PROTESTA AKCIJA PRET DZĪVNIEKU IZMANTOŠANU CIRKĀ

0
1439
AICINĀM UZ AKCIJU PRET DZĪVNIEKU IZMANTOŠANU CIRKĀ!
25.-27. septembrī pie Rīgas cirka
 
Latvijas sabiedrībai nav pieņemama cietsirdība pret dzīvniekiem un viņu atstāšana nelaimē. Pazudušiem dzīvniekiem mēs meklējam saimniekus vai jaunas mājas. Taču dažkārt dzīvnieks ir nelaimē tieši saimnieka dēļ. Dažkārt dzīvnieka mājas ir drīzāk ieslodzījuma vieta, nevis patvērums.
Diemžēl dzīvnieku cirks ir tieši šāds gadījums. Lai panāktu muļķīgu un pazemojošu triku izpildīšanu, dzīvniekus no mazotnes atrauj no viņu ģimenēm, iesprosto šauros būros vai pie ķēdes, ar badu, sitieniem un iebiedēšanu salauž viņu garu. Dzīvnieki ir inventārs, kas ar savām ciešanām nodrošina peļņu viņu nežēlīgajiem dresētājiem.
Taču kopā mēs varam to mainīt. Daudzviet pasaulē sabiedrības spiediena rezultātā dzīvnieku cirks jau ir pagātne. Paudīsim arī mēs publiski savu nostāju, lai vairotu līdzcietību un cieņu pret dzīvniekiem un panāktu pozitīvas likumdošanas izmaiņas Latvijā!
Protestu laiki:

Piektdien, 25. septembrī, plkst. 17.45-18.45
Sestdien, 26. septembrī, plkst. 15.15-16.15
Svētdien, 27. septembrī, plkst. 12.15-13.15
Piketi notiks pie Rīgas cirka (Merķeļa iela 4).
Piketu ilgums ir 1 stunda, tieši pirms izrādēm. Piketi ir miermīlīgi un saskaņoti Rīgas domē.
Piketa dalībniekiem tiks nodrošināti plakāti, bet vari ņemt līdzi savējo. Piketu rīko dzīvnieku aizstāvības organizācija “Dzīvnieku brīvība” ar “Dzīvnieku drauga” un “Labo māju” atbalstu.
Šovasar Eiropas Veterinārārstu federācija nāca klajā ar paziņojumu “Par dzīvnieku izmantošanu ceļojošajos cirkos”, kurā lasāms: “Savvaļas sugu zīdītāju, jo īpaši ziloņu un lielo kaķu (lauvu un tīģeru) izmantošana ceļojošos cirkos atspoguļo tradicionālu, bet novecojošu viedokli par savvaļas dzīvniekiem. Šiem dzīvniekiem ir tādi paši ģenētiskie parametri kā to sugas brāļiem, kas dzīvo savvaļā, un viņiem ir saglabājušās to dabiskās instinktīvās dziņas un vajadzības. Nedomesticētu savvaļas zīdītāju vajadzības nevar tikt apmierinātas ceļojošos cirkos, sevišķi attiecībā uz dzīvnieku turēšanas apstākļiem un iespējām izpaust savu dabisko uzvedību.”
Eiropas Veterinārārstu federācija iesaka Eiropas un nacionālā mēroga kompetentajām iestādēm visā Eiropā aizliegt savvaļas sugu zīdītāju izmantošanu ceļojošajos cirkos, tāpēc ka nepastāv nekādas iespējas vajadzīgajā apmērā apmierināt šo dzīvnieku psiholoģiskās, kognitīvās un sociālās vajadzības.
Taču, lai šis ieteikums īstenotos Latvijā, ir nepieciešama mūsu pašu iniciatīva. Tikai ar sabiedrības atbalstu ir notikušas pārmaiņas citās valstīs. Nu pienācis laiks arī mums.