Slovākijas premjers arī sola neparakstīt ANO migrācijas paktu

0
374
Participants hold flags and banners reading 'No Islamization, migration and dictatorship of the EU' during an anti-immigration rally organised by an initiative called "Stop Islamisation of Europe" and backed by the far-right "People's Party-Our Slovakia" on September 12, 2015 in Bratislava, Slovakia. AFP PHOTO / Samuel Kubani (Photo credit should read SAMUEL KUBANI/AFP/Getty Images)

Bratislava, 25.nov., LETA–DPA. Slovākijas premjerministrs Pēters Pelegrīni svētdien apliecinājis, ka viņa valsts neparakstīs pretrunīgi vērtēto Apvienoto Nāciju Organizācijas Globālo migrācijas paktu, pievienojoties virknei citu ANO dalībvalstu, kas par šādu lēmumu pavēstījušas iepriekš.
“Būdams premjerministrs, es noraidu migrācijas pakta tekstu un nepieņemu, ka tas tiek attiecināts uz Slovākiju,” laikrakstam “Sme” sacījis valdības vadītājs.
Slovākijas ārlietu ministrs Miroslavs Lajčaks piektdien draudēja atkāpties no amata, ja valdība paktu neparakstīs, paziņodams, ka viņam nav pieņemama valdības piekāpšanās labējo populistu spiedienam.
Pelegrīni norādījis, ka ir informējis Lajčaku par savu lēmumu, cerot, ka viņš to pieņems un turpinās kalpot valstij neatkarīgi no saviem personiskajiem uzskatiem.
Tiesiski nesaistošais ANO Globālais migrācijas pakts tika pabeigts jūlijā, un decembrī to plānots oficiāli parakstīt ANO samitā Marokā, bet janvārī oficiāli apstiprināt ar ANO Ģenerālās Asamblejas rezolūciju. Pakta mērķis ir atvērt legālās migrācijas ceļus, lai varētu labāk vadīt arvien pieaugošo migrantu plūsmu.
Par atteikšanos šo dokumentu parakstīt jau iepriekš paziņojušas ASV, Austrālija, Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Izraēla, Polija, Šveice un Ungārija.
Tikmēr Igaunijā nespēja vienoties par ANO migrācijas paktu novedusi pie valdības krīzes.
Pakta atbalstītāji apgalvo, ka tas uzlabošot migrācijas plūsmu vadību un aizsargāšot cilvēktiesības, kamēr tā kritiķi brīdina, ka šis dokuments migrāciju ekonomisku iemeslu dēļ pasludina par cilvēktiesībām.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/BAF3E5D8-F077-4CC6-A170-1702C3E0FF2A/

Participants hold flags and banners reading ‘No Islamization, migration and dictatorship of the EU’ during an anti-immigration rally organised by an initiative called “Stop Islamisation of Europe” and backed by the far-right “People’s Party-Our Slovakia” on September 12, 2015 in Bratislava, Slovakia. AFP PHOTO / Samuel Kubani (Photo credit should read SAMUEL KUBANI/AFP/Getty Images)

FOTO avots: https://www.politico.eu/article/why-slovakia-wont-embrace-migration-lubos-blaha-josef-rydlo/

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.