“Saskaņa” pauž gatavību izveidot jauno valdību 10 dienās

  0
  712

  “Saskaņa” prezidentam pauž gatavību izveidot jauno valdību desmit dienās
  Rīga, 10.dec., LETA. Opozīcijas partija “Saskaņa” šodien sarunā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni paudusi gatavību izveidot jauno valdību desmit dienās, žurnālistiem pēc tikšanās ar prezidentu sacīja “Saskaņas” valdes loceklis Valērijs Agešins.
  Ja “Saskaņa” netiks iesaistīta valdības veidošanas procesā, tas būs nepilnīgs un nepilnvērtīgs, uzskata politiķis. Līdz ar to prezidentam izteikts konkrēts priekšlikums – dot “Saskaņai” desmit dienas jaunās valdības veidošanai, skaidroja Agešins.
  Ja “Saskaņai” tas neizdosies, tad mēģināt veidot valdību varētu nākamās parlamenta lielākās partijas, norādīja politiķis.
  Pēc “Saskaņas” politiķu domām, ir īstais laiks sākt ministriju optimizāciju, proti, apvienot Finanšu ministriju ar Ekonomikas ministriju, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju ar Kultūras ministriju.
  “Mēs esam ļoti optimistiski šodien, jo domājam labas domas un darām labus darbus,” pēc tikšanās ar prezidentu sacīja Agešins.
  “Saskaņa” gan neatklāja, kas varētu būt šī politiskā spēka premjera amata kandidāts. Vienlaikus šī politiskā spēka pārstāvji neiebilstu pret profesionāļu valdību.
  Kā ziņots, Saeimā pārstāvētie politiskie spēki šodien sāka konsultācijas ar Valsts prezidentu par jaunās valdības izveidi.
  Oficiālās politiskās konsultācijas sāksies apstākļos, kad valdības veidošanas iniciatīva ir atdota “Vienotībai”, bet tā nav oficiāli nosaukusi premjera amata kandidātu, lai arī vairums politiķu par tādu uzskata partijas līderi Solvitu Āboltiņu. Politiķi kuluāros spriež, ka valdības veidošanā priekšā vēl ir smagas sarunas, jo skaidru vienošanos neesot par pašiem konceptuālākajiem jautājumiem – gan par koalīcijas sastāvu, gan par skaidru atbalstu iespējamam premjera amata kandidātam un portfeļu sadali.
  …Info avots: http://www.leta.lv/home/important/81A1BB60-1459-4005-A955-3CC3AC610F45/

  Saskana_logo