Tiesas vēl no vairākiem procesiem atcēlušas aizdomās turētos administratorus Sprūdu, Krūmu un Durevski

  0
  703

  Tiesas vēl no vairākiem procesiem atcēlušas aizdomās turētos, no amata atstādinātos maksātnespējas procesa administratorus Māri Sprūdu, Ilmāru Krūmu un Nauri Durevski, aģentūru LETA informēja Maksātnespējas administrācijā (MNA).
  Tiesas ir pabeigušas skatīt un apmierinājušas visus MNA iesniegtos pieteikumus par Sprūda un Durevska atcelšanu. Sprūds joprojām nav atcelts no SIA “Dzimtā sēta” maksātnespējas procesa, jo Rīgas apgabaltiesā ir iesniegta blakussūdzība par tiesas lēmumu, ar kuru viņš atcelts no minētā procesa. MNA ir informējusi tiesu par apstākli, ka Sprūds ir atstādināts no amata pienākumu veikšanas.
  Savukārt attiecībā uz Krūmu patlaban nav izskatīts viens pieteikums par viņa atcelšanu – lietas skatīšana nozīmēta uz 24.jūliju. Pārējie pieteikumi par administratora atcelšanu ir izskatīti un apmierināti.
  “Vienlaikus informējam, ka visos gadījumos, kad tika konstatēta Civilprocesa likumā noteikto termiņu neievērošana pieteikumu izskaitīšanai, ir informēta Tieslietu ministrija tiesnešu rīcības izvērtēšanai,” papildināja administrācijā.
  Kā ziņots, 21.jūnijā Rīgas apgabaltiesa nolēma paturēt apcietinājumā kriminālprocesos aizdomās turētos administratorus. Trīs atsevišķās sēdēs tiesa izvērtēja saņemtās sūdzības par minētajiem administratoriem piemēroto drošības līdzekli un visas sūdzības noraidīja.
  Apcietinājumu Sprūdam, Krūmam un Durevskim Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli piemēroja 9.jūnijā. Tai dienā tika apcietināts arī finansists Jorens Raitums, kuru policija jau pēc pāris dienām atbrīvoja, piemērojot viņam ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.
  Administratori patlaban atcelti no pienākumu pildīšanas.
  Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde sākusi divus atsevišķus kriminālprocesus. Vienā figurē Sprūds kopā ar Krūmu un Raitumu. Sprūdam un Krūmam tiek inkriminēta izspiešana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana, savukārt Raitumam tiek inkriminēta dalība izspiešanā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā. Trijotnes apcietināšana saistīta ar likvidējamo “Trasta komercbanku”.
  Otrajā lietā figurē Durevskis. Viņš tiek turēts aizdomās par kukuļa izspiešanas mēģinājumu.
  Iepriekš tapa arī zināms, ka citā prokuratūras izmeklētā kriminālprocesā par iespējamiem pārkāpumiem uzņēmumu “Dzimtā sēta” un “Peltes īpašumi” maksātnespējas procesos starp aizdomās turētajiem ir Sprūds, viņa dzīvesbiedre maksātnespējas procesa administratore Ilze Gulbe, kā arī kādreizējais Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs, bijušais nacionālās apvienības ģenerālsekretārs Aigars Lūsis.
  …Info avots: http://www.leta.lv/news/latvia/3A6944CA-9D64-4400-B747-FF75F594995C/