Skotija «Brexitam» draud uzlikt «veto»

  0
  704

  Skotijas valdības vadītāja Nikola Stērdžena (Nicola Sturgeon) intervijā raidsabiedrībai BBC ir paziņojusi, ka Skotijas varas iestādes varētu uzlikt “veto” Apvienotās Karalistes iziešanai no Eiropas Savienības (ES). Atbilstoši oficiālajiem datiem, 23. jūnijā notikušajā referendumā par izstāšanos no ES (jeb Brexit) ir nobalsojuši 51,9% britu vēlētāju. Tajā pašā laikā Skotijā par “Brexit” ir balsojuši tikai 38% pilsoņu, bet 62% ir pauduši vēlmi palikt ES sastāvā.  
  Stērdžena skaidro: ja britu valdība Skotijai izvirzīs jautājumu par izstāšanos no ES (bet eksperti uzskata, ka tāds scenārijs ir visai ticams), viņa, “bez šaubām”, lūgšot Skotijas parlamentu nedot tam “likumīgu atļauju”. Stērdženas vadītajai partijai Skotijas parlamentā ir gandrīz absolūts balsu vairākums – 63 mandāti no 129.
  Stērdžena gan pagaidām “sekošot līdzi”, kāda būs notikumu gaita un kādi rezultāti būs Skotijas sarunām ar Lielbritāniju, Londonas un pašas Skotijas sarunām ar Briseli. Tiešas sarunas ar ES Stērdžena cer sākt “vistuvākajā laikā”.
  Atgādinām, ka 2014. gadā Skotijā notika referendums par izstāšanos no Apvienotās Karalistes sastāva. Toreiz 55% skotu nobalsoja par reģiona palikšanu Lielbritānijas sastāvā. Tomēr jaunākās aptaujas rāda: gadījumā, ja tagad šāds referendums tiktu sarīkots vēlreiz, vairāk nekā puse skotu nobalsotu par Skotijas neatkarību. 
  …Info avots: http://www.infotop.lv/article/lv/skotija-brexitam-draud-uzlikt-veto
  Stergena
  2016-06-26-17-55-22-408407882