Policija nespēj paskaidrot, kāpēc tās darbinieki paši rakņājušies pa aizturētā meklēšanas vienības „Brālība” vadītāja „trofejām”. Sprāgstvielu un ieroču glabāšanas lietā aizturēts kritušo karavīru meklēšanas organizācijas vadītājs. Sprāgstvielu glabāšanas lietā aizturētais kritušo karavīru meklētājs atbrīvots no izolatora

0
550

Policija nespēj paskaidrot, kāpēc tās darbinieki paši rakņājušies pa aizturētā meklēšanas vienības „Brālība” vadītāja „trofejām”

Persona, kas vakar Ķekavas pagasta Jaunsilā aizturēta sprāgstvielu un ieroču glabāšanas lietas ietvaros, ir meklēšanas vienības Brālība (attēlā – vienības pasākums Ķekavā) valdes priekšsēdētājs Jurijs Teteris, liecina Pietiek rīcībā esošā informācija. Tikmēr Valsts policija nespēj paskaidrot – kāpēc Valsts policijas darbinieki bez sprāgstvielu ekspertu klātbūtnes ir sākuši rakņāties pa aizturētā dzīvesvietā esošajām „trofejām”, kā rezultātā viena no tām policistam rokās uzsprāgusi.
Valsts policija šodien oficiāli paziņoja tikai to, ka vakar Rīgā, Rīgas reģionā un Tukuma novadā veiktas kopumā 12 kratīšanas saistībā ar iespējamu nelikumīgu šaujamieroču munīcijas un sprāgstvielu glabāšanu un vienā no tām detonējusi pagaidām nenoskaidrota ierīce un cietis policists.
Taču, pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, sprādziens noticis, kad Valsts policijas darbinieki paši sākuši rakņāties pa kratīšanā uzietajām „militārajām trofejām”. Šī rakņāšanās sākusies, nepiesaistot šādos gadījumos nepieciešamos sprāgstvielu ekspertus, lai gan jau no pirmā acu uzmetiena ir bijis skaidrs, ka darīšana ir arī ar iespējamām sprāgstvielām.
To apliecina arī policijas kopējie dati par kratīšanās izņemto – tostarp 40 kilogramiem trotila, 28 šaujamieročiem, 75 spridzināšanas ietaisēm un to sastāvdaļām, kā arī ieroču detaļām un munīciju.
Turklāt sprādziens noticis nevis kāda īsta „melnā arheologa”, bet gan pietiekami labi zināma cilvēka – meklēšanas vienības Brālība valdes priekšsēdētāja Jurija Tetera dzīvesvietā Jaunsila ciematā. Šī organizācija pēdējos gados vairākkārt pieminēta saistībā ar oficiāliem piemiņas pasākumiem, izstādēm utml.
Tā, piemēram, pirms pieciem gadiem Brālība ar Ķekavas novada pašvaldības atbalstu Ķekavas novada Truseļu kapos svinīgi pārapbedīja (attēlā) septiņu latviešu strēlnieku mirstīgās atliekas, kas atrastas Ķekavas novada Mazručku mājas pagalmā.
Savukārt pirms diviem gadiem Brālība piedalījās izstādes Kara ceļi Ķekavas novadā rīkošanā, kurā bija apskatāmas meklēšanas vienības šajā apkaimē atrastās kara laika liecības.
Foto no kekava.lv
…Info avots: http://m.pietiek.com/raksti/policija_nespej_paskaidrot,_kapec_tas_darbinieki_pasi_raknajusies_pa_aiztureta_meklesanas_vienibas_braliba_vaditaja_trofejam

Sprāgstvielu un ieroču glabāšanas lietā aizturēts kritušo karavīru meklēšanas organizācijas vadītājs

