Tūkstošiem cilvēku Spānijā protestē pret Sančesa valdību

0
118

Madride, 10.febr., LETA–AFP. Desmitiem tūkstošiem cilvēku svētdien Madridē piedalījušies Spānijas labējo partiju organizētajā protesta akcijā pret premjerministru Pedro Sančesu, kuru labējie apsūdz nodevībā par sarunām ar Katalonijas separātistiem.
Saskaņā ar policijas aplēsēm protestētāju skaits sasniedza 45 000, bet mītiņa organizatori ziņoja, ka ielās izgājuši vairāk nekā 200 000 cilvēku.
Uz protesta akciju bija ieradušies cilvēki no visiem Spānijas reģioniem.
Protestētāji paud atbalstu Spānijas vienotībai un aicināja sarīkot parlamenta vēlēšanas.
Mītiņu organizēja labēji liberālā partija “Ciudadanos” (“Pilsoņi”), konservatīvā Tautas partija (PP) un galēji labējā partija “Vox” (“Balss”).
Šī ir pirmā reize, kad labējā opozīcija apvienojusies, vēršoties pret Sančesu, kas nāca pie varas pērnā gada jūnijā, panākot PP veidotās valdības krišanu.
Protesta akcija notiek tikai divas dienas pirms paredzētā katalāņu separātistu līderu prāvas sākuma.
Konservatīvos un galēji labējos aizkaitinājusi sociālistu valdības piekrišana katalāņu separātistu prasībai turpmākajās sarunās ar Katalonijas partijām pieaicināt neatkarīgu “ziņotāju”.
Šis sarunas notiks paralēli sarunām starp Madrides centrālo valdību un Katalonijas reģionālo valdību, Sančesam cenšoties atrisināt krīzi, kuru izraisīja katalāņu neatkarības referendums.
Labējie norāda, ka valdības piekrišana separātistu prasībām ir kārtējais apliecinājums tam, ka tā pakļaujas katalāņu “šantāžai”.
Sančesa mazākuma valdībai 2019.gada budžeta apstiprināšanai nepieciešams katalāņu separātistu partiju atbalsts.
…Info avots: http://www.leta.lv/news/world/BC33C9C8-FF62-477B-BFA8-73086888EFA4/

FOTO un info avots: https://www.japantimes.co.jp/news/2019/02/10/world/politics-diplomacy-world/thousands-protest-madrid-governments-catalonia-policy/