Politiķu mēģinājumi ierobežot vārda un izteiksmes brīvību ir nepieņemami

  0
  503

  Rīga, 10.sept., LETA. Politiķu mēģinājumi ierobežot vārda un izteiksmes brīvību demokrātiskā sabiedrībā ir nepieņemami, atklātā vēstulē žurnālistiem sacīja rakstnieku un publicistu organizācija “Latvijas PEN” pārstāvji.
  “Latvijas PEN” pārstāvji atzīmēja, ka aizvadīto mēnešu laikā ir novērojusi bīstamu tendenci – mēģinājumus ierobežot Latvijas žurnālistu pētniecisko darbu, draudot viņiem ar tiesvedību par publiskotu informāciju. “Mēs uzskatām, ka šāda vajāšana ir drauds vārda brīvībai un ir nepieņemama demokrātiskā sabiedrībā,” norādīja “Latvijas PEN” biedri.
  “Latvijas PEN” pārstāvji teica, ka vairāku politisko spēku pārstāvji ir vērsušies drošībsargājošās iestādēs ar sūdzībām pret žurnālistiem, kas priekšvēlēšanu laikā veic savu darbu, vēršot sabiedrības uzmanību uz iespējamiem politiķu pārkāpumiem vai neētisku rīcību. “Mūsuprāt, nemitīga sūdzību iesniegšana un krimināllietu uzsākšana tiek izmantota kā sistemātiska taktika ar mērķi traucēt žurnālistu darbu,” uzsvēra organizācijas biedri.
  “Sūdzības Drošības policijā un Valsts policijā par žurnālistēm no “Re:Baltica” iesnieguši Aldis Gobzems (KPV LV) un Artuss Kaimiņš (KPV LV). Arī pilsētas mērs Nils Ušakovs (S) ir sācis krimināllietu, iesniedzot divas sūdzības pēc žurnālistu Ingas Spriņģes un Sanitas Jembergas raksta “Ko Ušakovs tev nestāsta”,” atzīmēja “Latvijas PEN” pārstāvji.
  Viņi papildināja, ka šī tendence ir bīstama un apdraud vārda brīvību Latvijā. “Tā ir neadekvāta varas demonstrēšana, mēģinot norādīt cilvēkiem, kuru darba pienākums ir pētīt, analizēt un rakstīt, ka viņi var tikt apklusināti. Šādi tiek traucēts žurnālistu darbs un atņemts laiks, kuru varētu veltīt kvalitatīvas informācijas sagatavošanai,” uzsvēra organizācijas pārstāvji.
  Tāpat “Latvijas PEN” saskata, ka šāda iejaukšanās žurnālistu darbā notiek egoistisku mērķu vārdā. “Uzņemties atbildību par savu rīcību ir ārkārtīgi grūti un mūsu sabiedrībā, kas orientēta uz veiksmīguma glorifikāciju, arī nepatīkami. Tomēr atbildības uzņemšanās, spēja atzīt savas kļūdas un izvērtēt, ko varētu darīt, lai turpmāk tās neatkārtotu, ilgtermiņā stiprinātu mūsu nāciju kā demokrātisku un līdzvērtīgu cilvēku sabiedrību,” norādīja “Latvijas PEN” pārstāvji.
  Kā ziņots, “Latvijas PEN” ir starptautiska organizācija, kuru vieno idejas par vārda brīvību un visu rakstnieku, dzejnieku, žurnālistu solidaritāti.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/2CBC5B9E-E94A-4395-9894-49BDFFC64D47/