Rīga, 2.nov., LETA. Valsts policijas sāktajā sprāgstvielu un ieroču glabāšanas lietā aizturēts biedrības “Meklēšanas vienība Brālība” valdes priekšsēdētājs Jurijs Teteris, vēsta portāls “pietiek.com”.
Pēc portāla ziņām, arī sprādziens noticis tieši Tetera dzīvesvietā Ķekavas pagasta Jaunsilā, kur likumsargi bez sprāgstvielu ekspertu klātbūtnes esot sākuši pārcilāt mantas.
Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA nekomentēja, vai vienīgais šajā lietā aizturētais ir Teteris, taču apliecināja, ka policija vēl nav izlēmusi, kādu drošības līdzekli viņam noteikt. Likums paredz personas aizturēšanu līdz 48 stundām, bet pēc tam ir jāizlemj, kādu drošības līdzekli piemērot.
Policija arī nekomentēja, vai izmeklēšana saistīta ar iepriekšminēto biedrību.
Ar biedrību aģentūrai LETA neizdevās sazināties, jo norādītais kontakttālrunis ir izslēgts. Biedrības mērķi ir militāro un vēsturisko vērtību, kā arī Otrajā pasaules karā un citos karos izmantotās militārās tehnikas, ekipējuma un bruņojuma meklēšana, restaurācija, saglabāšana vai nodošana iznīcināšanai attiecīgajiem dienestiem. Tāpat biedrības mērķi ir Otrajā pasaules karā un citos karos bojā gājušo un neapbedīto kareivju mirstīgo atlieku meklēšana, identifikācija un nodošana pārapbedīšanai kapos.
Jau ziņots, ka vakar Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas Rīgā, galvaspilsētas reģionā un Tukuma novadā veica kopumā 12 kratīšanas saistībā ar iespējamu nelikumīgu šaujamieroču munīcijas un sprāgstvielu glabāšanu.
Vienā no kratīšanām Rīgas reģionā miesas bojājumus guva policists, kura gūtie miesas bojājumi nav dzīvībai bīstami.
Kratīšanu rezultātā likumsargi kopumā izņēma 40 kilogramus trotila, 11 dažādas pistoles, desmit karabīnes, septiņus automātiskos ieročus, 1142 munīcijas vienības un 81 ieroču būtisku sastāvdaļu, 75 spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas.
Starp kratīšanā izņemtajiem priekšmetiem ir gan kara laika, gan jaunākos laikos ražoti priekšmeti.
Kriminālprocesā tiek pārbaudītas septiņas personas, no kurām viena ir aizturēta.
…Info avots:
http://www.leta.lv/news/latvia/2BA5B985-7287-489C-AFB8-3A2CEEC524DB/

Sprāgstvielu glabāšanas lietā aizturētais kritušo karavīru meklētājs atbrīvots no izolatora

Rīga, 3.nov., LETA. Valsts policijas vakar aizturētais biedrības “Meklēšanas vienība Brālība” valdes priekšsēdētājs Jurijs Teteris šodien atbrīvots no izolatora un viņa advokāts apgalvo, ka pie klienta nav atrasts trotils.

Tetera advokāts Normunds Rečs aģentūrai LETA teica, ka klientam pēc atbrīvošanas nav piemērots drošības līdzeklis, taču noteikts procesuālais statuss – persona pret kuru sākts kriminālprocess.

Aizstāvībai nav zināms, kur policija atradusi preses paziņojumā minēto sprāgstvielu un ieroču daudzumu, taču tam neesot nekāda sakara ar Teteri.

Advokāts norādīja, ka kratīšanā pie klienta nav atrasts “neviens grams trotila”. Klientam, kurš šobrīd orientējas uz Pirmā pasaules karā kritušo karavīru un relikviju meklēšanu mājā glabājies viens deaktivizēts ierocis, sarūsējuši ieroču stobri un neliels daudzums praktiski neizmantojama Pirmā pasaules kara laika munīcijas. “Šaut ar šiem priekšmetiem nav iespējams,” uzsvēra advokāts.

Tetera vadītā organizācija nodarbojas ar karā bojā gājušo un neapbedīto kareivju mirstīgo atlieku meklēšanu un nodošanu pārapbedīšanai kapos. Šīs organizācijas mērķis neesot tā sauktā “melnā arheoloģija” un peļņas gūšana no kara laika liecībām.

Jau ziņots, ka vakar Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas Rīgā, galvaspilsētas reģionā un Tukuma novadā veica kopumā 12 kratīšanas saistībā ar iespējamu nelikumīgu šaujamieroču munīcijas un sprāgstvielu glabāšanu. Vienā no kratīšanām Rīgas reģionā dzīvību neapdraudošus miesas bojājumus guva policists.

Kratīšanu rezultātā likumsargi kopumā izņēma 40 kilogramus trotila, 11 dažādas pistoles, desmit karabīnes, septiņus automātiskos ieročus, 1142 munīcijas vienības un 81 ieroču būtisku sastāvdaļu, 75 spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas.

Starp kratīšanā izņemtajiem priekšmetiem ir gan kara laika, gan jaunākos laikos ražoti priekšmeti.

Kriminālprocesā tiek pārbaudītas septiņas personas, no kurām viena tika aizturēta.
http://www.leta.lv/news/latvia/6533717C-90BA-40BF-80D3-A686AEAE0FFB/