Saistībā ar apsūdzētā Vernera nāvi atliek tiesas sēdi krimināllietā pret bijušajām Centrāltirgus amatpersonām

  0
  1400

  Rīga, 11.sept., LETA. Saistībā ar apsūdzētā Jāņa Vernera nāvi, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien atlika tiesas sēdi krimināllietā, kurā piecas bijušajās Rīgas Centrāltirgus amatpersonas un darbinieki apsūdzēti par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.
  Sākoties tiesas sēdei, tiesnesis informēja klātesošos par Vernera nāvi un vaicāja, vai prokuratūrā ir saņemts iesniegums izbeigt kriminālprocesu pret Verneru uz reabilitējoša pamata. Prokurore norādīja, ka šāds iesniegums nav saņemts, taču viņa ir saņēmusi e-pasta vēstuli, kurā lūgts izbeigt visus procesus pret Verneru. Vēstuli esot sūtījusi Vernera meita, taču tā nav bijusi elektroniski parakstīta, tādēļ nevar tikt uzskatīta par oficiālu iesniegumu.
  Vernera aizstāve tiesai norādīja, ka viņa par sava aizstāvamā nāvi uzzinājusi šodien, tādēļ arī viņai nav plašākas informācijas par situāciju.
  Šo apstākļu dēļ tiesnesis nolēma atlikt lietas izskatīšanu un uz nākamo tiesas sēdi, kas ir paredzēta 20.septembrī, un uz to uzaicināt Vernera meitu.
  Tāpat uz šodienas tiesas sēdi nebija ieradušies trīs no pieciem uzaicinātajiem lieciniekiem. Tiesa lēma atzīt viņu neierašanos par neattaisnotu un uz nākamo sēdi piemērot piespiedu atvešanu.
  Jau vēstīts, ka lietā pie atbildības tiek rosināts saukt bijušo Rīgas Centrāltirgus priekšnieku Anatoliju Abramovu, bijušo Centrāltirgus iepirkumu komisijas vadītāju Vitāliju Litvinu, Verneru, Jāni Zuševicu un Romānu Fjodorovu.
  Apsūdzība izvirzīta pēc Krimināllikuma 318.panta trešās daļas par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, par ko draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.
  Tāpat viņi apsūdzēti pēc Krimināllikuma 179.panta trešās daļas par piesavināšanos, ja tā izdarīta lielā apmērā, par ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.
  Bijušais Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs un iepirkumu nodaļas vadītājs saukti pie kriminālatbildības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina. Apsūdzētajām personām inkriminētie noziedzīgi nodarījumi veikti no 2014.gada aprīļa līdz 2015.gada jūlijam.
  Lietu pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Birojs iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka trīs tirgus darbinieki piesavinājās kapitālsabiedrības naudas līdzekļus lielos apmēros, kas viņu rīcībā nonāca, veicot savus darba pienākumus.
  Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja, ka nelikumīgās darbības notikušas Rīgas Centrāltirgus tā sauktajā nakts tirgū. Tas bija saistīts ar maksu par tirdzniecības vietām.
  Viena no personām pret kuru bija lūgts sākts kriminālvajāšanu ir tirgus plānošanas daļas koordinators Vitālijs Litvins, kurš nesen kandidēja no partijas “Saskaņa” saraksta Jelgavas domē pašvaldību vēlēšanās.
  Litvins skaidroja, ka “tirdzniecības vietas divas vai trīs reizes iznomāšana ir bijusi normāla prakse, kas aprakstīta iekšējos normatīvos dokumentos un tai jāatspoguļojas grāmatvedības reģistros un tiesībsargājošām iestādēm nav skaidrība kā tā var būt”.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/133EFAFA-BC73-C78A-75BC-4E14FC8343A3/