Rīgas Centrāltirgū vadošā amatā – zagtu auto tirgonis

  0
  2991

  Gaļas paviljona vadītājs Arturs Zolotihs tiesāts par zagtu automašīnu tirgošanu organizētā grupā.
  Ar partiju Saskaņa saistīto cilvēku bīdīšana Rīgas pašvaldības uzņēmumu vadībā vairs nav pārsteigums, taču Centrāltirgū žurnāls “Ir” atklājis jaunu līmeni – amatā apstiprināts sporta un politikas entuziasts, kas atzinis vainu noziegumā un tiesāts.
  Arturu Zolotihu, kas pagājušajā vasarā kļuva par Centrāltirgus gaļas paviljona vadītāju, sportiski koleģiālās attiecības vieno gan ar Centrāltirgus jauno vadītāju Andri Morozovu, gan Saskaņas politiķiem. Taču viņa dzīvesgājumā ir arī pusgads cietumā pēc aizturēšanas un tiesa, kur jau divās instancēs viņš atzīts par vainīgu. Viņam piespriests nosacīts cietumsods uz pusotru gadu, vēsta žurnāls “Ir”.
  2009. gada septembrī tolaik divdesmitgadnieku Zolotihu kopā ar vēl pieciem puišiem policija aizturēja aizdomās par zagtu automašīnu pārdošanu. Viņi saukti pie atbildības par zagtas mantas iegādāšanos un tirgošanu organizētā grupā, zinot, ka tā iegūta noziedzīgā ceļā.
  Tiesvedība turpinās kopš 2010. gada, un šā gada janvārī arī apelācijas instancē grupas dalībnieki atzīti par vainīgiem, taču spriedums vēl nav stājies spēkā, jo viens apsūdzētais iesniedzis kasācijas sūdzību. Tas nav Zolotihs – viņa advokāts Vladimirs Kelims apliecina, ka puisis vainu atzinis jau uzreiz un sodu pieņēmis kā pelnītu. Uzreiz pēc aizturēšanas 2009. gada rudenī Zolotihs pusgadu pavadīja cietumā, jo tiesa noteica šādu drošības līdzekli.
  Rīgas Centrāltirgū “Ir” noskaidroja, ka Zolotihs amatā ticis konkursa kārtībā, taču par viņa problēmām ar likumu darba vietā līdz šim neesot zinājuši. Uzņēmuma pārstāvis Ivars Jakovels sākotnēji pateicās “Ir” par šīs informācijas atklāšanu, bet vēlāk paziņoja – vadība gaidīs tiesas spriedumu un tad skatīsies, vai fakts, ka darbinieks tiesāts par smagu noziegumu, var kaitēt viņa karjerai.
  Šaubas par Zolotiha nonākšanu Centrāltirgū godīgā konkursā raisa gan pazīšanās ar tirgus vadītāju – viņš darbojies Morozova dibinātās sporta biedrībās, gan arī ciešās saiknes ar citiem Rīgas mēra Nila Ušakova partijas Saskaņa biedriem. Zolotiha publicētās fotogrāfijas Facebook rāda, ka viņš aktīvi sporto kopā ar Saeimas deputātu no Saskaņas Andreju Elksniņu. Jau lietišķākā atmosfērā Zolotihs pozējis arī kopā ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Tāpat viņš redzams 2014. gada mītiņā pret bankas Citadele pārdošanu, kuru pirms Saeimas vēlēšanām organizēja Saskaņa.
  …Info avots: http://mob.irlv.lv/2017/4/6/rigas-centraltirgu-vadosa-amata-zagtu-auto-tirgonis