Paradīze 89”

Rīga, 22.febr., LETA. Latvijas valsts simtgades kino programmas filma “Paradīze 89” šodien tiks izrādīta 100 Latvijas novados, aģentūru LETA informēja filmas komunikācijas konsultante Aleksa Spriņģe.
Filma “Paradīze 89” visā valstī būs skatāma 161 vietā, bet Rēzeknē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī un Liepājā kinolentes pirmajos seansos viesosies arī filmas režisore Madara Dišlere un filmas galvenās varones.
Kinoteātrī “Splendid Palace” šodien plkst.12 notiks filmai veltīta preses konference.
Kā ziņots, Dišleres filma “Paradīze 89” pasaules pirmizrādi piedzīvos 19.martā Zviedrijas festivālā “BUFF International Film Festival”, aģentūru LETA informēja Spriņģe. Dišleres filma iekļauta arī Norvēģijas festivāla “Kristiansand International Children’s Film Festival” programmā, un tiks izrādīta 26.aprīlī.
Filmas darbība norisinās 1989.gada augustā, kad māsas Paula un Laura vasaras brīvlaikā ierodas mazpilsētā ciemos pie māsīcām, liecina Nacionālā kino centra informācija.
Tās scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām. Filmas mērķis ir raisīt atmiņas 80.gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi.
Filma ir daļa no Nacionālā kino centra Latvijas valsts simtgadei veltītās kino programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/91889AEE-20D7-4E79-9BC4-D5ABEF7075F9/

Režisore: Filma “Paradīze 89” primāri stāsta par pasaules un notikumu interpretāciju no bērna skatu punkta

Rīga, 22.febr., LETA. Filma “Paradīze 89” primāri stāsta par pasaules un notikumu interpretāciju no bērna skatu punkta, atstājot Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu pakārtotā lomā, preses konferencē sacīja kinolentes režisore Madara Dišlere.
Viņa skaidroja, ka filma ir meitenes pieaugšanas stāsts 80.gadu beigās, kuras stāsts attīstās caur sadzīvi un ikdienišķiem notikumiem. Politiskais fons filmā ir jūtams, bet stāsta centrā ir bērns, kas tiek nostādīts situācijā, kurā viņš ir neziņā par pasauli.
Vasaras brīvlaikā divas māsas no Rīgas brauc uz laukiem pie māsīcām, kuru māte darbojas Tautas frontē. Sakarā ar to, ka māte iesaistās šajā kustībā, un ir šķīrusies no vīra, meitenes nonāk situācijā, kurā viņas ir vienas pašas. “Stāstam attīstoties, Paula sāk šaubīties par saviem vecākiem, jo viņa nezina, kas pēkšņi var notikt arī viņas ģimenē. Viņa, nonākot attiecīgā vidē, lietas sāk interpretēt – kā jau bērns. Jautājums ir par to, kā bērni vienatnē bez vecāku skaidrojuma saskata pasauli un interpretē notikumus,” filmas scenārija vadlīniju aprakstīja Dišlere.
Režisore skaidroja, ka ideja par šāda veida filmas veidošanu viņai ienāca prātā pirms četriem gadiem, taču sākotnēji tā bija plānota kā īsfilma.
Filmas aktieri Guna Zariņa un Nauris Puntulis sacīja, ka viņu ļaunās kaimiņienes un miliča tēli savā veidā atspoguļo tā laika perioda ierobežojošo nebrīvi, kas ir absolūts pretstats četru jauno meiteņu tēliem.
Kā ziņots, šodien pirmizrādi piedzīvos Latvijas valsts simtgades kino programmas filma “Paradīze 89”. No 23.februāra filma būs skatāma arī citviet Latvijā – tās seansi paredzēti aptuveni 161 vietā.
Savukārt pasaules pirmizrādi filma piedzīvos 19.martā Zviedrijas festivālā “BUFF International Film Festival”, aģentūru LETA informēja Spriņģe. Dišleres filma iekļauta arī Norvēģijas festivāla “Kristiansand International Children’s Film Festival” programmā, un tiks izrādīta 26.aprīlī.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/BD11F778-5969-478E-B6F3-3422B189B814/